שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אפליקציה למתחתנים: כמה פרות שווה אשתי?

  פיתוח חדש בדרום אפריקה מציע, חצי בצחוק, להקל על חישוב הנדוניה על סמך נתוני גיל, משקל, רמת השכלה ו"מידת אטרקטיביות". ברשת לא כולם צוחקים: "כמו אפליקציה להטרדה מינית"

  אפליקציה חדשה מבקשת לפתור בעיה שמטרידה רבים בדרום אפריקה שעומדים להתחתן: כמה פרות שווה האישה שלי? הפיתוח מכונה מחשבון "לובולה" - "מחיר כלה" בשפת הזולו ושבטים אפריקניים נוספים, שאותו משלמת משפחת החתן לרוב בצאן או בכסף מזומן. המנהג עדיין נפוץ בתרבויות בדרום אפריקה.

   

  עוד חדשות מהעולם:

  מצוד אחרי בת 12 ששדדה חנות יהלומים

  חרא יהודי, שטן: כתב תועד עם כיפה בשבדיה

   

  באפליקציה מציעים המפתחים לכל אדם - גבר או אישה - לחשב את "שוויו". המשתמש או המשתמשת מתבקשים להזין לתוכנה נתוני גיל, גובה, משקל והיקף מותניים, ולדרג את מידת האטרקטיביות שלהם בסולם שנע מ"לא מושך בכלל" וכלה ב"ממש לוהט".

  מפת המחיר הממוצע של ה"לובולה". מתוך האפליקציה ()
  מפת המחיר הממוצע של ה"לובולה". מתוך האפליקציה

  והרי התוצאות: 7,230 דולר אמריקני או 11 פרות ()
  והרי התוצאות: 7,230 דולר אמריקני או 11 פרות
   

  רק אז התוכנה שואלת לגבי רמת ההשכלה של החתן או הכלה, אם הם מובטלים, אם היו נשואים בעבר ואם יש להם ילדים מקשרים קודמים. באפליקציה, שזמינה רק במכשירי אנדרואיד בינתיים, ניתן אף לעיין ב"מחיר הממוצע" של כלה לפי אזור המגורים בדרום אפריקה.

   

  כך למשל בבירה פרטוריה אישה שווה 45 אלף ראנד דרום אפריקני (3,945 דולר), בעוד במובלעת לסוטו המחיר הממוצע
  הוא 100 אלף ראנד - או 12 פרות. "זו דרך נהדרת לגבש אומדן, עבור כל מי שמתכנן להציע נישואין בקרוב", טען מפתח האפליקציה בדבריו לאתר "גלובל פוסט", "אבל זה מתאים גם כדי לשבור את הקרח בדייט או לצחוק קצת עם חברים".

   

  כמה מהמשתמשים שיבחו את האפליקציה וכינו אותה "חדשנית ורלוונטית", בעוד אחרים התייחסו אליה בבדיחות שעת והציעו להוסיף לה קריטריונים דוגמת אם הכלה נסיכה או פשוטת עם, אם היא יכולה לבשל ולשאוב מים ואם היא בתולה. לעומתם, גולשים שנתקלו בפיתוח במקרה לא ראו בכך נושא לבדיחה: "מה עוד ימציאו, אפליקציה להטרדה מינית ברחוב?", התלוננה אחת מהם בטוויטר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים