שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: פתרון פוליטי או ספירה חוזרת

אב בית הדין של הליכוד אמר כי הוא מעדיף פתרון פוליטי על פני משפטי, בעקבות הערעור שהגיש אבי דיכטר על הזזתו למקום ה-26 בעקבות עתירה של ציפי חוטובלי. אחת האופציות: ספירה מחודשת של כל 600 הקלפיות. האי-סדרים בפריימריז של הליכוד נחשפו ב-ynet

כמעט שלושה שבועות עברו מאז שמתפקדי הליכוד בחרו את הרשימה לכנסת ה-20, אך עדיין התוצאות אינן סופיות: בעקבות הדיון בערעור של אבי דיכטר, שאיבד את המקום ה-20 ברשימת הליכוד לציפי חוטובלי ונדחק למקום ה-26 בעקבות ספירה של חלק מהקלפיות, הבהיר אב בית הדין של הליכוד, מיכאל קליינר, כי עדיף פתרון פוליטי על פני פתרון משפטי. אי-סדרים בפריימריז של הליכוד נחשפו -ynet.

 

אב בית הדין הציע כמה אפשרויות, כגון ביטול אחד השריונים על מנת שדיכטר או חוטובלי ייכנסו למקום גבוה יותר. הוא הבהיר כי אם לא יימצא פתרון, אחת האופציות היא ספירה מחודשת של כל 600 הקלפיות. ביום שישי יתקיים דיון נוסף, ואם עד אז לא יימצא פתרון, ייתכן שבית הדין יקבל הכרעה בעצמו.

 

דיכטר על חוטובלי. באילו מקומות הם ישובצו? (צילום: מוטי קמחי, חיים צח) (צילום: מוטי קמחי, חיים צח)
דיכטר על חוטובלי. באילו מקומות הם ישובצו?(צילום: מוטי קמחי, חיים צח)

 

במקביל, 300 חברי ליכוד פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי שיתערב בסוגיה. במכתב שנשלח לראש הממשלה הם כתבו: "אנו, נציגי חברי מרכז וחברי ליכוד בכלל מרחבי הארץ, פונים אליך ומבקשים באופן אישי את התערבותך האישית על מנת לפעול להפסקת ההליכים המשפטיים בליכוד, ולפעול לכך שהשר לשעבר וחבר הליכוד בהווה אבי דיכטר וכן חברת הכנסת ציפי חוטובלי יהיו שניהם ברשימת ה-20 של הליכוד לכנסת ה-20, אנו חוששים כי האי-סדרים בפריימריז בשילוב הכאוס הפנימי המתחולל בימים אלה בליכוד יפגעו בהצלחת התנועה בבחירות באופן משמעותי. לא נסתיר כי לכולנו אהדה לאבי דיכטר ולאישיותו, ואנו מאמינים כי התערבותך האישית לטובת הנושא ושילוב השניים ברשימה לכנסת יוכיחו לציבור הישראלי כי אתה הוא המבוגר האחראי גם בליכוד פנימה וגם במדינת ישראל".

 

ועדת הבחירות של הליכוד קיבלה אתמול את עתירת ח"כ ציפי חוטובלי והפכה את תוצאות הבחירות המקדימות במפלגה. על-פי הוועדה, חוטובלי תדורג במקום ה-20, על חשבונו של אבי דיכטר שירד למקום ה-26. על פי התוצאות הסופיות, 32 קולות הפרידו בינו לבין חוטובלי.

 

מוועדת הבחירות המרכזית של הליכוד נמסר אתמול, כי בראשות השופט המחוזי בדימוס מנחם נאמן הוועדה סיימה את שלב הבדיקה של הערעורים ההדדיים שהגישו לה השניים. "ועדת הבחירות החליטה בהחלטה מנומקת מאוד, כי ח"כ ציפי חוטובלי נבחרה למקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת".

 

דיכטר האשים בשבוע שעבר כי קולות הושגו במרמה במעטפות כפולות. "אותם קולות נספרו בהפרש של ימים עד שבוע

 ממועד הספירה הרשמית והובילו למצב אבסורדי, שבו חוטובלי גוברת על כל המועמדים ומוצבת לכאורה במקום הראשון בין כל מתמודדי הליכוד בקלפיות המדוברות", כתב דיכטר בדף הפייסבוק שלו. עוד לפני ההחלטה היום כתב כי לא יוותר: "הסיפור רחוק מלהסתיים, ואם הקלפיות ש'נעדרו' ו'בושלו' במשך ימים לא ייפסלו - הסיפור ימשיך לידון במחוזי ואף בעליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
דיכטר. כרגע במקום ה-26
צילום: מוטי קמחי
צילום: ירון ברנר
חוטובלי. כרגע במקום ה-20
צילום: ירון ברנר
מומלצים