שתף קטע נבחר

אירה ויגדורצ'יק: "המדינה הורסת את הענף"

במחאה על היעדר אולם קבוע, נבחרת ההתעמלות האמנותית ערכה אימון על הדשא. יו"ר האיגוד, אופיר פינס: "בכל הקשור לתשתיות, אנחנו מדינת עולם שלישי. הטוטו ומשרד הספורט לא מוכנים להשקיע שקל". הטוטו: "נסגר מכרז להקמת אולמות בר"ג וקריית אונו"

דמיינו לכם את ההתרחשות הבאה. נבחרת הכדורגל של ישראל פותחת בהכנות לקראת משחקה במוקדמות יורו 2016 מול ווילס אך בשל היעדר מגרש להתאמן בו היא עורכת את האימונים בחוף הים או לחלופין במגרש חניה.

 

המצב האבסורדי הזה איננו רחוק ממצבה של נבחרת ההתעמלות האמנותית, להזכירכם סגנית אלופת עולם בתרגיל האלות ומדליסטית ארד באליפות אירופה בקרב רב. בהיעדר משכן קבוע, נבחרת ההתעמלות האמנותית נודדת מאולם אחד לשני, מחסירה יחידות אימון והיום (ד') מחתה על כך באמצעות אימון על הדשא מחוץ לאולם ההתעמלות בהדר יוסף.

 

אימון על הדשא (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אימון על הדשא(צילום: אורן אהרוני)

 

"זו הזנחה של שנים", סיפר יו"ר איגוד ההתעמלות, אופיר פינס, "ההתעמלות מקבלת הרבה תמיכה, אבל בתשתיות אנחנו מדינת עולם שלישי, אין מתקנים, אין עם מי לדבר כשיש מאות מיליונים בקופה של הטוטו, משרד הספורט והם לא מוכנים להשקיע שקל, אפילו לא באולם המוזנח בוינגייט".

 

פינס המשיך: "אנחנו מרימים ידיים, יש לנו נבחרת מהטובות בעולם ולמרות זאת כל יום צריך לאלתר כדי למצוא איפה ייערך האימון הבא. אולי פשוט נגיד לבנות שחבל על הזמן, המדינה לא רוצה שתגיעו לאולימפיאדה. הכדורגל והכדורסל מקבלים מתקנים ראויים ואני שמח, זה עושה טוב לספורט הישראלי, אבל לא יכול להיות שיגידו שאנחנו ענף אולימפי מועדף ותקווה אולימפית, אבל אין מתקן אחד בארץ להתעמלות, זה ביזיון".

 

"המדינה הורסת וגומרת את הענף" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"המדינה הורסת וגומרת את הענף"(צילום: אורן אהרוני)

 

"מה שאתם רואים זה לא הצגה, לנבחרת ישראל אין מקום להתאמן", סיפרה מאמנת הנבחרת אירה ויגדורצ'יק, "הבנות לא אוכלות, לא נחות ולא מתאמנות נורמלי. המדינה החליטה שאין בית לאומי להתעמלות. המדינה הורסת וגומרת את הענף שכבר הוכיח את עצמו".

 

קפטנית הנבחרת, אלונה קושבצקי: "אין לנו בית להיות בו, אנחנו עייפות מהמעברים. יש ימים שמבטלים לנו אימונים כי אין אולם להתאמן, ככה קשה להביא הישגים, זה פוגע בנבחרת ומשפיע אפילו על התרגילים".

 

הטוטו: "אנחנו מעודדים הקמת אולמות עבור ההתעמלות"

מהטוטו נמסר בתגובה: "מדיניות הטוטו היא לעודד את הספורט בישראל באמצעות הקמת מתקנים ותשתיות מתקדמים. המתקנים החדשים שנבנים כיום הם רב תכליתיים, כדי לאפשר לכמה שיותר ספורטאים וספורטאיות מכל הענפים להנות מההשקעה העצומה בבנייתם. הדרישות הייחודיות של ענף ההתעמלות כבר באות לידי ביטוי באולמות אלה, בין היתר בעמידה בסטנדרט המתאים לאירוח תחרויות בינלאומיות, גובה התקרה ועוד. היכל הטוטו חולון שיחנך בחודש מארס בו הטוטו השקיע כ-60 מיליון שקל, הינו דוגמה מצוינת לאולם שכזה.

 

אופיר פינס. "אפילו באולם המוזנח בווינגייט לא משקיעים" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אופיר פינס. "אפילו באולם המוזנח בווינגייט לא משקיעים"(צילום: אורן אהרוני)

 

בנוסף לכך הטוטו בהחלט מעודד בניית אולמות ייחודיים עבור ענף ההתעמלות. רק בימים אלה נסגר מכרז להקמת שני אולמות שכאלה בקרית אונות וברמת גן, עובדה הידועה היטב ליו"ר האיגוד".

 

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות נבנו מאות אולמות חדשים המיועדים, בין היתר, לענף ההתעמלות בתקציב של מאות מיליוני שקלים. בנוסף, בחודש מארס הקרוב ייחנך מתקן ספורט רב תכליתי בחולון המתאים לאימונים ולאירוח תחרויות בינלאומיות וארציות בענף ההתעמלות. המדינה, באמצעות הטוטו, השקיעה בהקמתו כ-60 מיליון שקלים והוא נבנה בהתאם לסטנדרטים ולתקנים הייחודיים של ענף ההתעמלות ואירוח תחרויות בינלאומיות של הענף. יצוין כי בימים אלה שוקד משרד הספורט על תכנית מתקנים לאומית חדשה. המשרד, מתוך כוונה לכלול בתכנית גם אולמות ייעודיים לענף ההתעמלות, כבר ביקש מהאיגוד להגיש נייר עמדה אודות צרכי הענף בנושאי המתקנים הדרושים לו להתפתחותו העתידית. אולם חרף המלצת משרד הספורט, איגוד ההתעמלות טרם הגיש את התכניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
נטע ריבקין והנבחרת מתאמנות על הדשא
צילום: אורן אהרוני
מומלצים