שתף קטע נבחר

מצרים: "הזרוע הצבאית של חמאס - ארגון טרור"

בשבוע שעבר הוציא בית משפט במדינה את גדודי עז א-דין אל-קסאם מרשימת ארגוני הטרור. היום שבה הזרוע הצבאית של חמאס לרשימה. האם יש קשר להאשמות המצריות לאחריות של חמאס במתקפת דאעש בסיני?

בית המשפט לעניינים דחופים בקהיר החליט היום (שבת) להכליל את גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, ברשימת ארגוני הטרור במדינה. עוד הוחלט כי כל מי שמשויך לזרוע הצבאית בתוך מצרים יוגדר כגורם טרור. סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה תקף את מצרים בעקבות ההחלטה ואמר כי "גדודי עז א-דין אל-קסאם הם גאווה, כבוד וגבורה. אתם הם אלה שאיבדו הרבה ממה שנשאר מהיושרה של הצדק שלכם, שאיבד את עצמו לדעת".

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet 

 

ההחלטה התקבלה אחרי שהוגשה תביעה שדרשה להכליל את הזרוע ברשימת ארגוני הטרור. בתביעה נכתב כי הזרוע הצבאית של חמאס קשורה לפעולות טרור שבוצעו בתוך מצרים וכי היא מנצלת את מנהרות ההברחה בין רצועת עזה לסיני כדי לממן פעולות טרור וכן לשם הברחת אמצעי לחימה ואנשים.

סיני אחרי מתקפתה טרור השבוע ()
סיני אחרי מתקפתה טרור השבוע

בנוסף, נכתב בתביעה כי הזרוע הצבאית של חמאס אחראית לתקיפה של כוחות הצבא והמשטרה המצריים בתוך המדינה כדי לזעזע את הביטחון והיציבות במצרים.

 

מקורב לחמאס: מצרים תפסיק לתווך

חמישה ימים בלבד חלפו לאחר שאותו בית משפט קבע להוציא את הזרוע הצבאית מרשימת ארגוני הטרור בטענה שאין לבית המשפט סמכות לקבל את ההחלטה.

 

ניתן לשער שההחלטה התהפכה בעקבות מתקפת הטרור שאירעה בסיני, שבה נהרגו יותר מ-30 בני אדם ועשרות נפצעו בשלוש תקריות שונות שאירעו בבסיס צבאי באל-עריש, בעיר סואץ וברפיח ביום חמישי האחרון. לפני החלטת בית המשפט גורמים לא רשמיים במצרים תקפו את חמאס וטענו כי אנשי הארגון קשורים למתקפת הטרור. עם זאת, לא נשמעה כל טענה רשמית כזו ממקור מוסמך.

 

בתגובה להחלטה אמר גורם שמקורב לחמאס כי הארגון יפסיק לקבל את קהיר כמתווכת בין חמאס לישראל. "אחרי החלטת בית המשפט מצרים כבר לא תהיה מתווכת בנושאים ישראליים ופלסטיניים", אמר הגורם.

 

דובר חמאס סאמי אבו זוהרי אמר בתגובה: "אנחנו דוחים את החלטת בית המשפט במצרים נגד גדודי אל-קסאם. זו החלטה פוליטית מסוכנת המשרתת את הכיבוש הציוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנשי הזרוע הצבאית
צילום: רויטרס
מומלצים