שתף קטע נבחר

סיכומי ההגנה של אולמרט: "שולה באה לחסל אותו"

לפני הכרעת הדין במשפט טלנסקי המחודש, פרש סנגורו של ראש הממשלה לשעבר את טענות ההגנה: "הכספים היו פוליטיים"

בבית המשפט המחוזי בירושלים מתקיים היום (ה') הדיון האחרון בשלב סיכומי ההגנה במשפט טלנסקי, שהוחזר להכרעה מחודשת על ידי בית המשפט העליון. פחות משבועיים אחרי שנציג התביעה שטח את טיעוניו, התאפשר היום לעו"ד אייל רוזובסקי, סנגורו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, לסכם את טענות צוות ההגנה. "זהו תיק יוצא דופן וחריג, יש חריגות בתחילת התיק ובסופו", אמר עו"ד רוזובסקי. "קשה להשתחרר מהרושם שהתביעה נחושה להכריע ויהי מה עד כדי שהם רוצים להרשיע את אולמרט בעבירות מס שכבר התיישנו. קשה להשתחרר מהרושם שהם רוצים להרשיע ויהי מה".

 

עדכונים שוטפים בעמוד הטוויטר של ynet

 

רוזובסקי פתח את דבריו בציטוט אמירות קשות שהטיחו השופטים כלפי אולמרט בהכרעת הדין הקודמת בפרשה, שבה הגדירו את גרסתו "כבושה ומתפתחת", וקבעו כי הייתה קופת מזומנים אצל עו"ד אורי מסר. "אלו אמירות שקשות להגנה", ציין הסנגור, אך הדגיש כי למרות אותן אמירות קשות, בית המשפט זיכה את אולמרט.

 

פרשות אולמרט-זקן - דיווחים קודמים:

התובע: אולמרט שיקר. אולמרט: אתה שקרן

בדרך לחופש: קוצר מאסרה של שולה זקן

"על כל חודש שתשבי בכלא תקבלי עשרת אלפים דולר"

 

רוזובסקי גם ביקש להזכיר כי בית המשפט העליון התיר להגיש יומנים והקלטות אך ורק כדי להתיר ספק אם הכספים שימשו לצרכים פרטיים, ולא כדי לפתוח את התיק מראשיתו. "הקלטות עדותה של זקן והיומן שהתביעה מבקשת שיהיה היום ראיה נגד אולמרט לא מסירים את הספק שהביא לזיכויו של אולמרט. אולי ההפך הוא הנכון", הצהיר רוזובסקי.

 

סנגורו של ראש הממשלה לשעבר דחה את טענת התביעה שלפיה הכספים נוצלו לצרכיו הפרטיים של אולמרט. הוא הדגיש כי בעיניו היומן אינו אמין ואין לקבל אותו כראיה, אך התייחס לכמה רישומים ביומן שמגיעים לסכום של 19,800 דולר, שההגנה מסכימה כי אכן התקבלו בכמה אירועים שונים. "אנחנו נראה שבסמוך לכל אחד מהאירועים האלו היה אירוע פוליטי, וגברת זקן נשאלה בעדותה אם היא יכולה לשלול שהכסף נלקח אליהם והיא ענתה שלא. והתביעה התעלמה מכך פעם אחר פעם".

הסנגור הדף את טענות התביעה. אולמרט בבית המשפט, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הסנגור הדף את טענות התביעה. אולמרט בבית המשפט, היום(צילום: גיל יוחנן)

רוזובסקי התייחס לאחד הרישומים הבולטים ביומן שגם הוזכר בשיחות בין שולה זקן לאולמרט, "לבקש מאורי מסר, שנה חדשה - שנה שעברה קיבלתי 30" - התשלום השנתי של זקן על סך של 30 אלף דולר, "השאלה אם זה היה תשלום פעם אחת, פעמיים או שלוש. גם אם לוקחים את היומן 'אורים ותומים' היה רק תשלום אחד בשנת 2004. השאלה אם זה תשלום אחד או יותר. גברת זקן הייתה הדמות הפוליטית הקרובה ביותר לאולמרט, אשת אמונו, הפעילה המרכזית שלו, מי שראתה בקריירה הפוליטית שלו מפעל החיים שלה. נראה שלגרסתה זה תשלום שהיא ביקשה וקיבלה כי היא עשתה עודף עבודה מעבר לעבודתה כעובדת מדינה, והיא חשבה שמגיע לה תשלום נוסף. עודף העבודה המרכזי עבור אולמרט היה פוליטי".

 

רוזובסקי דחה את עדותה של זקן במשפט מכול וכול וקבע כי היא "עדה בלתי אמינה לחלוטין. אין לסמוך עליה בשום ממצא שאין גיבוי ראיות חפציות. גברת זקן הגיעה כדי לחסל את אולמרט בעדותה. היא אמרה שהוא בגד בה והפנה לה עורף. היא קינאה באולמרט ובבני משפחתו ולא בחלה בשקרים". רוזובסקי פירט את השקרים המיוחסים לזקן בכל הנוגע להקלטות: "בכל דבר שקשור בקלטות היא שיקרה - בשאלה למה היא הקליטה, אם היא זכרה או שכחה את כל הקלטות כשפנתה לראשונה למשטרה, והיא שיקרה לגבי מחיקה ועריכה של הקלטות שנעשו בעשרה ימים - בין היום שהיא אמרה לפרקליטות שיש לה את הקלטות ובין היום שהם הגיעו למשטרה".

 

רוזובסקי התייחס גם לאזכור שמו של רמי אונגר במשפט, וטען כי הדבר נעשה לצרכים תקשורתיים בלבד, "אין לו שום קשר לפרשת טלנסקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט בבית המשפט, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים