שתף קטע נבחר

חגיגה מוקדמת מדי: נערת עמ' 3 חזרה ל"סאן"

אחרי 45 שנה הפסיק הצהובון הבריטי לפרסם נשים חשופות חזה בעמוד 3. הפמיניסטיות חגגו ניצחון, אבל היום נדהמו לגלות שם שוב דוגמנית טופלס: "בהמשך לדיווחים אנו מבהירים שזה עמוד 3, ושזו ניקול, בת 22 מברנמות'"

ימים אחדים אחרי שהפמיניסטיות חגגו את מה שנראה כמו הפסקת המסורת של "נערת עמוד 3" חשופת החזה בצהובון הבריטי "סאן", החזיר היום (ה') הצהובון את המדור הוותיק במתכונתו המקורית.

 

עוד חדשות בעולם :

 

נזכיר: "הסאן", הצהובון הנפוץ ביותר בבריטניה, נוהג לפרסם מדי יום מאז רכישתו על ידי איל ההון רופרט מרדוק ב-1969 תמונות של דוגמניות חשופות חזה בעמוד מספר 3. המדור הפך לאחד היסודות המזוהים ביותר עם המותג המתחדש של "הסאן", ועם הפיכתו מעיתון כושל לצהובון מצליח מאוד.

רופרט מרדוק. דווח שהחליט על המהפכה בעצמו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
רופרט מרדוק. דווח שהחליט על המהפכה בעצמו(צילום: EPA)
במשך שנים גברה ההתנגדות למדור "נערת עמוד 3", ורבים - מפעילות למען זכויות נשים ועד פוליטיקאים - טענו כי הוא מבזה את כבוד האישה ומנחיל ערכים סקסיסטיים לציבור. אחרי שבסוף השבוע שעבר החל העיתון להציג במדור רק נשים שאינן חשופות חזה, עיתון אחר בבעלות מרדוק - "הטיימס" הלונדוני - דיווח כי הצעד נבע מהחלטה של מרדוק בן ה-83 על שינוי המדיניות במדור כך שמעתה הנשים יוצגו בחזיות או בביקיני.

 

אלא שהחגיגות של הפמיניסטיות היו מוקדמות מדי: תחת הכותרת "הבהרות ותיקונים" בעמוד שלוש הציג היום העיתון תמונה של דוגמנית חשופת חזה קורצת למצלמה.

"הסאן" הבריטי. נערת עמוד 3 היא חלק מהמותג כבר 45 שנה ()
"הסאן" הבריטי. נערת עמוד 3 היא חלק מהמותג כבר 45 שנה

"בהמשך לדיווחים מהימים האחרונים בכלי תקשורת אחרים, אנחנו מבקשים להבהיר שזה עמוד 3 ושזו תמונה של ניקול, בת 22 מברנמות'",

נכתב שם. "אנחנו רוצים להתנצל בשם העיתונאים שהעבירו את היומיים האחרונים בדיבורים ובכתיבה עלינו".

 

שרת החינוך של בריטניה, ניקי מורגן מהמפלגה השמרנית, אמרה השבוע בעקבות מה שנראה אז כמהפך במדור המיתולוגי, שהשינוי מסמן צעד קטן אבל משמעותי בכל הקשור לשיפור התדמית התקשורתית של נשים ונערות. מנגד, דוגמניות שכיכבו בעבר בעמוד 3 יצאו להגנת המדור. "זה לא ניצחון לפמיניזם", אמרה הדוגמנית לורה לקול ל-BBC, "זה ניצחון להתחסדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחת "הבהרות ותיקונים": "תכירו, זו ניקול"
מומלצים