שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

כאחרון העבריינים: ניצב חשוד שהטריד מינית - ומחק הודעות לפני חקירה

צמרת המשטרה בקריסה - ועוד קצין בכיר בדרך הביתה לאחר שנחקר בחשד כי במשך חודשים הטריד מינית שוטרת זוטרה, ביצע בה מעשה מגונה וניסה לשבש חקירה אחרי טלפון מראש מח"ש. הקצין חשוד בביצוע עבירות בשוטרות נוספות ונשלח למעצר בית

שפל חדש בפיקוד הבכיר של משטרת ישראל: אחרי שורת הניצבים שפרשו בנסיבות מביכות, פרשה ובמרכזה קצין בדרגת ניצב מעלה חשד שהטריד מינית ואף פעל כאחרון העבריינים וניסה להשמיד ראיות כשמחק הודעות במכשיר הטלפון שלו. הבוקר (יום ב') פרסמה המחלקה לחקירות שוטרים על המקרה האחרון בשרשרת הטלטלות בצמרת המשטרה, בהודעה ולפיה קצין בכיר נחקר בחשד כי ביצע מעשה מגונה בשוטרת זוטרה והטריד אותה מינית.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

בהודעה נכתב כי "הקצין נחקר בחשד שהטריד מינית בחודשים האחרונים שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן ביצע בה מעשה מגונה, והכל תוך ניצול יחסי מרות. כמו כן, נחקר חשד לביצוע עבירות בגזרת שוטרות זוטרות נוספות. בשלב זה החקירה בעיצומה".

 (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
(צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
 

ריקבון במשטרה. המפכ"ל דנינו (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ריקבון במשטרה. המפכ"ל דנינו(צילום: אלכס קולומויסקי)

עוד נמסר כי החשוד נחקר על חשד ששיבש מהלכי משפט והשמיד ראיה - המינוח המשפטי למעשה שנראה מתאים לפושעים שלומיאליים - הוא מחק הודעות מהטלפון הסלולרי שלו, "עבירה שביצע מיד לאחר שזומן טלפונית לחקירה על ידי ראש מח"ש. יצוין כי המידע שהוביל לפתיחה בחקירה, הועבר למח"ש על ידי קצין משטרה ששמע על מעשה ההטרדה שביצע החשוד ודיווח - כמתחייב מתפקידו. בתום חקירתו, שוחרר החשוד לביתו בתנאי מעצר בית מלא למשך חמישה ימים".

 

התיק הרגיש מתנהל בנוגע לעבירות שבוצעו לכאורה בחודשים האחרונים. החקירה עצמה אושרה על ידי הגורמים הבכירים ביותר במשרד המשפטים, לרבות היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שאישר את דבר החקירה.

 

 

פיקוד בקריסה

מדובר במכה נוספת לתדמית הקצונה הבכירה במשטרת ישראל במסגרת שורה של פרשות מביכות וחמורות בצמרת הארגון. בסוף השבוע האחרון דווח כי מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, פורש מהמשטרה בשל חקירת מח"ש נגדו שבה הודה בשבוע שעבר בקיום קשר פסול עם פקודה. שעות ספורות לאחר מכן הודיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי קיבל את בקשתו של כהן לפרוש.

 

כהן נחקר במח"ש בשבוע שעבר בחשד שקיים קשר פסול עם פקודה זוטרה וקיבל החלטות בעניינה תוך ניגוד עניינים. כהן שיתוף פעולה עם חוקריו והשיב לכל השאלות שנשאל. במסגרת החקירה נגבו עדויות משוטרים בסביבת הקצין, ומח"ש אף הגיעו להתכתבויות בפייסבוק בין הקצין לשוטרת, שלפיהן אם היא תתלווה אליו למשלחת לפולין ו"תיצמד אליו", הדבר יועיל לה בעתיד. יש לציין שהשוטרת עצמה לא הגישה תלונה.

 

מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, הואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות שהיו כפופות לו. על פי מה שיוחסו, שחם היה זה שדן גם בעתידן המקצועי של השוטרות שאיתן קיים יחסים. הוא פוטר מהמשטרה באוקטובר 2013 על ידי השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לאחר שמפכ"ל המשטרה דנינו המליץ על כך.

 

פרשה מביכה נוספת נקשרה בשמו של מפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב. על פי טענה של הרב יאשיהו פינטו, הוא העניק טובות הנאה לארביב בעת שזה היה בארצות הברית. הבכיר הכחיש את המיוחס לו, אך לקח חופשה מהמשטרה שלאחריה פרש בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

במהלך השנה החולפת פרשו גם ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, שצולם במסיבה שערך עו"ד רונאל פישר, שנטען כלפיו כי שיחד שוטרים בתמורה לסגירת תיקים של לקוחותיו. גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, פרש מתפקידו מ"סיבות אישיות" הודיע שלא יתמודד על תפקיד המפכ"ל. מאוחר יותר נטען כי הסיבות לפרישה ייתכן וקשורות לטענה על הטרדה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ומה יחשבו השוטרים ברחוב?
צילום: אורן אהרוני
מומלצים