שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, מאיר אזולאי "ידיעות אחרונות"

במח"ש חושדים: הניצב קיים קשר פסול עם שש שוטרות נוספות

הולך ומסתבך. הניצב שנחשד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית של שוטרת זוטרה קשר עצמו למיוחס לו בחקירתו במח"ש ואף הודה כי היה עמה בקשר. עוד נודע ל-ynet כי הקצין הגיע לביתה של השוטרת ולפי החשד קיים קשר פסול עם עוד שש שוטרות. הערכה: הקצין, שנשלח למעצר בית, לא ישוב לשירות

במחלקה לחקירות שוטרים בטוחים כי הניצב החשוד בביצוע מעשה מגונה והטרדה מינית של שוטרת זוטרה לא ישוב בעתיד לשירות בארגון. בתוך שורת הטלטלות שעוברת על המשטרה התברר ליחידה החוקרת במשרד המשפטים כי הקצין הבכיר קיים לפי החשד קשר פסול עם שש שוטרות נוספות. כך נודע הבוקר (יום ב') ל-ynet. בחקירתו הראשונית קשר עצמו הקצין לחשדות המיוחסים לו, והודה שהיה בקשר עמה.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

הניצב החשוד, הבוקר (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
הניצב החשוד, הבוקר(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")

חקירת מח"ש התבססה בין היתר על עדות של שוטרת אחת, שאליה הצליחו להגיע החוקרים בעקבות מידע שהגיע מקצין משטרה. בעדותה סיפרה השוטרת את מה שעבר עליה בחודשים האחרונים, וציינה כי הקצין הבכיר אף הגיע אליה הביתה.

 

עוד עלה כי למח"ש הגיעו שמות של שש שוטרות שלפי מידע מודיעיני הקצין קיים עמן קשר פסול. חלק מהשוטרות כבר זומנו למסירת עדות. אם הן ישתפו פעולה, הקצין צפוי להיחקר גם על מקרים אלה, אך נכון לעכשיו יודגש כי מדובר במידע בלבד. 

 (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי) (צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)
(צילום: שאול גולן, גיל יוחנן, חיים צח, מוטי קמחי)

בהודעה שפרסמה מח"ש צוין כי "הקצין נחקר בחשד שהטריד מינית בחודשים האחרונים שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן ביצע בה מעשה מגונה, והכול תוך ניצול יחסי מרות. כמו כן, נחקר חשד לביצוע עבירות בגזרת שוטרות נוספות. בשלב זה החקירה בעיצומה".

 

כמו כן צוין בהודעה כי הקצין נחשד בשיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה, לאחר שמחק הודעות מהטלפון הנייד שלו. לדברי מח"ש מדובר ב"עבירה שביצע מיד לאחר שזומן טלפונית לחקירה על ידי ראש מח"ש. יצוין כי המידע שהוביל לפתיחה בחקירה הועבר למח"ש על ידי קצין משטרה ששמע על מעשה ההטרדה שביצע החשוד ודיווח - כמתחייב מתפקידו. בתום חקירתו, שוחרר החשוד לביתו בתנאי מעצר בית מלא למשך חמישה ימים".

  

החקירה עצמה אושרה על ידי הגורמים הבכירים ביותר במשרד המשפטים, לרבות היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שאישר את דבר החקירה.

 

פיקוד בקריסה 

מדובר במכה נוספת לתדמית הקצונה הבכירה במשטרת ישראל במסגרת שורה של פרשות מביכות וחמורות בצמרת הארגון. בסוף השבוע האחרון דווח כי מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, פורש מהמשטרה בשל חקירת מח"ש נגדו שבה הודה בשבוע שעבר בקיום קשר פסול עם פקודה. שעות ספורות לאחר מכן הודיע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי קיבל את בקשתו של כהן לפרוש.

 

כהן נחקר במח"ש בשבוע שעבר בחשד שקיים קשר פסול עם פקודה זוטרה וקיבל החלטות בעניינה תוך ניגוד עניינים. כהן שיתוף פעולה עם חוקריו והשיב לכל השאלות שנשאל. במסגרת החקירה נגבו עדויות משוטרים בסביבת הקצין, ומח"ש אף הגיעו להתכתבויות בפייסבוק בין הקצין לשוטרת, שלפיהן אם היא תתלווה אליו למשלחת לפולין ו"תיצמד אליו", הדבר יועיל לה בעתיד. יש לציין שהשוטרת עצמה לא הגישה תלונה.

ריקבון במשטרה. המפכ"ל דנינו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ריקבון במשטרה. המפכ"ל דנינו(צילום: מוטי קמחי)

מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, הואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות שהיו כפופות לו. על פי מה שיוחסו לו, שחם היה זה שדן גם בעתידן המקצועי של השוטרות שאיתן קיים יחסים. הוא

פוטר מהמשטרה באוקטובר 2013 על ידי השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', לאחר שמפכ"ל המשטרה דנינו המליץ על כך.

 

פרשה מביכה נוספת נקשרה בשמו של מפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב. על פי טענה של הרב יאשיהו פינטו, הוא העניק טובות הנאה לארביב בעת שזה היה בארצות הברית. הבכיר הכחיש את המיוחס לו, אך לקח חופשה מהמשטרה שלאחריה פרש בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

במהלך השנה החולפת פרשו גם ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, שצולם במסיבה שערך עו"ד רונאל פישר, שנטען כלפיו כי שיחד שוטרים בתמורה לסגירת תיקים של לקוחותיו. גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, פרש מתפקידו מ"סיבות אישיות" והודיע שלא יתמודד על תפקיד המפכ"ל. מאוחר יותר נטען כי ייתכן שהסיבות לפרישה קשורות לטענה על הטרדה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
הניצב החשוד, הבוקר
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
מומלצים