שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שכטר: "מקווה להחזיר לקהל ולמועדון על המאמצים"
  אחרי שחתם רשמית במכבי חיפה, הוצג החלוץ במסיבת עיתונאים של הקבוצה ואמר: "מאוד שמח להגיע לחיפה, זו הקבוצה שגדלתי עליה. רוצה להודות ליענקל'ה שחר ולמרקו בלבול שהביאו אותי לכאן. ליוסי בניון היה חלק בהגעה שלי, עכשיו אני צריך לצאת לדרך חדשה". עימות באימון בין ורד לקמארה

  אחרי ההצטרפות של איתי שכטר למכבי חיפה, היום (ה') הגיע הזמן של החלוץ לדבר. שחקן הרכש החדש של יענקל'ה שחר השתתף במסיבת עיתונאים של הקבוצה שנערכה בכפר גלים, ובפעם הראשונה נתן את גרסתו למעבר, דיבר על הציפיות מעצמו ומהמועדון וגילה מי משך אותו לחזור.

   

  שכטר, בצוותא עם אברהם פאס, היו אלה שהשלימו, למעשה, את מסע הרכש של הירוקים בינואר אחרי שהקבוצה צירפה לפניהם גם את מדו קמארה ואלירן עטר. שכטר, כזכור, הגיע רק אחרי שהמתין לשחרור שקיבל מקבוצתו הקודמת נאנט, ואילו פאס נחת בחיפה במסגרת הטרייד עם סכנין - שקיבלה בתמורה אליו את מוחמד כליבאת, ג'אבר עטאא ואיאד חבשי.

   

  צפו במסיבת העיתונאים    (צילום: אורן אהרוני)

  צפו במסיבת העיתונאים    (צילום: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שכטר פתח ואמר: "אני מאוד מתרגש ומאוד שמח להגיע לחיפה. אני תושב הצפון ומכבי חיפה זו הקבוצה שגדלתי עליה ואהדתי מילדות. ברגע שקיבלתי את ההצעה לא הייתה לי שום התלבטות וידעתי שזה המקום להגיע אליו. אני מקווה להחזיר לקהל, למועדון ולמערכת על המאמצים שעשו כדי להביא אותי. אני רוצה להודות ליענקל'ה שחר ולמרקו בלבול שהביאו אותי לפה, ועכשיו זה הזמן שלי לשחק כדורגל ולצאת לדרך חדשה".

   

  התרגל לחברים החדשים. שכטר (מימין) (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  התרגל לחברים החדשים. שכטר (מימין) (צילום: אורן אהרוני)

   

  החלוץ התייחס גם למצבה העגום של הקבוצה החדשה שלו, ונראה שהוא יודע לאן הוא נכנס: "גם כשהייתי בצרפת עקבתי אחרי חיפה. בכדורגל לא תמיד הכל הולך כמו שרוצים, וצריך לזכור שהיו למועדון הזה גם תקופות טובות. זו קבוצה עם 17 אלף מנויים שלאורך זמן נמצאת בצמרת. כולם יודעים לכמה תארים מכבי חיפה הגיעה בעבר והכדורגל זה כמו גלגל. אני מבטיח לכם שחיפה תחזור לצמרת בקרוב".

   

  המדים החדשים. בלבול ושכטר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  המדים החדשים. בלבול ושכטר(צילום: אורן אהרוני)

   

  על האיחוד בינו ובין אלירן עטר אמר שכטר: "אנחנו יודעים שיש מאיתנו הרבה ציפיות. אני ואלירן שחקנים שעברנו דברים בכדורגל ונבוא לתת גם מהניסיון וגם מהאיכויות שלנו. אני מקווה שנצעיד את המועדון הזה חזרה למקומות הטובים שלו, ואנחנו מאושרים להיות כאן גם בתקופות פחות טובות".

   

  מקפיץ בירוק. עם משומר באימון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מקפיץ בירוק. עם משומר באימון(צילום: אורן אהרוני)
   

   

  בהמשך התייחס השחקן גם לכושר בו הוא נמצא: "נצטרך לראות איך אני. שיחקתי במרבית המשחקים בצרפת בהתחלה אבל בזמן האחרון לא כי הבינו שאני רוצה לעזוב. אני מרגיש טוב ורעב לשחק והמאמן יחליט אם זה יקרה".

   

  שכטר שומר על בניון. "הוא היה חלק גדול במעבר שלי" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  שכטר שומר על בניון. "הוא היה חלק גדול במעבר שלי"(צילום: אורן אהרוני)

   

  שכטר גילה מי האיש שהיווה חלק לא מבוטל בחזרה שלו ארצה: "יוסי בניון היה איתי בקשר רציף כל הזמן. יש לו חלק בזה שאני נמצא כאן. אני מאוד אוהב את יוסי וזה אחד השחקנים שגדלתי עליהם כילד. מאוד שמח להיות פה".

   

   

  מכבי חיפה ובלבול מציגים: שכטר ופאס בירוק (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מכבי חיפה ובלבול מציגים: שכטר ופאס בירוק(צילום: אורן אהרוני)

   

  מכבי חיפה, הדור הבא. שכטר עם עטר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מכבי חיפה, הדור הבא. שכטר עם עטר (צילום: אורן אהרוני)

   

  "התקופה האחרונה היא לא כמו שציפיתי"

  גם מאמן הקבוצה, מרקו בלבול, נדרש להגיב על השינויים האחרונים בסגל שלו. "עשינו אותם כדי שנשחק יותר טוב, יותר נכון ועם יותר מחץ בהתקפה", אמר בלבול אחרי שנטל את זכות הדיבור משחקנו הטרי. "אנחנו צריכים לשפר דברים ובגלל זה עשינו שינויים - כדי שנהיה יותר מדוייקים ונשלוט לאורך יותר זמן בכדור. אנחנו יודעים שכשזה קורה בינואר זה אף פעם לא פשוט, אבל אני בטוח שבסופו של דבר הכל יידבק".

   

  לגבי האפשרות ששכטר ישולב כבר במשחק הקרוב של הקבוצה מול הפועל עכו אמר בלבול: "לרוב את ההחלטות לגבי ההרכב אני מקבל סמוך למשחק. יש לנו עוד 48 שעות לקראתו ואני אקבל את ההחלטה".

   

  "עשינו את השינויים כדי שנשחק טוב יותר". בלבול עם שכטר ופאס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "עשינו את השינויים כדי שנשחק טוב יותר". בלבול עם שכטר ופאס(צילום: אורן אהרוני)

   

  "אני חושב שמכבי חיפה לא משחקת טוב כבר תקופה ארוכה. זה לא מה שציפיתי", סיפר המאמן בפתיחות. "אני לא אוהב את כמות השערים שאנחנו סופגים ולא כמות השערים שאנחנו מבקיעים. נצטרך להיות יותר מרוכזים ולחשוב איך אנחנו משפרים את היכולת שלנו. עשינו את זה בחלקים מהמשחק מול קרית שמונה, אז אנחנו צריכים לשחזר את האינטנסביות שלנו ולשחק עם התלהבות".

   

  על הפציעה של השחקן החדש הנוסף בסגל - אלירן עטר - אמר בלבול: "הייתה לו פציעה משונה. אני לא זוכר דבר כזה בכדורגל. בספרד שחקן איבד את הראייה שלו בגלל מקרה דומה ולכן עשינו לו בדיקות. אני שמח שהוא חוזר לאימונים ומקווה שנראה אותו במהרה במגרשים".

   

  אברהם פאס במעמד החתימה. "חיזוק טוב" (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
  אברהם פאס במעמד החתימה. "חיזוק טוב"(צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
   

   

  בלבול דיבר גם על שחקן החיזוק השני שהצטרף לחיפה עם שכטר, אברהם פאס: "ברגע שצוצאליץ' עזב חיפשנו מנהיג להגנה, מישהו שידע לארגן אותה ולעשות מעברים מההגנה לקישור.

  אברהם פאס היה כזה. הוא חיזוק טוב. יש לנו הרבה שחקנים שמקבלים ניסיון וצוברים ניסיון ואני מעורב בכל מהלך".

   

  "אני מאוד שמח עם ההחתמה שלו, מכל הבחינות", המשיך בלבול להרעיף שבחים על שחקן סכנין לשעבר. "הוא יארגן את ההגנה ויעשה את העבודה שלו בצורה טובה". המאמן דיבר גם על החזרה של אביחי ידין והשיבה המאולצת של וויאם עמאשה לסגל: "אביחי עושה התקדמות מאוד גדולה, עובד מאוד קשה. הוא מאוד חיובי בחדר ההלבשה ובמגרש, במשחק האימון האחרון שעשינו הוא נראה מצויין ויחד איתו  התחרות על ההרכב היא בריאה וטובה. לגבי עמאשה, הוא ניסה למצוא קבוצה וזה לא צלח. הוא חזר לסגל, ועכשיו כמו כל שחקן הוא יתחרה על המקום שלו".

   

  המוזיאון החדש של אוהדי מכבי חיפה (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  המוזיאון החדש של אוהדי מכבי חיפה(צילום: יח"צ)

   

  לצד החגיגות מהצגת שכטר ופאס, הירוקים ערכו אימון שהיה חם במיוחד במהלכו התעמתו עידן ורד ומאדו קמארה. השניים החליפו דחיפות לפני ששחקנים אחרים הרגיעו את הרוחות. המאמן מרקו בלבול שלח את צמד הקשרים לחדר ההלבשה ולאחר מספר דקות הם יישרו את ההדורים ולחצו ידיים.

   

  ממכבי חיפה נמסר בתגובה: " בכדורגל לעיתים ישנם אימונים אובר אגרסיביים, כזה היה היום. בתום האימון יישרו השניים את ההדורים". בלבול תירגל את שכטר בחוד של הקבוצה לקראת המשחק מול עכו בשבת.

   

  מתרפקים על זכרונות העבר

  השנים האחרונות ובעיקר זו הנוכחית, לא היטיבו עם אוהדי מכבי חיפה. עכשיו, תהיה להם לפחות אפשרות להתרפק על העבר הרחוק וגם הפחות רחוק, זאת לאחר שאוהדי הקבוצה פתחו במתחם הקניות באזז הסמוך לסמי עופר, חנות מזכרות, בה ניתן יהיה לרכוש חולצות, מעילים, כדורים ועוד מזכרות משנים קודמות. בנוסף, הקימו האוהדים במקום מוזיאון אוהדים, בו יוצגו לקהל פרטי וינטאג' מיוחדים של הקבוצה כגון: כרטיסים ממשחקים היסטוריים, אביזרי עידוד משנות ה80, חולצות מקוריות של שחקני עבר גדולים ועוד.


  פורסם לראשונה 05/02/2015 10:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן כהן, אתר מכבי חיפה
  איתי שכטר
  צילום: ראובן כהן, אתר מכבי חיפה
  מומלצים