שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הנה אני בא: על הקאמבק של עופר טלקר
  אחרי משבר בחייו האישיים, המשרה החדשה בנצרת עילית היא בדיוק מה שהמאמן היה צריך. בראיון ל-ynet ספורט הוא מספר על האהבה הגדולה למקצוע ("רציתי לחזור לעניינים") ועל הניגוד בין מה שהיה למה שהוא עכשיו ("מכירים אותי כליצן, אבל כמאמן אני שונה"), מדבר על אשתו החדשה ומשתף גם בשאיפה לחזור לאמן בקבוצה בה שיחק - הפועל חיפה

  בסיום עונת 2008/2009 תלה עופר טלקר את הנעליים. הקריירה שהשאיר מאחוריו כוללת אליפות היסטורית בה זכה עם הפועל חיפה בשנת 1999 כמגן הימני של הקבוצה, ועוד 23 הופעות במדי הנבחרת הלאומית. אולי מהסיבה הזאת טלקר לא המתין הרבה מאז שנאלץ לפרוש בשל הפציעה הקשה שעבר, ואהבתו למשחק הובילה אותו למשרה בה חשק - מאמן כדורגל. "אני מת על זה, פשוט אוהב את המקצוע", מספר מאמנה הטרי של הפועל נצרת עילית בראיון ל-ynet ספורט.

   

   

  את דרכו כמאמן טלקר לא התחיל אתמול. בעונת 2009/2010 הוא שימש כמאמן קבוצת הנוער של מכבי הרצליה ועוזר המאמן של הקבוצה הבוגרת, כששנה מאוחר יותר הפך גם למאמן הקבוצה הבוגרת של המועדון - וכמעט עלה איתה ליגה. התחנות הבאות בהן שימש כמאמן היו בבית"ר תל אביב רמלה מהליגה הלאומית ובסקציה נס ציונה מליגה א' בעונה שלאחר מכן.

   

   

  חוזר לדשא. "רגע מעניין וחשוב בקריירה שלי" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  חוזר לדשא. "רגע מעניין וחשוב בקריירה שלי"(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  אם בקריירת המשחק והאימון חווה טלקר דברים טובים לרוב, בחייו הפרטיים הוא עבר משבר לא קטן. בשנת 2013 נכנס שחקן העבר לחובות כספיים, שאילצו אותו להכריז על פשיטת רגל. בהמשך אף מונה לו כונס נכסים אחרי שהאשים את אשתו לשעבר, אביבה תבורי, בתסבוכת הכלכלית שהגירושים ביניהם יצרו. אלא שלטענתו, כל זה כבר מאחוריו מזמן.

   

  בשנה שעברה נשא טלקר לאישה את ג'ניפר סנוקל, פרצוף מוכר בשל היותה כוכבת הסדרה "המועשרות". לטלקר שתי בנות מנישואיו הקודמים, לסנוקל יש חמישה ילדים ורק לא מזמן השניים השתתפו ביחד בתוכנית "זוג מנצח VIP". שניהם מתגוררים בשכונת מגורים יוקרתית בעיר חולון, מה שלא ממש מפריע לו לעשות מדי יום את ה"טיול" למקום העבודה החדש שלו בצפון.

   

  טלקר באחד האימונים. "כבוד גדול שבחרו בי" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  טלקר באחד האימונים. "כבוד גדול שבחרו בי"(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  "בהתחלה חשבתי שהנסיעה תהיה קשה, אבל במציאות זה ממש לא ככה", אומר טלקר. "בפעם הראשונה שנסעתי למגרש בנצרת עילית נעזרתי ב'ווייז' וראיתי שזמן ההגעה למגרש הוא שעה ו-20 דקות. זה לא בשמיים. יש כבישים חדשים, הנוף מדהים וזה עושה לי את הנסיעות קלות. המרחק הוא בטח לא מה שימנע מבעדי לקחת את המשרה המאתגרת הזו".

   

  ומה חוץ מהנסיעות? הרי ברור לך שהקבוצה במצב קשה ותחת איום פירוק.

  "בהחלט, אני מודע לזה. אבל לפני הכל אני רואה בתפקיד נקודת זמן מאוד מעניינת וחשובה בקריירת האימון שלי. באתי לאמן קבוצה וזה אומר שאני אחראי על מה שקורה במגרש ובטבלה. אני מקווה שהדברים מסביב לא יפריעו כיוון שהמועדון עבר ושרד מהפכות בעבר. אני מקווה שכך יהיה גם הפעם".

   

  ומה המטרה?

  "להיות מקום אחד מעל המקום שבו יורדים ליגה".

   

  הצהרה עצובה קצת, לא?

  "יכול להיות שבעוד חודש נדבר אחרת. כשקיבלתי את המשרה במועדון דאגו להבהיר לי שזאת המטרה המוצהרת".

   

  מעבר לזה אין חלומות?

  "בוודאי שיש כמה, אבל כרגע אני משאיר אותם בצד. אני חושב שאת יכולה לתאר לעצמך שמה שמעניין אותי זה בעיקר לעשות רצף משחקים טוב ולהגיע לחוף מבטחים. אנחנו יכולים להילחם עד המשחק האחרון".

   

  הפועל נצרת עילית. טלקר: "אנחנו יכולים להילחם עד המחזור האחרון" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  הפועל נצרת עילית. טלקר: "אנחנו יכולים להילחם עד המחזור האחרון"(צילום: אורן אהרוני)

   

  למה אתה צריך את זה בכלל, לאמן קבוצה עם סיכוי נמוך?

  "קודם כל כי זה מאפשר לי לאמן קבוצה בליגה הלאומית, ומבחינתי זה מכובד מאוד. אני יודע שהרבה מאמנים התקשרו להציע את עצמם לקבוצה ובסופו של דבר בחרו בי, ככה שמדובר בכבוד גדול עבורי. אני נוסע בחיוך לכל אימון כי אני אוהב את זה".

   

  הופעת הבכורה הייתה חלומית. ניצחתם את קריית-גת.

  "הלוואי והייתי יכול להסתנוור מהניצחון, רק ששנייה אחריו הסתכלתי שוב על הטבלה וראיתי באיזה מצב אנחנו נמצאים. לאחד כמוני עם ניסיון שחווה כשחקן וכמאמן מצבים כאלו, המילה להסתנוור לא נמצאת בלקסיקון אפילו".

   

  עם יד על הלב, אתה באמת מאמין שנצרת עילית תישאר?

  "אימנתי קבוצות עם חומר שחקנים פחות טוב ממה שיש פה ונשארתי בליגה. ראיתי קבוצה נחושה וקצת חסרת ביטחון, אבל כזאת שיודעת לשחק כדורגל. ממעט הימים שאני פה אני מאוד מעודד. יש פה אחלה אנשים ואני מקווה שהבעיה הכספית תיפתר. הקבוצה הזאת חשובה גם לעיר וגם לליגה. חשוב לציין שהכסף לא הוביל אותי לפה, אלא הרצון לחזור לעניינים, לאהבה שלי".

   

  ואם תישאר בליגה?

  "זה יהיה הישג ענק מבחינת המועדון וגם מבחינתי. יותר מזה, ממה שאני רואה עכשיו עם האנשים שמנהלים את הקבוצה, אני לא פוסל להיות פה גם בשנה הבאה אם הבעיות ייפתרו".

   

  "אם נישאר בליגה זה הישג ענק". טלקר באמצע אימון (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  "אם נישאר בליגה זה הישג ענק". טלקר באמצע אימון(צילום: אלעד גרשגורן)

    

  והצהרה יותר נועזת נקבל ממך?

  "נכון שחוש ההומור מאפיין אותי אתם מכירים אותי כליצן השכונתי של חיפה, אבל מאז עברו הרבה מים בנהר. הפכתי למאמן והדברים השתנו. חשוב לי שהקבוצה תהיה שמחה, אני אוהב לצחוק. בעניין הזה יש חופש פעולה. הרי הייתי יחד עם ג'ובאני רוסו עסוק לא מעט בלהיות ליצן, היינו מחקים מאמנים. מעניין באמת מי יחקה אותי פה".

   

  אי אפשר שלא להתייחס לאישה שלך, ג'ניפר. מה דעתה על הג'וב החדש?

  "ג'ניפר תומכת בי בכל מה שאני עושה. היא גם חיה איתי את המקצוע. רק כשהיא נכנסה לזה יחד איתי היא הבינה עד כמה זה קשה וכמה זה מרתק וכמה האישה חיה עם בעלה את המקצוע שהוא מאוד מלחיץ. היא עוקבת כל שבת אחרי המשחקים שלי והיא במתח כמוני. אני אוהב אותה".

   

  עם אשתו, ג'ניפר סנוקל. "תומכת בי בכל מה שאני עושה" (צילום: ראובן שניידר) (צילום: ראובן שניידר)
  עם אשתו, ג'ניפר סנוקל. "תומכת בי בכל מה שאני עושה"(צילום: ראובן שניידר)
   

   

  וזה אומר שנראה אותה ביציעים?

  "בשלבים האלה כנראה שלא, במשחקים המכריעים אני מאמין שכן. היא אשת קריירה ויש לה הרבה עיסוקים משלה. שאצטרך אותה בימים הקשים

  או המכריעים אין לי ספק שהיא תהיה לידי. יהיו ימים שאצטרך אותה והיא תהיה שם".

   

  אולי בכלל החתימו אותך בגללה?

  "(צוחק). למה? כדי למלא את היציעים?".

   

  לאן תגיע כמאמן?

  "בהפועל חיפה שיחקתי שבע שנים ומאז אני עוקב אחריה תמיד ואין לי ספק שביום מן הימים גם אאמן שם. בזמנו היה כבר דיבור וזה לא יצא אל הפועל. בעתיד אני מאמין שזה יקרה. בקריירת המאמן שלי אין לי ספק שאצטרך לבקר בכמה קבוצות שיהוו נקודות ציון. חוץ מהפועל חיפה, אגיע גם לאשדוד בה גדלתי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים