שתף קטע נבחר

הכאוס בליכוד לשיא: נעצרה הספירה החוזרת

47% מהקולות בליכוד נספרו שוב לאחר האי-סדרים שנחשפו ב-ynet - ואז הורה המחוזי להפסיק הספירה. חוטובלי תישאר במקום ה-20, דיכטר יערער

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום (ב') את עתירת ח"כ ציפי חוטובלי, השאיר אותה במקום ה-20 ברשימת הליכוד - והכאוס במפלגת השלטון הגיע לשיא. בית המשפט בהחלטתו עצר למעשה את הספירה החוזרת שעליה החליט אב בית הדין של הליכוד, ח"כ לשעבר מיכאל קליינר, בעקבות עתירת השר לשעבר אבי דיכטר. לכן, דיכטר ישובץ במקום ה-26 בלבד. האי-סדרים בפריימריז בליכוד נחשפו לראשונה ב-ynet.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

פסיקת המחוזי, שהביאה להפסקת הספירה החוזרת, הוצאה אחרי שנספרו כבר 47% מהקולות בליכוד. בית המשפט למעשה השאיר על כנה את החלטת ועדת הבחירות בליכוד, בראשות השופט בדימוס מנחם נאמן. ככל הנראה, בעקבות ההחלטה יעתרו נציגיו של דיכטר לבית המשפט העליון. כל זאת, כמעט חודש אחרי הבחירות עצמן וימים ספורים בלבד לפני המועד האחרון להשלמת הרשימות.

חוטובלי בדיון היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חוטובלי בדיון היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

לפי שעה, חוטובלי במקום ה-20 ()
לפי שעה, חוטובלי במקום ה-20
 

ההחלטה על הספירה המחודשת של הקלפיות ניתנה בעקבות הערעור של דיכטר על החלטת ועדת הבחירות של הליכוד. השר לשעבר, שדורג בתחילה במקום ה-20, ירד למקום ה-26 ברשימה, לאחר שבתחילת השבוע קיבלה ועדת הבחירות של הליכוד את עתירת חוטובלי והפכה את תוצאות הבחירות המקדימות במפלגה. בעקבות זאת עלתה חוטובלי למקום ה-20, על חשבונו של דיכטר. על פי אותן תוצאות, 32 קולות הפרידו בינו לבין חוטובלי.

 

מהליכוד נמסר אחרי ההחלטה לבצע ספירה מחודשת כי "בית הדין העליון של הליכוד קבע שלאור העובדה

שמדובר בהפרשי קולות קטנים, יש לבצע ספירה מחדש רק של הקולות הקשורים לחוטובלי ודיכטר, ועל ידי כך לקבוע את ההפרש ביניהם ולשקף את רצון הבוחר". חוטובלי הגישה בקשה לדיון נוסף בהרכב של חמישה שופטים. מקורבי דיכטר הגיבו לבקשת חוטובלי לדיון נוסף ואמרו אז: "חבל שהיא מפחדת לתת לאמת להיחשף".

 

במהלך הדיון בערעור של דיכטר הבהיר קליינר כי עדיף פתרון פוליטי על פני פתרון משפטי. הוא הציע כמה אפשרויות, כגון ביטול אחד השריונים על מנת שדיכטר או חוטובלי ייכנסו למקום גבוה יותר. הוא הבהיר כי אם לא יימצא פתרון, אחת האופציות היא ספירה מחודשת של כל 600 הקלפיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
הנדנדה נמשכת. דיכטר וחוטובלי
צילום: מוטי קמחי, חיים צח
מומלצים