שתף קטע נבחר

שיקרה שבעלה תקף אותה - והורחקה מהבית

תלונות מפוקפקות שהגישה אישה העלו את חמתו של השופט אסף זגורי. נקבע שהיא נוהגת במניפולטיביות ו"לוחצת על כפתורים" כדי ליזום תגרה

בית המשפט לענייני משפחה בנצרת שוכנע שאישה מגישה תלונות שווא נגד בעלה לשעבר, והחליט ללמד אותה לקח: בתום שורה של תקריות, שבאחרונה שבהן טענה האישה שהגרוש הטיח אותה בשולחן זכוכית, הסתייע השופט זגורי בעד ראייה שהכחיש לחלוטין את תלונתה, והורה על הרחקתה מהבית למשך 30 יום.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

מדובר בבני זוג מוסלמים שהתגרשו בבית הדין השרעי. האישה חויבה לעזוב את הדירה שבה התגוררו במהלך הנישואים, השייכת לבעלה לשעבר, אך בפועל היא המשיכה לגור בה עם בעלה ושתי בנותיהם.

 

בנובמבר האחרון הגיש הגרוש לבית המשפט בקשה לצו הגנה נגד גרושתו. לדבריו, בתחילה הוא הסכים שתמשיך לגור עמו בדירתו, אולם כעת הוא חושש שהיא תעליל עליו עלילות שווא ו"תתפור לו תיקים פליליים". הוא הוסיף שהיא איימה עליו והבטיחה שתתקשר למשטרה ו-ותתלונן שהוא נוהג כלפיה באלימות.

 

לדבריו, גרושתו הכירה בינתיים גבר אחר וכעת היא מנסה להוציאו מדירתו. מאחר שבעבר כבר ריצה עונש מאסר בגין עבירות אלימות כלפיה, הוא חושש שאם תממש את איומיה ותתלונן עליו, הוא ימצא את עצמו שוב מאחורי סורג ובריח, על לא עוול בכפו.

 

האישה הכחישה לחלוטין את הטענה שהיא עדיין גרה עם בעלה לשעבר, אבל בנותיה דיווחו ליחידת הסיוע של בית המשפט שדווקא גרסת האב היא הנכונה. כבר אז קבע השופט זגורי לראשונה שהאישה שיקרה, ולכן אסר עליה ליצור קשר עם הגרוש למשך שלושה חודשים.

 

אלא שכחודש בלבד לאחר מכן שבה האישה והתלוננה על תקרית שולחן הזכוכית. הבעל נעצר למשך יממה, ולאחר מכן, כשהוא מתבסס על טענה לתלונת שווא, הגיש לבית המשפט בקשה נוספת להרחיקה מביתו.

 

בדיון העיד קרוב משפחה ששהה בבית בזמן האירוע, ולדבריו האישה מעדה על השולחן מבלי שהגרוש דחף אותה. העד הוסיף שהאישה היא זו שירקה על בעלה לשעבר באותו אירוע.

 

השופט זגורי קבע שהאישה נוהגת במניפולטיביות ואלימות ו"לוחצת על הכפתורים הנכונים" על מנת לגרום לתגרה, במטרה להגיש לאחר מכן תלונה במשטרה – שהיא יודעת שתביא למעצרו של הגרוש. השופט הורה על הרחקת האישה מהדירה למשך 30 יום, ואסר עליה להיות בקרבת בעלה לשעבר או להטרידו למשך שישה חודשים.

 

משנקבע שהאישה עושה שימוש לרעה בחוק למניעת אלימות במשפחה, היא חויבה לשלם לבעלה לשעבר הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בסך 5,000 שקל, ו-1,000 שקל נוספים לאוצר המדינה.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות באי הכוח המייצגים לא צוינו בפסק הדין
  • עו"ד לורי גייזלר עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים