שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזכיר הממשלה בעבר עובד יחזקאל חשוד בקבלת שוחד
  עובד יחזקאל הוא הבכיר שנעצר השבוע במסגרת פרשת השחיתות. הוא חשוד כי קיבל כספים שהוקצו לעמותות ובתמורה העסיק חברת יחסי ציבור - מבלי שהעמותות יידעו שגזר קופון

  עוד שם בפרשת השחיתות: הבוקר (יום א') הותר לפרסום כי מזכיר הממשלה לשעבר, עובד יחזקאל, נחקר במסגרת הפרשה שבמסגרתה נעצרו בכירים בישראל ביתנו. יחזקאל, מזכיר הממשלה בתקופת אהוד אולמרט ובעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי כיום, עוכב לחקירה ביום שני ביחידת להב 433 בחשד לעבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

   

  יחזקאל חשוד כי קיבל כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרויקט משותף של כמה עמותות ובתמורה העסיק חברת יחסי ציבור מסוימת לטובת הפרויקט - מבלי שהעמותות מודעות ל"גזירת הקופון" על ידו. לאחר חקירתו שוחרר למעצר בית של חמישה ימים.

   

  עו"ד שמעון דולן, המייצג את יחזקאל, מסר בתגובה: "עובד יחזקאל זומן לחקירה, שיתף פעולה באופן מלא, השיב בפירוט לכל השאלות ולאחר כמה שעות שוחרר לביתו. להתרשמותנו, החשדות שהועלו כלפיו, מקורם בשילוב של מידע מוטעה ופרשנות שגויה להתנהלות תקינה לחלוטין שאין בה רבב. לדעתנו, אין ספק כי לא ימצא דופי במעשיו. יחזקאל והחברה בראשה הוא עומד מקפידים קלה כבחמורה, מעבר לנדרש בחוק היבש".

   

  פרט ליחזקאל, חוקרי יחידת להב 433 עיכבו שלשום לחקירה שלושה חשודים נוספים בשורת עבירות, והמשטרה ערכה חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. אחד מהם הוא יועץ התקשורת רונן משה, החשוד במתן שוחד. השנייה היא טלי קידר, שייעצה בעבר לבכירים בהם לשר סטס מיסז'ניקוב, החשוד בעצמו בפרשה. מעצרם של משה וקידר הוארך בארבעה ימים.

   

  על פי החשד, הועברו לכאורה דמי שוחד לגורמים בשירות הציבורי על ידי משה, בתמורה להעברת תקציבים למשרדו לביצוע פרויקטים עבור משרדי ממשלה שונים. סנגורו, עו"ד ירון לונדון ממשרד כהן-סטרשנוב, אמר לאחר ההחלטה: "כנותן שירותים ויועץ, שמו של רונן השתרבב לנושא. לנו יש אמון מלא ברשויות החוק, ואין לנו ספק שבתום החקירה הדברים יתבהרו, האמת תצא לאור וכולם ידעו כי הוא נקי כפיים ולא נפל רבב בהתנהלותו, והוא יוכל לשוב לאשתו ובתו הבכורה, שנולדה אך לפני 24 שעות".

   

  אשר לקידר, היא חשודה בלקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. בעלה פנה לשופט ואמר: "אשתי יתומת צה"ל. איך אתם מאפשרים לעשרות אנשים לצלם אותה כך?". עו"ד עמית חדד המייצג אותה הביע ביטחון ש"כשהראיות יתבררו גם לנו ותסתיים מערכת האיסוף, יתברר שמדובר בחשדות שאינן מחזיקים מים ושמרשתי לא עשתה שום דבר. טענות השיבוש חסרות שחר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים