שתף קטע נבחר

הרצוג וכחלון מבטיחים: דמי אבטלה לעצמאים

הבטחת בחירות? יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, אמרו כי יקדמו חקיקה למתן דמי אבטלה גם לעצמאים. יו"ר לשכת העסקים הקטנים והבינוניים: "מגזר המונה קרוב למילין איש על סף קריסה"

"הרגולציה חונקת את העסקים הקטנים – עד שאתה מצליח לקבל רישיון אתה סוגר את העסק". כך אמר (א') היום יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, בועידה השנתית לעסקים קטנים ובינוניים. בדבריו, הבטיח לפעול למען מתן דמי אבטלה וקרנות פנסיה לעצמאיים.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה:

 

"כשר רווחה הצלחתי לשכנע את הביטוח הלאומי לעסוק בנושא של דמי אבטלה לעצמאיים", אמר. "השאלה היא לא אם יאשרו דמי אבטלה וקרנות הפנסיה לעצמאיים אלא מתי זה יקרה. לא יכול להיות שלכולם יש פנסיות ולכם אין. אין לי ספק שיש לפעול למען כך כי זה נכון, צודק ומוסרי. אפשר לסיים את זה בחקיקה ובהבהרה ברורה".

 

בדבריו, כחלון ציין כי מחולל הצמיחה הכי גדול במשק הוא העסקים הקטנים והבינוניים. "אחת הבעיות המרכזיות שלהם היא האשראי", אמר. "צריך לטפל בזה דרך בנק ישראל – שאחוז מהאשראי יגיע לעסקים קטנים ולא יישאר למעלה. אני בעד כלכלה חופשית, אני מאמין שהמדינה צריכה לייצר הזדמנויות ולתת לעסקים לפרוח. אבל הרגישות החברתית צריכה להיות יותר ממה שהיא היום".

 

"אני בעד לתת לעסקים תמריצים כדי שירוויחו", הוסיף. "כמי שהחזיק עסק קטן אני יודע איך זה עובד - נותנים יתרונות לא הוגנים לגודל. הנושא של שוויון הזדמנויות בין עסק קטן לגדול חשוב, בגלל שהם קופחו במשך שנים. אפשר לעשות העדפה לעסקים קטנים ובינוניים, זה טוב למדינה שהם יצמחו ויתפתחו, יחזיקו יותר עובדים ויותר משפחות יתפרנסו".

 

דבר נוסף שחשוב להקל בו לדבריו, הוא נושא הרגולציה לעסקים קטנים ובינוניים. "עד שאתה מקבל רישיון אתה סוגר את העסק, כי כרגע יש יותר מדי רגולציה", אמר. "צריך להקל על העסקים הקטנים גם בנושא הזה.

 

"קרוב למיליון איש על סף קריסה"

ועידת SMB 2015 של "מידע כנסים" מתקיימת באייר פורט סיטי, עם כ-800 משתתפים. יצחק הרצוג, יו"ר "המחנה הציוני", הבטיח אף הוא במהלכה לקדם חקיקה למתן דמי אבטלה לעצמאים. "דיברו על קרנות לעסקים קטנים ובינוניים אבל אין מודל ישראלי שיביא שינוי למרות שיש כאלה בעולם". אמר. "הסוגיה נתקעת תמיד בין העצמאים בישראל לבין האוצר. לא יכול להיות שאין דמי אבטלה לעצמאיים וכשאהיה ראש ממשלה אני מבטיח שאקדם חקיקה למתן דמי אבטלה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים".

 

בפאנל מיוחד בהשתתפות ח"כים ובכירים במשק בנושא "מדיניות הממשלה בסיוע לעסקים קטנים ובינוניים", אמר נשיא להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל), אהוד רצאבי, כי "הגיע הזמן לבצע במקום להשתמש ברטוריקה שחוקה. מגזר העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים, המונה קרוב למיליון איש, הפסיק להאמין, נמצא על סף קריסה וללא עוגן הצלה".

 

"הנושא של עסקים קטנים לא היה על סדר היום של ממשלות ישראל לדורותיהם, שדיברו על הנחות במס לרווחים כלואים ודאגו לטייקונים ולבעלי ההון במקום לדאוג לבעלי עסקים קטנים", הוסיף. "משרד האוצר אומנם פעל באופן נקודתי למשל מע"מ מזומן וחישוב מס נפרד אך צריכה להיות מדיניות כוללת למען העסקים קטנים שהיא באחריות ראש הממשלה ומשרדו כדוגמת אובמה בארה"ב".

 

ח"כ אילן גילאון (מרצ) ציין כי "מדובר בבעיה של שוטים ולא של שיטה. בעיה המרכזית היא מה רמת הביטוח שנותנים לעסק קטן. לטייקונים הגדולים נותנים יותר ולבעלי העסקים הקטנים נותנים פחות ופחות. המצב של העסקים הקטנים הוא חלק מכל מה שקטן בישראל. כל אזרח בישראל צריך לשאול את עצמו פעם ביום מה הוא נותן למדינת ישראל ופעם ביומיים מה המדינה נותנת חזרה".


פורסם לראשונה 25/01/2015 10:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מפלגת כולנו
משה כחלון
צילום: דוברות מפלגת כולנו
מומלצים