שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקס בשלישייה: 5 טרילוגיות ארוטיות
  טרילוגיית "חמישים גוונים של אפור" חשפה את התשוקה שלנו לסקס, ומאז יצאו ספרים רבים שניסו לתת מענה לצורך בעונג מיני. למה המין נעשה פתאום חשוב כל כך ומדוע עברית היא שפה קשה בכל הקשור לתנוחות ואיברים? לרגל הוולנטיינ'ס - חמש טרילוגיות נוספות שמנסות לספק תשובות ואורגזמות
  צרות באות בצרורות ודברים טובים בשלישיות? תלוי את מי שואלים ומה קראתם רגע לפני ששאלו אתכם. באופן אוטומטי, גם אם לא ממש מובן, המילה "שלישייה" מעבירה אותנו למחוזות ארוטיים שיש בהם משהו אסור או לא מקובל. בסך הכל מדובר בשלושה - חפצים, אנשים  - אין פשוט מזה. ועדיין, יש משהו במספר הזה שגורם לנו להסמיק, לחשוב שהוא טוב יותר. פעם שלישית גלידה מישהו? גם בספרים נדמה שטרילוגיה טומנת בחובה איזו הבטחה להנאה מתמשכת שלא תיגמר לעולם. או לפחות עד שהספר השלישי יסתיים.

   

  רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

   

  הטרילוגיה "חמישים גוונים של אפור" הפכה לסנסציה בן לילה ומיד אחרי ההצלחה הגדולה צצו להן כפטריות (מהסוג הטוב) טרילוגיות ארוטיות נוספות שרכבו (כן, גם במובן הטוב) על ההצלחה הגדולה וניסו לתת לנו עוד כמה הצצות לתנוחות שאולי לא הכרנו, ולסערת רגשות שחלקנו היינו רוצים לחוות בעצמנו.

   

  "חמישים גוונים של אפור" - משחק מקדים לטרילוגיות הארוטיות (צילום: עטיפת הספר) (צילום: עטיפת הספר)
  "חמישים גוונים של אפור" - משחק מקדים לטרילוגיות הארוטיות

   

  הפורנו לאמהות, כפי שמכונה הז'אנר הזה, פתח שער לקהל רחב יותר, שקיבל בזרועות פתוחות את הארוטיקה. לא מעט סיפורים משעשעים צצו, ואפילו פרסומת אחת מצחיקה, על אמהות סמוקות שישבו בגני משחקים או ברכבת, מתחבאות מאחורי הטאבלט.

   

  ענת לב אדלר (מחברת רב המכר "רושמת מוחקת אהבה") אומרת שזה בדיוק מה שהפך את הטרילוגיה הזו לתופעה, "מעין סוג של קריאה מחתרתית", תיארה בפאנל הארוטיקה בספרות העברית, שהיה חלק מיריד הספרים הבינ"ל ה-27 שנערך השבוע בירושלים. "בכלל, יותר נשים כותבות ומעזות, וזה משפיע על הקהל שרוכש את הספרות, שרובו נשים. הן קרובות יותר למצבים פיזיים, קל להן יותר להתמודד עם השפה הפיזית שהגוף מדבר בה, ומרגע שנשים העזו להעז - זה התפרץ החוצה".

   

  מי למעלה מי למטה?

  הביקורות השונות על חמישים גוונים דיברו רבות על כך שאין שום דבר פמיניסטי או הקשור בשחרור האישה בעלילה. אחרי הכל, אנסטסיה היא הבחורה המושלמת לכל גבר בערך, משום שהיא לא יודעת כלום על סקס והוא יכול לספר מה שהוא רוצה על מה טוב ומה לא, מה כדאי ומה פחות, מה הוא אוהב ואיך לעשות את זה, ועל הדרך גם לספק אותה.

   

  אבל ייתכן שההצלחה הגדולה של הטרילוגיה לא באה לה מתיאורי הסקס. בסיסה של העלילה נשען על הצורך להרגיש שמישהו צריך אותך, שמישהו מוכן לטפל בך ולעשות הכל למענך, שמישהו סוחף אותך ובסופו של יום מחבק אותך ונותן לך את כל מה שאת רוצה.

   

  נכון, זה לא פמיניסטי או שוויוני, אבל יש משהו קמאי, שטבוע אולי בביולוגיה שלנו, שגורם לחלק מהנשים לרצות שהגבר יהיה השולט. לא בכל המובנים כמובן - אישה יכולה להיות מנהלת בכירה שתחתיה עובדים רבים וקמפיינים ששווים מיליונים, אבל באינטימיות הזו בתוך הזוגיות, היא רוצה שהגבר יחזיק אותה, שיגיד לה מה לעשות וילמד אותה. היא רוצה שהוא יהיה השולט והיא הנשלטת.

   

  בין אם אתם מסכימים, בעיקר אתן, ובין אם לא, הצלחת חמישים גוונים הולידה, כאמור, טרילוגיות נוספות, ואם חשקה נפשכם בעדכון רשומות הסקס שלכם, קבלו לקראת הוולנטיינ'ס עוד חמש טרילוגיות ארוטיות מפנקות.

   

  "חשופה לעינייך" מטרילוגיית קרוספייר. סדרו לכם איזו קשירה נחמדה ()
  "חשופה לעינייך" מטרילוגיית קרוספייר. סדרו לכם איזו קשירה נחמדה
   

   

  טרילוגיית קרוספייר

  באופן מפתיע, או לא, הדמויות של סילביה דיי - אווה טרמל וגדעון קרוס - לא שונות מאנה וכריסטיאן של אי.אל גיי'מס. לו יש סוד נוראי בעברו, הפעם גם לה יש אחד, המשיכה ביניהם היא אדירה, הוא עשיר כקורח והיא בדרך לשם, ומהר מאוד הם מגיעים אל המיטה ועושים שמות במצעים ובצעצועים הרבים השייכים לו. אה כן, גם הוא מלמד אותה דברים חדשים, גם היא אוהבת את השליטה שלו והסקס תמיד מצוין, תודה ששאלתם.

   

  הדמיון בין הדמויות בולט, אולם העלילה כאן, כך מורגש, מושקעת יותר וסוחפת יותר. אין תיאורי סקס בלתי רגילים או עוצרי נשימה - בעיקר בהשוואה לחמישים גוונים. אבל אם מחפשים ספרים שנותנים גם סיפור טוב וגם הרבה סקס משובח ומעורר - טרילוגיית קרוספייר היא התשובה.

   

  אם אהבתם בסוף חמישים גוונים את נקודת המבט של גריי, צפויה לכם הפתעה נעימה - סילביה דיי עובדת על המשך עם שני ספרים לפחות שמספרים את הצד של גדעון לעלילותיו עם אווה היפה.

   

  "אהבה ברחוב דבלין" - לכל החברות מגיע ליהנות מסקס טוב ()
  "אהבה ברחוב דבלין" - לכל החברות מגיע ליהנות מסקס טוב

   

  מלונדון ועד ג'מייקה

  לסמנתה יאנג יש כנראה חברות טובות מאוד ולכן היא לא מונעת מאף אחת מהן סקס טוב. טרילוגיית "אהבה ברחוב לונדון", "אהבה בסמטת ג'מייקה" ואהבה ברחוב דבלין", מתבססת על קשר חברי בין כמה בנות, וכל סיפור מוקדש לאחת מהן ולניסיונה המיני. זו דרך מעניינת ליצור טרילוגיה וייתכן שגם קל יותר לכתוב אותה, משום שכל סיפור הוא, למעשה, סיפור חדש, אבל יש בו אלמנטים מוכרים.

   

  כך או כך, משובות לבן של צעירות כג'וסלין, אלי, אוליביה ושאר החבורה, כמו גם ניסיונותיהן הראשונים בסקס, הן אתנחתא חביבה למי שמחפש/ת סיפורים שלא צריך לשקוע בהם יותר מדי, אין כאן עבר אפל (יותר מדי) או התמודדות עם גברים שולטים, אלא רק כאלו שרוצים להביא לשיא את החברה שלהם ויודעים מה הם עושים. 

   

  יכול להיות שתרגישו כאילו חזרתם לתיכון כשתקראו את הספרים, בעיקר מהצד הרומנטי. מהצד של הסקס זה לא מה שעשו אצלנו בתיכון, לפחות לא כשאני הייתי שם לפני עידן ועידנים.

   

  "תחרה וצבע" - יופי של תיאורי סקס ורגשות ()
  "תחרה וצבע" - יופי של תיאורי סקס ורגשות

   

  טרילוגיית תחרה וצבע

  הטרילוגיה של איילת סווטיצקי מתאפיינת בטוטאליות. הגיבורה שלה, טליה בלום, סובלת ממאניה-דיפרסיה אבל לא מוכנה לקחת כדורים, הם מכבים אותה ואת היצירתיות שבה. היא מחליטה לעזוב את הארץ ואת אמה הנודניקית והלא מפרגנת, ומעבירה את חייה ללונדון, שם אחיה מתגורר. שם מתגורר גם בן סטורם - כנראה סקס-אפיל מביא איתו גם שמות של גיבורי על – שמהווה טריגר עקבי להתפרצויות של טליה.

   

  לא פשוט לקרוא את הטרילוגיה הזו, ולו משום שהיא חודרת עמוק כל כך לתוך נפשה של טליה, שלפעמים נדמה לקורא שהוא משתגע איתה. מצד שני, מי שחווה אהבה נכזבת בעוצמה של פצצת גרעין, יבין בדיוק מה עובר עליה. ייחודה של העלילה הוא שהיא אינה כל כולה בסקס. כן, יש סקס והרבה, והוא מדהים כמובן, אבל יש עוד הרבה מעבר לזה, בעיקר על עד כמה סקס יכול להשפיע על הנפש שלנו ועד כמה הוא אישור לכך שאנחנו נחשקים ורצויים – בסיס לא מוצלח במיוחד למערכת יחסים.

   

  אגב, גם סווטיצקי נכחה בפאנל הספרות הארוטית, ואמרה שאין ספק שהגרפיות הפכה לחלק בלתי נפרד מהרומן הרומנטי - שנמצא בפריחה עכשיו בארצנו הקטנטונת - אבל זה משום שהעולם נהיה גרפי יותר. יחד עם זאת, היא מודה שאוצר המילים העברי חסר בתיאורי סקס. לא פשוט כל כך לתאר מעשה אהבה מבלי שיישמע כמו שיעור ביולוגיה, העניין הוא ליצור דמות שממנה אפשר לבנות את התיאורים המתאימים.

   

  "שחרר אותי" וגם קשור אותי ועוד כמה דברים ()
  "שחרר אותי" וגם קשור אותי ועוד כמה דברים
   

  טרילוגיית סטארק

  לא, טוני סטארק לא מככב פה, גם לא רוברט דאוני ג'וניור (אם סרטי "איירון מן" הם הקאפ-אוף-טי שלכם). ניקי פיירצ'יילד ודמיאן סטארק הם שני אנשים שהעבר רודף אותם, נשמע לכם מוכר? הם נפגשים באחת מתחרויות היופי שבהן ניקי השתתפה, ומאז דמיאן שומר לה מקום בלבו וגם במיטתו.

   

  "קרב אותי", "שחרר אותי" ו-"complete me" (שטרם ראה אור בעברית) מתארים את המהפך שעושים ניקי ודמיאן יחד, כשכל אחד מהם מגלה - תוך כדי סקס שכולל קשירות, נוצות ועוד הנאות מענגות - עד כמה החיים שבריריים ולמרות הכל מחזקים כשנמצאים עם האדם הנכון. נשמע כמו שמאלץ אמיתי, אבל סצנת קשירה אחת ואפשר להמשיך הלאה לספר הבא. בדרך לאורגזמה דמיאן יעמוד למשפט, ניקי תגלה שצלקות פיזיות לא תמיד יכולות לפתור צלקות נפשיות, וביחד הם יגיעו אל השיא הנחשק.

   

  "הגבר הזה" - לקשור, לחפור וגם ללמוד לעמוד על שלך ()
  "הגבר הזה" - לקשור, לחפור וגם ללמוד לעמוד על שלך

   

  טרילוגיית "הגבר הזה"

  הכירו את אווה או'שי וג'סי וורד, עוד זוג עם סודות ופחדים. משחקי כוחות במיטה יכולים להיות מהנים - אל תשכחו את מילת הביטחון - ואם שניכם משוחררים מדעות קדומות, בעיקר אחד כלפי השנייה, האפשרויות הן בלתי מוגבלות. אבל כשמשחקי הכוחות זולגים למערכת היחסים באופן כללי, זה לא כל כך בריא, בעיקר כשזה גורם לאישה לפקפק בהחלטות שלה ולהפוך אותך לעלה נידף ברוח שלא מעיזה לשאול שאלות.

   

  נדמה שבטרילוגיה הזו הסקס מעצבן יותר מאשר מחרמן. בסדר, הוא מלמד אותה דברים חדשים, מטריף לה את החושים, אבל הוא גם משתמש בסקס כדי להשיג את מה שהוא רוצה וזה פסול. אולי זה הלקח של הטרילוגיה הזו: לא חייבים
  לעשות כל דבר שהוא רוצה, גם אם הסקס מדהים. אולי זו גם הסיבה שהמחברת, ממש לאחרונה, החליטה שהיא עוזבת את בעלה ויוצאת לחיים חדשים - שחרור האישה, וגם ליהנות מסקס בלי שישתמשו בו נגדה, הוא בעל חשיבות אפילו במאה ה-21.

   

  על כל מקרה ותנוחה שלא יהיו, הספרים הללו נועדו, כנראה, לפתח את החוש המיני שלנו, לגלות דברים חדשים, לצאת קצת מהשגרה - אחרי הכל, מה יותר כיף לחזור מעוד יום עבודה אפור, שגרתי ומעצבן, ולגלות שבן הזוג שלך תכנן לכם ערב קשירות ויין. זה נותן טעם, זה מענג וכל עוד אין נפגעים בשטח (אף אחד עוד לא מת מקצת כאבי שרירים שלא ידענו על קיומם עד התנוחה החדשה שניסינו), שווה לנסות, ולא רק בוולנטיינ'ס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  לא בא לכם על התנוחה המסיונרית? תקראו ספר
  צילום: Shutterstock
  לאתר ההטבות
  מומלצים