שתף קטע נבחר

משרד החינוך: יהיה ניתן לרשום בני 3 לגנים פרטיים בשנה הבאה

בשבוע שעבר הודיע המשרד כי אסור לרשום בני 3 לגנים פרטיים, אך היום משנה משרד החינוך את עמדתו. בשלב הראשון של שנת הלימודים הבאה "לא יפעלו במסגרת יישום החוק אמצעי אכיפה, במטרה לאפשר למסגרות הגן הפרטיות ללא רישוי להשלים את הליך יישום החוק"

אחרי מחאת ההורים - משרד החינוך משנה עמדה: שבוע לאחר שנודע כי החל משנת הלימודים הקרובה לא יוכלו הורים לבני שלוש לרשום את ילדיהם לגנים פרטיים, הודיע הערב (יום א') משרד החינוך כי בשלב הראשון בשנת תשע"ו "לא יפעלו במסגרת יישום החוק אמצעי אכיפה, במטרה לאפשר למסגרות הגן הפרטיות ללא רישוי להשלים את הליך יישום החוק".

 

ביבי חביבי // החדש של נוי אלוש // רק ב-ynet

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

במשרד החינוך הסבירו כי אין להם שום רצון לפעול נגד ההורים, וכי ברצונם לאפשר למסגרות הגן הפרטיות ללא רישוי להשלים את הליך יישום החוק. החל משנת הלימודים הבאה ייכנס לתוקפו חוק חינוך חובה לגילאי 4-3, שבמסגרתו יתבצע פיקוח על ילדים בגילים אלה במסגרת הגן הציבורי או הפרטי שמקבל רישיון הפעלה. הפיקוח אמור לכלול מענה פדגוגי, בריאותי ובטיחותי. בימים האחרונים נשמעו קולותיהם של הורים שהלינו על ההחלטה למנוע מהם לשלוח את הילדים לגן פרטי, בעיקר בשל התנאים בגנים העירוניים בהם צפיפות ומחסור בסייעות.

 

בעניין הסייעות ציינה מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן: "אנו מודעים לכך כי היקף הצוותים החינוכיים הפועלים בגן לרווחת הילדים, אינו מספק, ועל כן פעלנו להגדיל את צוות הגן באמצעות כ- 1,000 בנות שירות לאומי. המענה אינו מלא, ולפיכך המשרד שוקד כל העת על מציאת פתרונות שיקלו על עומס העבודה בגן".

 

הורים רבים פנו בימים האחרונים למשרד החינוך בשאלה האם החוק ייאכף והתשובה שניתנה להם היא שתתגלה גמישות. הדבר יצר בלבול גדול בקרב הורים שלא הבינו א משמעות המילה "גמישות" וכיצד הדבר יבוא לידי ביטוי.

 

אתי נוקד, שפתחה את עמוד הפייסבוק "ההתאגדות נגד חוק חינוך חובה לגילאי 3", שעד כה הצטרפו אליו 2,478 הורים אמרה: "אני חושבת שבסופו של דבר זו החלטה מתבקשת. הם הבינו שגני העירייה לא בשלים לקבל את הילדים, בעיקר בשל הצפיפות והמחסור בסייעות. אנחנו מאוד רוצים שהגנים הפרטיים יוכלו להשלים את ההליך, על מנת שנוכל לבחור אם לשלוח לשם את הילד או לגן עירוני. בנקודת הזמן הזו הגנים הפרטיים לא יכלו להשלים את ההליך הזה, ואנחנו שמחים שבשנת הלימודים הבאה תינתן לנו האפשרות לבחור. מעבר לזה אנחנו חושבים שיש לשפר את התנאים בגנים הציבוריים ועל זה אנחנו כמובן נמשיך להיאבק".

 

ישראל אליסף, מרכז תחום גנים בפורום ועדי ההורים הישוביים, אמר: "משרד החינוך ממשיך להתחמק מאחריותו לחינוך ילדינו. אנו בארגוני ועמותות ההורים הגננות והסייעות חברנו ביחד

כדי להשמיע את צעקת הילדים בחינוך הציבורי. לא ייתכן שידחסו 35 ילדים עם גננת וסייעת. אנו קוראים לראש הממשלה ושר החינוך בפועל להתערב בדחיפות בנעשה בגני הילדים ולהורות על הוספת סייעת והקטנת מספר הילדים בגנים כבר בשנה הקרובה".

 

ב-2012 החל תהליך הדרגתי ליישום חוק חינוך חובה חינם החל מגיל 3, בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג. בהתאם להחלטת הממשלה נקבע כי החוק ייכנס לתוקפו בתום שלוש שנים (תשע"ה). אלא שבשל חוסר התארגנות של משרד החינוך נדחה יישום החוק במלואו בשנה. "היישום ההדרגתי נועד לאפשר למשרד החינוך ולרשויות המקומיות להיערך לקליטת הילדים באופן מיטבי, ולפיכך ננקטו שורה של פעולות, בהן: בניית גנים, הכשרת גננות וסייעות, גיבוש תוכניות פדגוגיות ועוד. במקביל, המשרד הכיר בכ- 800 גנים פרטיים (מוכרים שאינם רשמיים) בעלי רישיון הפעלה, כדי לאפשר להורים להנות מסבסוד של עלות יום הלימודים בגן (בין השעות 08:13:20)", נמסר מהמשרד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים