שתף קטע נבחר

אנס פרוצה וטען: "הואשמתי רק כי לא שילמתי"

תושב חיפה נידון ל-11 שנות מאסר בגלל תקיפה אכזרית. בבית המשפט הוא ניסה להתגונן וטען: אם הייתי משלם לה בכלל לא הייתי עומד לדין

תושב חיפה שלקח לדירתו יצאנית סירב לשלם לה את 200 השקלים שדרשה, ובמקום זאת הכה אותה באכזריות ואנס אותה. בבית המשפט המחוזי בעיר הוא התגונן בטענה שעוררה את זעמם של השופטים: הוא התעקש שאם היה משלם לקורבן מלכתחילה, המדינה כלל לא הייתה מעמידה אותו לדין על עבירות האלימות. בית המשפט הדגיש שהוא פגע באישה המשתייכת לאחת הקבוצות המוחלשות ביותר באוכלוסייה, וגזר עליו 11 שנות מאסר ותשלום של 50 אלף שקל לקורבן.

 

פסקי דין מעניינים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש בספטמבר האחרון: השניים נפגשו בחיפה וסיכמו שהיא תעניק לו שירותי מין בדירתו בתמורה ל-200 שקל. כשהגיעו לדירה התעורר ביניהם ויכוח על התשלום, שבמהלכו הכה אותה, חנק אותה, אנס אותה ואיים עליה בבקבוק זכוכית.

 

במסגרת הסדר טיעון שאליו הגיע עם המדינה הוא הודה בביצוע מעשה סדום, מעשה מגונה ותקיפה.

 

לטענת המדינה, הנאשם ידע שאין ברשותו כסף לשלם למתלוננת והוא תכנן היטב את מהלך העבירות החמורות שביצע. העובדה שהשתמש בסמים במהלך האירוע (שתה נוזל מצתים) מוסיפה לחומרתן. עוד טענה המדינה, כי לנאשם עבר מכביד של הרשעות בעבירות אלימות וגניבה, שבגינן גם נותרו תלויים כנגדו מאסרים על תנאי.

 

המדינה ביקשה להשית על הנאשם עונש של 8 עד 14 שנות מאסר, וציינה כי לדעתה יש לגזור עליו עונש ברף העליון של תחום זה. בנוסף ביקשה המדינה להפעיל כנגד הנאשם שני עונשים מאסר על תנאי, של חצי שנה כל אחד, מתיקים קודמים.

 

הנאשם טען כאמור שאם היה משלם למתלוננת את 200 השקלים שביקשה – הוא לא היה מורשע בעבירות פליליות כלל. הוא הוסיף כי לא תכנן מראש לחפש קורבנות אלא פגש במתלוננת באקראי, והיא זו שפנתה אליו והציעה את שירותיה. בשלב מסוים במהלך האירוע, הוסיף, הוא הפסיק להשתמש באלימות פיזית כלפי המתלוננת, והיא הסכימה ליחסים מתוך פחד.

 

השופטת תמר נאות-פרי קבעה כי אין מקום להקל הנאשם. ככל קורבן של עבירות מין, ודווקא על רקע העובדה שהמתלוננת משתייכת לאחת הקבוצות המוחלשות ביותר בציבור, מדובר בפגיעה חמורה ביותר בערכים מוגנים כמו שלום הציבור ובטחונו.

 

בסופו של דבר נגזרו על הנאשם 10 שנות מאסר והופעלו שני עונשי המאסר על תנאי הקודמים במצטבר, כך שהנאשם יירצה 11 שנות מאסר בפועל. בנוסף, השופטת חייבה את הנאשם לשלם למתלוננת פיצוי של 50 אלף שקל. השופטים רון שפירא ואברהם אליקים הצטרפו לגזר הדין.

 

השופטת הבהירה למעשה שאין לראות באדם שהגיע למצב שבו הוא נאלץ לעסוק בזנות כמי שוויתר על כבודו ואנושיותו. גם כשאישה או גבר בוחרים לבקש תשלום בעבור יחסי מין, אין בכך הסכמה ליחס אלים או משפיל אחר או לביצוע מעשים כלפיהם בניגוד לחוק.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: פרקליטות פלילית מחוז חיפה
  • ב"כ הנאשם: עו"ד ליאור בר-זהר (סנגוריה ציבורית)
  • עו"ד אוהד מגורי עוסק במשפט פלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים