שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הטוטו והאוצר יממנו את השיטור במגרשים
  מסיבת עיתונאים התקיימה במשרד הספורט לרגל חתימת הסכם השיווק. הטוטו והאוצר יעבירו 26 מיליון שקל למימון השיטור בליגות המקצועניות. לימור לבנת: "ההסכם נועד לפתור את בעיית האלימות". עופר עיני חשף: חוב ההתאחדות לכדורגל מגיע ל-60 מיליון שקל
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני חשף היום כי חובה של ההתאחדות, בניגוד למה שנאמר בעבר, הוא כ-60 מיליון שקל, מתוכם 45 מיליון חובות לבנקים ושאר הסכום לספקים. הדברים נאמרו במהלך טקס חתימת הסכם השיווק החדש לכדורגל הישראלי לעונת 2015/6.

   

  עיני, שהופתע שהגיע לסקר המסוקר ע"י התקשורת, גילה סעיף בהסכם לפיו כל איגוד ממשרד האוצר מקבל 5.8 מיליון שקל לצרכי הבראה ויתרה מכך, הסכום יעלה ל-6.5 מיליון שקל אם יתברר שהמוסד נמצא במצוקה כלכלית. עיני ביקש שיובטח לו הסכום המקורי ולאחר דין ודברים שנמשך כ-40 דקות עם ראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, הוסדרו כל סעיפי ההסכם.

  כל הדברים מותנים בכך שעד ה-31 במאי יועבר ההסכם עם התהליכים הרשמיים, כולל ברשומות.

   

  לימור לבנת ועופר עיני בחתימה על ההסכם (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  לימור לבנת ועופר עיני בחתימה על ההסכם(צילום: ראובן שוורץ)

  על פי ההסכם, הטוטו והאוצר יממנו את השיטור בליגות המקצועניות בסכום של 26 מיליון שקל והאוצר יוסיף לסכום זה את מימון השיטור למשחקים בין ארציים ולמשחקי חצי גמר וגמר ובגביע המדינה.

   

  ההסכם הוא לשנה אחת, כאשר במהלך השנה הקרובה יתכנסו כל הגופים למשא ומתן להמשך ההסכם. עיני הוסיף: "אני מאמין שעם התנהלות נכונה נוכל לתקן את המצב. מטופל בנטל כבד. הקיצוץ לא היה מאפשר להתאחדות לשרוד. אם רוצים שהכדורגל יתרומם חייבים להשקיע כסף".

   

  שרת הספורט, לימור לבנת: "ההסכם מהווה שלב ב' של הרפורמה בענף הכדורגל. השלב הראשון כלל הקמת מנהלת ליגה, העברת כספים מהטוטו ישירות לקבוצות, מנהל תקין ושבראש ההתאחדות יעמוד מישהו שאין לו ניגוד עניינים. ההתאחדות הוא גוף שסבל בשנים האחרונות מניהול כושל והמטרה היא שהניהול יהיה מקצועי".

   

  הצדדים במעמד החתימה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  הצדדים במעמד החתימה(צילום: ראובן שוורץ)

   

  לבנת הוסיפה: "מאז הקמת המנהלת יש עלייה של למעלה ב-20% בכמות הצופים. האמון של האוהדים בענף מתחיל לחזור. צריך לתת קרדיט לעופר כי הוא נהג

  באחריות, לא ניסה לטייח דברים ומאז הגעתו דאג לשקיפות מלאה. בדיעבד, ההתאחדות יכולה הייתה להגיע לקריסה כלכלית". לבנת התייחסה גם לבעיית האלימות: "ההסכם נועד לפתור את הבעיה הזו. הגינוי לא מספיק וצריך שאוזלת היד של מערכת האכיפה תפסיק".

   

  יו"ר אגף התקציבים באוצר אמיר לוי: "המטרה לא הייתה לחסוך כסף אלא לעשות רפורמה. זהו עוד שלב בהבראתו של ענף מרכזי בספורט הישראלי. כאשר הניהול טוב, גם הענף יהיה טוב. זהו לא השלב האחרון, אלא הונחה פה תשתית להמשך. אנחנו רוצים שמי שיגיע למשחקים יקבל חוויה ספורטיבית".  

   

  לאחר שבועות ארוכים של מו"מ, סוף סוף נחתם הסכם השיווק/תכנית ההבראה של הכדורגל הישראלי לעונה הבאה. ההסכם הוא לתקופה של שנה אחת כאשר לאחר החתימה, כל הגופים יכנסו למו"מ לגבי העונות הבאות.

   

  במהלך מסיבת העיתונאים, שהתקיימה במשרד הספורט, ניתנה התייחסות למהות של ההסכם ולאופן שבו הוא ישפיע על הכדורגל הישראלי. החתימה על ההסכם הגיעה אחרי סאגה מגוחכת שהובילה לאיחור של חצי שעה במסיבת העיתונאים. המסיבה, שהייתה ידועה לכל ואורגנה לכדי טקס חגיגי, הייתה אמורה להתחיל ב-11:30, אך מישהו כנראה שכח לעדכן את יו"ר ההתאחדות, עופר עיני על קיום האירוע ועל הסיכום הסופי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  עופר עיני ולימור לבנת
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים