שתף קטע נבחר

הרב כדורי לקצב: תן חנינה לדרעי

הנשיא הנבחר, שנפגש הבוקר עם זקן המקובלים, לא הגיב לבקשה. יו"ר סיעת ש"ס: חנינת דרעי לא היוותה תנאי לתמיכה בקצב, אבל אם הנשיא יראה בצעד שכזה תרומה לאיחוד העם - הוא יפעיל את שיקול הדעת המתאים

"אנחנו מבקשים שכבוד הנשיא יחון את אריה דרעי. זה מה שהוא צריך לעשות". כך אמר הבוקר (יום ד') זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי, לנשיא המדינה משה קצב. הנשיא הנבחר, שהגיע לישיבת המקובלים "נחלת יצחק" בשכונת הבוכרים בירושלים, על מנת להודות לרב ולאנשיו שהתגייסו למענו בגלוי כבר בתחילת המרוץ לנשיאות, לא הגיב לבקשה.
בתגובה על הדברים אמר יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ: "חנינת דרעי לא היוותה תנאי לתמיכה בקצב. דרעי לא ביקש ולא מתכוון לבקש מהנשיא לחון אותו, אבל אם הנשיא יראה בצעד שכזה תרומה לאיחוי הקרעים בעם ולאיחודו - הוא יפעיל את שיקול הדעת המתאים".
יש לציין כי מיד עם השבעתו של משה קצב לנשיא, התחילו בש"ס לנסות ולפעול למען השגת חנינה לאריה דרעי. ח"כ ניסים זאב מש"ס הגיש הצעת חוק לפיה 25 ח"כים יוכלו להגיש בקשת חנינה לנשיא, בשם הנאשם. לפי ההצעה, אין צורך בחתימת הממשלה על מנת להביא לחנינה, בניגוד לחוק הקיים, המצריך את חתימתו של שר המשפטים על כל בקשת חנינה. הצעת החוק תגיע לקריאה טרומית במושב הבא של הכנסת, בעוד שלושה חודשים.
ח"כ רן כהן ממרצ קורא לנשיא קצב לדחות פומבית את פניית כדורי: "הפנייה מעוררת חשד לנסיון ברוטלי לגבות את התשלום על הצבעת ש"ס". יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אמר כי הרב כדורי הביך את הנשיא קצב. "כוחות חשוכים, שמנסים להפוך גנב לנערץ, מסתתרים מאחורי הרב", אמר לפיד.
ח"כ נעמי חזן (מרצ) אמרה כי היא מקווה שהנשיא הנבחר לא יחון את דרעי. "אינני מאמינה כי קצב הבטיח מראש לאנשי ש"ס שיחון את דרעי אם יצביעו עבורו", אמרה חזן.
בחוצות המקובלים מתנהל מאבק למי מגיע הקרדיט על בחירתו של קצב. בנוסף לאנשי חצרו של הרב כדורי, טוענים גם אנשיהם של הרב דוד בצרי ושל הרב בניהו שמואלי כי קצב נבחר בזכות תיקונים שעשו רבנים אלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילי כהן מגן
הרב כדורי מברך את הנשיא קצב
גילי כהן מגן
צילום: איי פי
הנשיא קצב. לא הגיב
צילום: איי פי
מומלצים