שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ר"ג: אושרה תוכנית ל-310 דירות במגדלים

ועדות התכנון אישרו תוכנית פינוי-בינוי בצירים הרצל וז'בוטינסקי במרכז ר"ג. במסגרת התוכנית, מתחם עם מבנים ישנים למגורים, מסחר ומלונאות ייהרס לטובת שני מגדלי מגורים בגובה 30 קומות ועוד 3 בניינים בגובה 7 קומות

מגדלים חדשים ברמת גן: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב הודיעה היום (א') כי אישרה למתן תוקף את תוכנית "מתחם הביטוח הלאומי" בצירים ז'בוטינסקי והרצל במרכז רמת גן, שם שכן בעבר המוסד לביטוח הלאומי. מדובר בתוכנית התחדשות עירונית במסגרת של פינוי-בינוי, שבה שורת מבנים ישנים ייהרסו לטובת הקמה של 5 מגדלי מגורים עם 310 דירות. התוכנית אושרה להפקדה לפני כשנתיים וחצי, וכעת תוכל הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, שקידמה אותה, להוציא היתרי בנייה ליזמים.

 

כותרות אחרונות ב"צנרת התכנון " בערוץ הנדל"ן :

 

>>>רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

>>> ביבי חביבי // החדש של נוי אלוש // רק ב-ynet

 

לדברי גילה אורון, הממונה על מחוז המרכז במשרד הפנים, המתחם כולל כיום 11 חלקות בשטח של 7.3 דונם, בין הרחובות ז'בוטינסקי 88-94 והרצל 88-92. על החלקות קיימים מבנים ישנים למגורים, למסחר ולמלונאות שכוללים כיום 96 יחידות דיור, ובמסגרת התוכנית החדשה ייבנו 310 דירות חדשות (כלומר יתווספו 214 יחידות למגורים). מעיריית רמת גן נמסר כי מדובר במגרשים בבעלות פרטית, כאשר החלק שבו היה קיים המוסד לביטוח לאומי היה בעבר בבעלות המדינה.

 

התוכנית מציעה לפנות את המבנים הקיימים ולהקים שני מגדלים בגובה של עד 30 קומות, שיכללו 220 יחידות דיור בשטח עיקרי של 18 אלף מ"ר ברחוב ז'בוטינסקי מעל חזית מסחרית; וכן הקמת 3 בניינים נוספים בני 7 קומות מעל קומה מסחרית עם 90 יחידות דיור, בשטח עיקרי של 7,200 מ"ר לאורך רחוב הרצל.

 

אפשר לפנות לתמ"א 38

עם זאת, הוועדה המחוזית קבעה כי לכל אחד מהמבנים ברחוב הרצל עומדת האפשרות לפנות למסלול של תמ"א 38 במקום מסלול של פינוי-בינוי - ובמקרה כזה התוכנית לא תחול עליהם. כמו כן, בוועדה ציינו כי בפינת הרחובות הרצל וז'בוטינסקי קיים מבנה מלונאי (לשעבר מלון עדן), והתוכנית מציעה לשמר מבנה זה באופן שלא יותרו בו כל תוספות בנייה ולייעד מבנה זה למלונאות.

 

בין שני מגדלי המגורים המוצעים ברחוב ז'בוטינסקי, קיים נתיב מדרגות המוביל מרחוב זה לרחוב שרת ולגן ציבורי בלב המתחם, והתוכנית מציעה לשמר גם את שביל המדרגות. הוועדה קבעה בהחלטתה כי 20% מתוך כלל יחידות הדיור שייבנו יהיו דירות קטנות ששטחן לא יעלה על 75 מ"ר. זאת על מנת לתת מענה לדיור בר-השגה לזוגות צעירים.

 

"קידום התוכנית למגדלי מגורים ברחוב ז'בוטינסקי, בא מתוך מגמה לחזק את ציר ז'בוטינסקי בבנייה לאורכו, תוך שמירה על רצף של חזית מסחרית ופיתוח המרחב הציבורי להולכי רגל ולטובת משתמשי הרכבת הקלה, לכשתקום", נמסר מהוועדה. התוכנית תוכננה על ידי אדריכל סיגל סרוסי ממשרד מקום אדריכלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בנייה ברמת גן. בקרוב יוקמו עוד מגדלים?
צילום: ירון ברנר
מומלצים