שתף קטע נבחר

התגובה: תחרות איורי הכחשת שואה באיראן

התחרות הבינלאומית שתתקיים בטהרן היא התשובה לאיורי הנביא מוחמד במגזין "שארלי הבדו", שהובילו לטבח בפריז בחודש שעבר

מרכז תרבות באיראן הודיע כי יערוך תחרות איורי הכחשת שואה, בתגובה לטבח במערכת המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" שפרסם איורים של הנביא מוחמד שלטענת העולם המוסלמי לועגים לו.

 

עוד חדשות בעולם:

אחמדינג'אד חוזר: "בקרוב אנחנו באים"

המדינה שמוחקת את החוב ל-60 אלף עניים

עם הנחיתה: המצוד הטורקי אחר פעילי דאעש

 

באתר "טהרן טיימס" נכתב כי "בית התרבות האיראני", שמארגן את התחרות יחד עם "מרכז התרבות סרצ'שמה", מזמין את המשתתפים לשלוח לו איורים סאטיריים בנושא עד תחילת חודש אפריל. הוא מציע מענק של 12 אלף דולר למנצח, 8,000 דולר למי שיגיע שני ו-5,000 לזה שיסיים שלישי. מסעוד שוג'איי-טבטבאלי, שמארגן את התחרות, סיפר כי האיורים יוצגו ב"מוזיאון פלסטין לאומנות עכשווית" בטהרן. בהמשך יוצגו במקומות נוספים בבירה האיראנית.

אושוויץ על החומה. האיור המנצח ב-2006
אושוויץ על החומה. האיור המנצח ב-2006
 

זו התחרות השנייה שנערכת באיראן בנושא. ב-2006 החליט עיתון נפוץ למצוא את האיורים "המחוכמים ביותר" שמציגים בצורה סאטירית את שואת יהודי אירופה. אז דווח כי התחרות היא בתגובה ל"מוסר הכפול" של המערב בנושא חופש הביטוי.

 

המנצח בתחרות הראשונה, עבדאללה דרקאוי ממרוקו, אייר מנוף שעליו מגן דוד, בעבודות הקמה של חומה מסביב לכיפת הסלע. על החומה מופיעה תמונה של מחנה ההשמדה אושוויץ.  

 

לאחר פרסום הגיליון הראשון מאז הטבח, שעל שערו הופיע איור של מוחמד, אמר האייתוללה האיראני נאסר מקארם-שירזי כי פרסום תמונה נוספת של מוחמד "שקול להכרזת מלחמה על כל המוסלמים".

 

ממשרד החוץ בטהרן נמסר כי הגיליון החדש הוא "התגרות ברגשות המוסלמים ברחבי העולם, ויכול להצית להבה של קיצוניות אכזרית". השר החוץ מוחמד ג'וואד זריף ציין כי "אם לא נכבד אחד את השני יהיה מאוד קשה בעולם של השקפות שונות, תרבויות שונות וציוויליזציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיורים יוצגו ב"מוזיאון פלסטין" בטהרן
מומלצים