שתף קטע נבחר

חברותיה של איילה שפירא למזכ"ל האו"ם: "גנה את שורפי הילדים"

במכתב שעליו חתומות מאות מחברותיה של הילדה בת ה-11 שנכוותה באורח קשה מבקבוק תבערה שהושלך על מכונית הוריה, דורשות הילדות מבאן קי מון להשמיע את קולו: "התעלמותך הגורפת כמוה כתמיכה במעשה"

"אנחנו רוצות לשמוע ממך גינוי חריף לאירוע שבו נשרפה חברתנו איילה שפירא . התעלמות גורפת היא תמיכה שבשתיקה במעשה המתועב הזה". כך כתבו מאות מחברותיה של שפירא בת ה-11, שנפגעה באורח קשה לאחר שבקבוק תבערה שנזרק לעבר מכונית הוריה גרם לה לכוויות קשות, למזכ"ל האו"ם באן קי מון. המכתב נשלח למטה האו"ם בניו-יורק, וטרם התקבלה תגובה.

 

שפירא נפגעה ב-25 לדצמבר ומאז מורדמת ומונשמת. במכתב לבאן דורשות חברותיה באולפנה אמי"ת להב"ה בקדומים שהאו"ם יגנה את "שורפי הילדים". במכתב פירטו הילדות את סיפורה של שפירא. "איילה, נינה לניצולי שואה, חזרה בדיוק מחוג למחוננים במתמטיקה והייתה בדרכה לחגיגת בת-המצווה של חברתה", כתבו. " שגרת חייה נקטעה באחת. בקבוק התבערה הצית את המכונית ואיילה עלתה באש. היא חולצה בידי אביה מהרכב הבוער ומאז היא מאושפזת בבית חולים בסכנת חיים, מורדמת ומונשמת".

 

המכתב. טרם התקבלה תגובה ()
המכתב. טרם התקבלה תגובה

הילדות הביעו פליאה במכתב על כך שהאו"ם או המזכ"ל לא גינו את האירוע. "עוד לא שמענו את קולך, כמי שעוד בראש המוסד הדיפלומטי החשוב בעולם, יוצא נגד המרצחים הללו. לא שמענו גינוי חריף שלך נגד מי ששרף ילדה בת 11", נכתב. "אנחנו מבקשות רק להגן על זכותן הבסיסית לחיות. לנסוע בכבישים בבטחה, ללכת לשיעורים, לחוגים, לשמחות, בלי חשש

ממחבלים ומרצחים המבקשים את נפשנו. האם זכות האדם לחיים אינה מוקנית גם לילדות הגרות בשומרון?".

 

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, שדורש ממזכ"ל האו"ם ומוסדות הארגון להשמיע את קולם לאחר כל פיגוע בישראל, כולל ביהודה ושומרון, הזכיר במכתב נלווה ש"הילדים האלה מצפים מהאו"ם להפגין מנהיגות ולהפעיל את השיקול המוסרי שלו. האו"ם נוסד כדי לתת קול לקורבנות של ברוטאליות ואימה".

 

השגריר פרושאור הזכיר לבאן: "אתה הקדשת את עצמך להגן על חסרי המגן, ולהעניק קול לחסרי הקול. אני מבקש ממך להיות מגדלור של בהירות מוסרית על ידי גינוי ברור וחזק של ההתקפה על איילה, ושליחת מסר שהטרור הוא בלתי נסבל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איילה שפירא. מורדמת ומונשמת
צילום: EPA
השגריר באו"ם רון פרושאור
צילום: EPA
מומלצים