שתף קטע נבחר

"אתם שטן!". קשישה נזפה בלוחמי דאעש

"אללה מסתכל עליכם. אתם הורגים אחד את השני כמו חמורים", גוערת סורית אמיצה בג'יהאדיסטים שיושבים ברכב ומלגלגים עליה: "סבתא, הכול בסדר?". במקביל ערך הארגון "תהלוכה" בעיראק והציג לוחמים כורדים בכלובים

בסרטון יוצא דופן מתעמתת קשישה סורית אמיצה עם לוחמי דאעש, נוזפת בהם ואומרת שארגון הטרור שלהם מקולל. הקשישה מכנה את הג'יהאדיסטים "שטנים" ואומרת כי היא "נשבעת שכל מה שעשיתם הוא לא בדרכו של אללה".

 

עוד חדשות בעולם:

"ארה"ב מגבירה את אספקת החימוש לירדן"

קנדה: נמנע טבח המוני ב"וולנטיינס דיי"

יוון: ארכיאולוגים חשפו חיבוק בן 6,000 שנה

 

הג'יהאדיסטים, שלא רגילים לנזיפות ממקומיים במסע הכיבושים האכזרי שלהם, צוחקים במבוכה. הם מכנים את הקשישה "סבתא" ושואלים אותה "אם הכול בסדר בינינו". הקשישה האמיצה מתעלמת מניסיונותיהם להצדיק את האכזריות של דאעש, ובמקום גוערת בהם שהם "הורגים אחד את השני כמו חמורים".

 

 

 

הקשישה נוזפת ביושבי הרכב שלוקחים חלק ב"ארגון טרור ברברי" ואומרת כי דאעש, כמו השלטון הסורי, לא יצליח לצאת ממעגל הדמים. "אללה רואה מה אתם עושים", מזהירה הקשישה. שני הג'יהאדיסטים שיושבים ברכב הופכים חסרי סבלנות, ואומרים לקשישה שהם עסוקים ושהיא צריכה ללכת.

 

בהמשך היא מצטטת פסוקים מהקוראן שמזהירים משפיכות דמים כשניתן לעשות שלום. "אתם לא רוצים את הטבח הזה, אתם גם לא רוצים את הרצח הזה", היא אומרת. "אל תרצחו אף אחד ואף אחד לא ירצח אתכם. זה הכול אסור", נוזפת הקשישה. הסרטון נקטע במפתיע, ולא ידוע מה עלה בגורלה של הסורית האמיצה.

 

דאעש מזהיר מפיגועים בפריז: "הסיוט האמיתי החל"

במקביל פרסם דאעש שני סרטוני תעמולה חדשים. בראשון מאיימים אנשיו לבצע פיגועים נוספים בצרפת, בדגש על פריז. הסרטון הופנה לנשיא צרפת פרנסואה

הולנד, לעם הצרפתי, לבלגיה ולכל דוברי הצרפתית, ונאמר בו כי לוחמי דאעש פרוסים בכל מקום וש"הסיוט האמיתי החל כעת".

 

בסרטון השני מופיעים לוחמי פשמרגה כורדים שנפלו בשבי במהלך הלחימה בעיראק. בסרטון הם מובלים בכלובים ובמדי אסיר כתומים, בתהלוכה ולקול צהלות הג'יהאדיסטים. לפי ההערכות התהלוכה הייתה בעיר כירכוכ שבצפון מערב עיראק, שבה שולט דאעש בתום קרבות עזים בשבועות האחרונים.

 

מלבד תזכורת מצמררת לשריפת הטייס הירדני בשבי, ייתכן שהתהלוכה היא גם נקמה על הדיווחים שלפיהם לוחמי הפשמרגה הכורדים גררו את גופותיהם של לוחמי דאעש ברחובות באזור. בסרטון שפרסמו הג'יהאדיסטים נראים 17 לוחמים כורדים מובלים בטנדרים שבהם ג'יהאדיסטים שמנופפים בדגל הארגון ואוחזים רובי קלצ'ניקוב.

 

רועי קייס השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים