שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עלייה של 17% בקניית דירות בדצמבר

  בחודש דצמבר 2014 חל זינוק במספר עסקאות הנדל"ן לעומת נובמבר, ובסך הכל נרכשו 11 אלף דירות. את הגידול במספר העסקאות הוביל פלח הדירות החדשות עם עלייה של 40% - הרמה הגבוהה ביותר מאז 2002. עיקר הרוכשים - זוגות צעירים שקנו דירה ראשונה. משקל המשקיעים ירד ב-21%

  הזוגות הצעירים חוזרים לשוק הנדל"ן: בחודש דצמבר 2014 נרשם גידול של 17% במספר עסקאות הנדל"ן והגיע ל-11 אלף עסקאות לעומת החודש שלפני כן - כך עולה מהסקירה השבועית שמפרסם היום (א') משרד האוצר. על פי הסקירה, את הגידול במספר העסקאות הוביל פלח הדירות החדשות, עם עלייה של 40% בהשוואה לחודש הקודם (3,500 עסקאות) - הרמה הגבוהה ביותר מאז חודש דצמבר 2002. זאת בהמשך לעלייה של 24% בחודש נובמבר.

   

  כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

   

  >>> עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  הגידול החד במכירת דירות חדשות בחודש דצמבר הקיף את כל האזורים, למעט תל-אביב, והוא בולט בעיקר באזור באר שבע - בו הוכפל מספר העסקאות בדצמבר לעומת חודש נובמבר. עוד עולה מהנתונים כי מי שהוביל את את הרכישות בדצמבר היו רוכשי דירה ראשונה, מרביתם זוגות צעירים, עם גידול של 44% - אותו הוביל אזור באר שבע (גידול של קרוב ל-150%).

   

  הגידול החד ברכישה על ידי זוגות צעירים התרכז בפלח השוק של הדירות החדשות, שהוכפלו לעומת החודש הקודם, בעוד שרכישת דירות יד שנייה על ידי זוגות צעירים רשמה עלייה צנועה יותר של 18% לעומת חודש נובמבר.

   (קרדיט: נתונים באדיבות משרד האוצר) (קרדיט: נתונים באדיבות משרד האוצר)
  (קרדיט: נתונים באדיבות משרד האוצר)
   

  משקל המשקיעים ירד בשיעור חד של 21% - השיעור הנמוך ביותר, לפי משרד האוצר, בשנים האחרונות. המשקיעים רכשו בסך הכל כ-2,300 דירות בחודש דצמבר - ירידה של 9% בהשוואה לחודש הקודם. בפילוח גיאוגרפי נמצא כי את הירידה ברכישות המשקיעים הוביל אזור באר שבע (על רקע גידול חדש של רכישות על ידי זוגות צעירים באזור).

   

  באוצר מציינים כי בסך הכל בחודשיים האחרונים, בהן נרשמה האצה ברכישת דירות חדשות, לאחר רמת מכירות נמוכה מאז הוכרזה תוכנית מע"מ אפס, נמכר מספר דירות השקול כמעט לרבע מסך הדירות החדשות שנמכרו בשנת 2014. באזורי הפריפריה שיעור זה אף גבוה יותר ונע בין 27%-33%. יש לציין שבדירות מיד שנייה עמד שיעור זה בממוצע ארצי על 20% בלבד. עוד ציינו באוצר כי נתונים ראשוניים לינואר 2015 מצביעים על ירידה בעסקאות.


  פורסם לראשונה 01/02/2015 14:02

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים