שתף קטע נבחר

כפייה חילונית במכללת ספיר? "לא לכתוב בס"ד על הלוח"

הנבחנים במכללת "ספיר" הופתעו לגלות כי למרצה שלהם, ד"ר עדו נבו, יש בעיה עם המילה בס"ד. לאחר שהבוחנת סירבה להוראתו ורשמה בס"ד על הלוח, המרצה התעמת עימה, מחק את המילה - והסביר: זה הלוח שלי

שבועות ספורים לאחר תערוכת החאמסות שעלתה במכללת ספיר ועוררה פולמוס, ומיצג התפילין השנוי במחלוקת - שוב זעם על המוסד האקדמי: הרשת החברתית סוערת היום (ה') בעקבות צילום של מעטפת בחינות, שעלה נכתבה הוראה מפורשת על ידי מעביר הקורס, מרצה במכללה: "לא לכתוב בס"ד על הלוח".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

המעטפה ובה שלושים טפסי בחינה, חולקה אתמול (יום ד') לנבחנים בקורס ממשל ופוליטיקה במכללת ספיר - אך המרצה, ד"ר עדו נבו, הקפיד לכתוב עליה: "נא לא לרשום בס"ד על הלוח", כשהמילה "לא" מודגשת. לתלמידים שהביעו תרעומת, השיב, כפי שמעיד אחד מהם: הלוח שייך לי.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

אחד הסטודנטים שזעם על ההוראה, העביר את המעטפה לחבר הכנסת לשעבר, מיכאל בן ארי, שהעלה את הצילום כולל המכתב המצורף. "אני סטודנט במכללת ספיר. היום היה לי מבחן, וזה מה שהמרצה כתב על המעטפה של המבחנים לבוחנות", סיפר.

 

 

לדברי הסטודנט, "כנראה שהבוחנת לא שמה עליו, וכתבה על הלוח בס״ד. וכשהוא נכנס לכיתה באמצע המבחן, הוא דרש שימחקו את זה. כמובן שהיא לא הסכימה, אז הוא מחק בעצמו. כאשר נשאל מדוע הוא עושה את זה ופוגע ברגשות האנשים, השיב המרצה שהלוח שייך לו, וכמו שבטופס של המבחן לא כתוב בס"ד - אז גם על הלוח לא יהיה כתוב".

 

המכללה: זו יוזמה של המרצה

בתוך שעה קלה הוצפה הרשת במחאות, ורבים כתבו "בס"ד על קיר הפייסבוק של המכללה. מ"ספיר"

נמסר בתגובה: "זו אינה מדיניות המכללה, אלא יוזמה פרטית של מרצה". לדבריהם, הם פועלים לבדיקת הסיפור. תגובה מד"ר נבו עצמו לא התקבלה.

 

בן ארי ששיתף את האמור בעמוד הפייסבוק של "עוצמה יהודית עם מיכאל בן ארי", ציין כי הוא נותן "לייק" למשגיחה, ציפי כהן.

 

הכיתוב בס"ד (בסיעתא דשמיא, או בעזרת ה') רווח מאוד בקרב יהודים מאמינים, המשתמשים בו כמעין תפילה כתובה לסיוע משמים - בראש מכתבים ומסמכים. גם מורים ומרצים (לאו דווקא שומרי מצוות) כותבים אותו בראשי תיבות בפינה הימנית העליונה - על הלוח בכיתה, על טופס הבחינה ובהזדמנויות אחרות, והוא נכתב באופן כמעט אוטומטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים