שתף קטע נבחר

פרשת השחיתות: חקירת חברי כנסת מעוכבת בשל הבחירות

במשטרה התקבל מידע כי ארבעה ח"כים העבירו כספי ציבור למקורביהם. ההחלטה על קיום חקירה התקבלה לאחר התייעצות עם גורמים במשרד המשפטים, אך ל-ynet נודע כי נוכח הסמיכות לבחירות החליטו במשטרה לדחות את הזימון. חברי הכנסת שמיועדים להיחקר אינם מישראל ביתנו

פרשת השחיתות הציבורית : ארבעה ח"כים יזומנו לחקירה לאחר הבחירות, כך נודע היום (א') ל-ynet. למשטרה הגיע מידע ולפיו עלה חשד כי הארבעה העבירו כספים ציבוריים למקורביהם, אך בשל הסמיכות לבחירות, הוחלט לדחות את זימונם לחקירה עד לאחריהן. ההחלטה על החקירה התקבלה לאחר התייעצות עם גורמים במשרד המשפטים. חברי הכנסת שמיועדים להיחקר אינם מישראל ביתנו.

 

חשיפת ערוץ 10: טיוטת המבקר בפרשת "ביביטורס"

 

פרשת השחיתות הציבורית נחשפה לפני קצת יותר מחודש, עם מעצרם של בכירים במגזר הציבורי, וחקירתה של ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו). עד כה מסרו עדות בפרשה ח"כ בועז טופורובסקי מיש עתיד וח"כ שמעון אוחיון מישראל ביתנו.

סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום(צילום: גיל יוחנן)

 

 

בכירים במגזר הציבורי נעצרו בחשד שקיבלו כסף ציבורי הן באמצעות קירשנבאום והן באמצעות גופים אחרים, ובתמורה העבירו כספים למקורבים, עובדי ציבור ונבחריו. ככל שהתקדמה חקירת הפרשה, החל להגיע לחוקרי היחידה הארצית

לחקירות הונאה עוד ועוד מידע. לאחרונה הצטברו בידי אגף החקירות ראיות המצביעות על עוד ארבעה ח"כים ממפלגות גדולות, החשודים בעבירות הונאה והפרת אמונים.

 

כמו במקרה של קירשנבאום שכבר נחקרה, גם בחקירה נגד ארבעת הח"כים מדובר בהעברות כספיות עצומות למקורבים בתמורה לעבודות שונות. החומר הרב שהצטבר מחייב לזמן את החשודים לחקירה באזהרה, ואולם נכון לעכשיו במשטרה החליטו להמתין עם הזימון, כיוון שהחקירה לא תסתיים תוך כמה שבועות.

 

בתחילת החודש שעבר מצאו חוקרי המשטרה כ-2 מיליון שקלים בחשבון בנק נוסף הקשור לקירשנבאום. בכך עלה לכ-4 מיליון שקלים סכום הכסף שנתפס על ידי המשטרה בחשבונותיה של סגנת השר לשעבר.

 

מהמשטרה נמסר: "מטבע הדברים איננו מוסרים פרטים על אודות חקירה מתנהלת, לא כל שכן על אודות מידע או כוונות עתידיות כלשהן. למותר לציין כי בחקירה זו כבכל חקירה, פועלת המשטרה במקצועיות ומתוך שיקולים ענייניים וככל שהדבר נדרש בליווי ומעורבות של היועץ המשפטי לממשלה וגורמי הפרקליטות".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
להב 433. חקירה מסועפת
צילום: אבי מועלם
מומלצים