שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסכם בסלקום: העובדים ישותפו ברווחים
  ההנהלה וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי ראשון בחברת הסלולר, שקובע שורה של הטבות בשכר ובתנאים ל-4,000 עובדיה. המנכ"ל, ניר שטרן: "הסכם פורץ דרך במשק בשל רתימת העובדים לתוצאות העסקיות של החברה". יו"ר ההסתדרות: "הישג חשוב ששם את ההון האנושי במרכז"

  הסכם קיבוצי ראשון בחברת סלקום: הנהלת החברה חתמה היום (א') עם ההסתדרות ועם ועד העובדים על הסכם קיבוצי, הקובע שורה של הטבות בשכר ובתנאים לכ-4,000 עובדי החברה.

   

  לכתבות נוספות בערוץ קריירה

   

  >>> רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

   

  ההסכם, שתקף לשלוש שנים, השוג לאחר מו"מ של כשנה וחצי בין ההסתדרות והוועד להנהלה. בין היתר הוא קובע, כי העובדים ישתתפו ברווחי החברה, כאשר 12.5% מכל סכום מעבר ל-400 מיליון שקל רווח תפעולי בשנה, יועבר להם בחישוב רבעוני, בצורת מענק השתתפות ברווחים.

   

  ההסכם קובע גם תוספות שכר שנתיות לעובדים, שיעמדו בשנה הראשונה על 3.14% בממוצע לעובדים שהשלימו 18 חודשי עבודה בחברה, בהתאם לוותק ולגובה השכר. בשנה השנייה והשלישית להסכם יעמדו התוספות על 3% מהשכר הקובע לשנה, מתוכה 1.25% תוספת קובעה והשאר לפי מדדים של מצוינות.

   

  מימין: יו"ר האיגוד המקצועי לעובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הוועד מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרן (צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות) (צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות)
  מימין: יו"ר האיגוד המקצועי לעובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק יקי חלוצי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הוועד מיה יניב ומנכ"ל סלקום ניר שטרן(צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות)

  עוד נקבע, כי שכר המינימום בחברה יעמוד בשנה הראשונה על 5% מעל לשכר המינימום הקבוע בחוק, בשנייה על 6% מעל הקבוע בחוק ובשלישית על 7% - זאת לאחר העדכון שעתיד להתבצע במשק בשלוש פעימות. בנוסף, עובדי החברה יקבלו מענק חתימה כבר במשכורת הראשונה לאחר חתימת ההסכם, בגובה שינוע בין 700 ל-1,300 שקל לעובד, בהתאם לוותק בחברה. 

   

  הטבות לבעלי משפחות

  ההסכם מסדיר גם סוגיות הנוגעות לתנאי העסקת העובדים, בהן מנגון לפיטורים ולאיוש משרות חדשות. בנוסף, כל העובדים השעתיים שהשלימו 4 שנות עבודה בחברה, יוכלו לעבור מעתה לעבוד במתכונת חודשית, ההפסקות לעובדים במוקדים הוגדלו ב-30%, מכסת ימי החופשה הוגדלה, וערך יום ההבראה יעלה ל-500 שקל לעובד.

   

  עוד נקבע כי החברה תממן לעובדים ביגוד, כאשר עובד שנותן שירות פרונטלי ללקוחות בשטח והשלים שנת עבודה בחברה יהיה זכאי לתשלום שנתי בסך של 600 שקל בסעיף זה, וכל עובד שהשלים 3 שנות עבודה יהיה זכאי לתשלום שנתי בסך 1,000 שקל לביגוד.

   

  סעיף משמעותי נוסף קובע כי העובדים המועסקים על בסיס תמריצים יהיו זכאים מעתה להפרשות פנסיוניות גם בעבור רכיב זה, וכי כל עובד יהיה זכאי לאחר 3 שנים בחברה, לקרן השתלמות לפי בחירתו, כאשר שיעורי ההפקדות מטעם המעביד יעמדו על השיעור המקסימלי של 7.5% מהשכר.

   

  ההסכם גם קובע הטבות לעובדים בעלי משפחות, בהן השתתפות בתשלום גני הילדים ותשלום שנתי לקייטנות. בנוסף נקבע נוהל לפיו כל אם שתחזור מחופשת לידה לעבודה במשרה מלאה, תהיה זכאית להפחתת שעה מיום עבודתה ללא שינוי בשכר, עד שהתינוק יגיע לגיל שנה.  

   

  עוד קובע ההסכם, כי החברה תפריש 2,550 שקל עבור כל עובד מכלל העובדים המועסקים בחברה וכן תקצה סכום חד פעמי של 10 מיליון שקל לטובת מימון רווחה משותפת עם ועד העובדים. ההנהלה גם התחייבה להוסיף תקציב נוסף לרווחת העובדים בהתאמה להגדלת מספר המנויים בסלקום tv, מעבר לסף שנקבע. 

   

  "הסכם קיבוצי היסטורי ופורץ דרך"

  מדובר בהסכם הקיבוצי השני בענף הסלולר, בהמשך להסכם שנחתם בפלאפון לפני כחודשיים. מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, מסר כי "מדובר בהסכם פורץ דרך במשק הישראלי בשל רתימת העובדים לתוצאות העסקיות של החברה. אני משוכנע כי החיבור בין הצלחת החברה לכלל העובדים יהווה נדבך משמעותי בהצעדת החברה קדימה".

   

  יו"ר ההסתדרות ניסנקורן מסר, כי "ההסכם הקיבוצי בסלקום הינו הישג חשוב ששם את ההון האנושי במרכז ומבטיח את ביטחונם התעסוקתי של העובדים". יקי חלוצי, יו"ר האיגוד המקצועי לעובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, ציין כי "אנו יכולים לסמן נקודת התחלה חדשה על ציר הזמן של חברת סלקום. החברה הפנימה את השינויים בשוק התעסוקה והייתה שותפה למו"מ הוגן ויצירתי".

   

  מיה יניב, יו"ר ועד העובדים בסלקום, ציינה כי "מדובר בהסכם קיבוצי היסטורי ופורץ דרך בכל קנה מידה. ההסכם שלנו מבטא מערכת יחסי עבודה בריאה, נכונה ואמיצה, ונחתם ללא סכסוך עבודה או עיצומים ותוך הידברות כנה. ההסכם מכוון לניצחון משותף וחיבור אמיתי שלנו העובדים עם החברה. החיבור עליו אני מדברת מתבטא לא רק במילים אלא בשותפות ברווחי החברה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות
  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן (מימין) ומנכ"ל סלקום ניר שטרן
  צילום: אורן כהן, דוברות ההסתדרות
  מומלצים