שתף קטע נבחר

חשד: עובדת מס הכנסה גנבה מאות אלפים

בחקירה סמויה התברר שהיא שינתה מספרי חשבונות של נישומים, ובמקומם רשמה את מספר החשבון שלה - כך שאליו הועברו ההחזרים הכספיים בהמשך

עובדת מס הכנסה בת 46 מפתח תקווה חשודה שגנבה מאות אלפי שקלים. היא נעצרה היום (ג') בחשד שיצרה מצג שווא בתיקי נישומים שמגיעים להם החזרי מס, ואת הכסף העבירה לחשבונות הבנק שלה.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

המעצר הגיע בסיומה של חקירה סמויה שהתנהלה בשבועות האחרונים ביחידת ההונאה של משטרת מחוז מרכז, בשיתוף חטיבת ביקורת פנים ברשות המסים נגד העובדת בסניף בפתח תקווה. במהלך החקירה עלה חשד כי העובדת ביצעה עבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף ועבירות מס.

 

במהלך החקירה התברר כי העובדת, ותיקה אך לא בכירה, נהגה להכניס לתיקי נישומים במחשב נתונים כספיים לפיהם מגיע לנישומים החזרים כספיים. היא שינתה את הנתונים של חשבונות הבנק שלהם כך שמספר החשבון שלה הוא שיופיע במקום מספר החשבון שלהם. כך הועברו החזרים של מאות אלפי שקלים לחשבונותיה.

 

החשודה לא עירבה במעשיה לקוחות בעלי ממון רב, אלא ביצעה את השינויים והעבירות בחשבונותיהם של אנשים פשוטים יחסית. ואולם הסכומים שגנבה הצטברו למאות אלפי שקלים.

 

היום הפכה החקירה מסמויה לגלויה. היא נעצרה ונלקחה לחקירה, והמשטרה ערכה חיפוש במשרדה במס הכנסה ובביתה על מנת לאסוף ממצאים הקושרים אותה לחשדות. היא תובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בחדרה. במקביל פועלים החוקרים לאתר את הלקוחות שבתיקיהם ביצעה החשודה את המיוחס לה, ולזמנם לחקירה.  

 

מרשות המסים נמסר כי היא פועלת באופן שוטף לחשיפה ומיגור כל תופעה של פגיעה בטוהר המידות. "כך היה גם במקרה זה, שנחשף במסגרת הפעילות של חטיבת ביקורת פנים ברשות המסים - חשיפה שהובילה לפתיחת חקירה משותפת עם משטרת ישראל. במקביל להליך הפלילי, הנהלת הרשות נוקטת צעדים מיידיים למיצוי ההליכים המשמעתיים מול העובדת". ברשות ביקשו להדגיש כי "אסור שהחשדות במקרה זה יטילו צל על כלל עובדי הרשות המסורים, העושים מלאכתם נאמנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים