שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אני חזקה ולא נשברת, אל תפחדו". המכתב האחרון של קיילה
  במשך ימים ארוכים כתבה קיילה מולר להוריה מכתב ממרתפי דאעש - פסקה אחת בכל פעם. באביב של השנה שעברה הוא הגיע: "מתייחסים אליי בכבוד", סיפרה, "אבל אני בוכה מהמחשבה עליכם. לא מגיע לי שתסלחו לי, אבל יש בי עוד כוח להילחם. תתפללו, נתראה בקרוב". עם היוודע מותה, פורסם המכתב המלא

  כולם,

   

  אם אתם מקבלים את המכתב הזה פירוש הדבר שאני עדיין כלואה, אבל שותפיי לתא (החל מ-11/2/2014) שוחררו. ביקשתי מהם ליצור אתכם קשר + להעביר לכם את המכתב הזה. קשה לדעת מה לומר. אנא, דעו שאני נמצאת במקום בטוח, לחלוטין לא פגעו בי + אני בריאה (למעשה, אפילו עליתי במשקל); התייחסו אליי בכבוד + באדיבות המרביים. רציתי לכתוב לכם מכתב מפורט (אבל לא ידעתי אם השותפים לתא שלי יעזבו בימים הקרובים או בחודשים הקרובים). יכולתי לכתוב לכם רק פסקה אחת כל פעם, רק המחשבה על כולכם גורמת לי לפרוץ בבכי.

   

  עוד חדשות בעולם :

  קיילה מולר. "יש רק אלוהים, כמו שאימא אמרה תמיד" (צילום: EPA, MATT HINSHAW) (צילום: EPA, MATT HINSHAW)
  קיילה מולר. "יש רק אלוהים, כמו שאימא אמרה תמיד"(צילום: EPA, MATT HINSHAW)

   (צילום: AFP, MUELLER FAMILY) (צילום: AFP, MUELLER FAMILY)
  (צילום: AFP, MUELLER FAMILY)
  העתק המכתב שהעבירה קיילה למשפחתה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  העתק המכתב שהעבירה קיילה למשפחתה(צילום: רויטרס)

  אם אפשר לומר ש"סבלתי" בכלל לאורך החוויה הזו, זה רק מפני שידעתי כמה סבל אני גורמת לכולכם; לעולם לא אבקש מכם לסלוח לי, כי לא מגיעה לי סליחה.

  אני זוכרת שאימא תמיד אמרה לי שבסופו של דבר, בסוף היום, הדבר היחידי שבאמת יש לך זה אלוהים. באתי למקום ולחוויה שבהם, במלוא מובן המילה, מסרתי את עצמי בכניעה לבורא שלנו משום שבאמת אין אף אחד אחר.. + בזכות אלוהים + בזכות התפילות שלכם הרגשתי מעורסלת ברכות בעודי שוקעת.

   

  ראיתי בחשכה ובאור + למדתי שאפילו בכלא אדם יכול להיות חופשי. אני אסירת תודה. גיליתי שיש טוב בכל מצב, לפעמים אנחנו פשוט צריכים לחפש אותו. אני מתפללת מדי יום ביומו שאם הרגשתם משהו זה רק קרבה מסוימת + מסירות לאלוהים גם כן + יצרתם קשר של אהבה + תמיכה זה בזה. אני מתגעגעת אל כולכם כאילו עבר כבר עשור מאז שהופרדנו. היו לי הרבה שעות לחשוב, לחשוב על כל הדברים שאעשה עם לקס, טיול הקמפינג המשפחתי הראשון שלנו, הפגישה הראשונה בנמל התעופה. היו לי הרבה שעות לחשוב איך רק כשאתם לא נמצאים, סוף סוף בגיל 25 הצלחתי להבין את מקומכם בחיים שלי.

   (צילום: AFP, MUELLER FAMILY) (צילום: AFP, MUELLER FAMILY)
  (צילום: AFP, MUELLER FAMILY)

  האזור שבו לטענת דאעש נהרגה קיילה ()
  האזור שבו לטענת דאעש נהרגה קיילה

  המתנה שהיא כל אחד מכם + האדם שיכולתי להיות + שלא יכולתי להיות אם לא הייתם חלק מחיי, ממשפחתי, מהתמיכה שלי. א-נ-י ל-א רוצה שהמשא ומתן על שחרורי ייפול על כתפיכם, אם יש אופציה אחרת כלשהי - קחו אותה, אפילו אם זה ייקח זמן רב יותר. זה מעולם לא צריך היה להפוך לנטל שלכם. ביקשתי מהנשים האלה לתמוך בכם; אנא התייעצו איתן. אם לא עשיתם זאת עדיין (צונזר) יכולים ליצור קשר עם (צונזר) שאולי יש לה/לו ניסיון עם האנשים האלה. אף אחד מאתנו לא יכול היה לדעת שזה ייקח זמן רב כל כך, אבל דעו שגם אני נלחמת מהצד שלי בדרכים שאני מסוגלת + יש לי עוד הרבה כוח להילחם בתוכי. אני לא

  נשברת + לא אכנע, לא משנה כמה זמן זה ייקח. כתבתי שיר לפני כמה חודשים שאומר "החלק בי שכואב יותר מכל דבר אחר הוא גם זה שמוציא אותי מהמיטה, בלי התקווה שלך לא יישאר דבר". רוצה לומר, המחשבה על הכאב שלכם היא המקור של הכאב שלי, ובה בעת התקווה לאיחוד שלנו היא מקור הכוח שלי. אנא היו סבלניים, מסרו את כאבכם לאל. אני יודעת שהייתם רוצים שאשאר חזקה. זה בדיוק מה שאני עושה. אל תפחדו בשבילי, המשיכו להתפלל כפי שאני אעשה + בעזרת השם נהיה יחד בחזרה בקרוב.

   

  כל כולי,

   

  קיילה


  פורסם לראשונה 10/02/2015 22:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA, MATT HINSHAW
  קיילה. "יש לי עוד הרבה כוח להילחם"
  צילום: EPA, MATT HINSHAW
  מומלצים