שתף קטע נבחר

הדו"ח והתגובות: "מני נפתלי הוא האיום האיראני החדש"

חודש לפני הבחירות במערכת הפוליטית תקפו את רה"מ לאחר פרסום דו"ח המבקר. במחנה הציוני האשימו את נתניהו בזריקת אחריות על הש"ג. יש עתיד: "ברחוב בלפור יושב אדם מנותק ". מרצ: "נהנתנות מופקרת"

המערכת הפוליטית בישראל סוערת לאחר פרסום דו"ח מבקר המדינה על ההתנהלות הבזבזנית במעון ראש הממשלה: "מני נפתלי הוא האיום האיראני החדש של נתניהו". כך תקפו אחר הצהריים (ג') במפלגת המחנה הציוני לאור ההאשמות שהשמיעו בליכוד בעקבות פרסום דו"ח המבקר נגד אב הבית לשעבר. "נתניהו שוב זורק אחריות על הש"ג ומאשים את אב הבית ה'ממורמר' שלו בהפקרות שלו", אמרו במפלגה.

 

לדו"ח המבקר על הוצאות מעונות ראש הממשלה - לחצו כאן  

למסמך המבקר שמציין את החשש לפלילים - לחצו כאן

 

עוד על דו"ח המבקר המיוחד:

הליכוד: ניסיון להפיל את נתניהו

החשמלאי-החבר שהועסק תוך "מצג מטעה" והוזמן ביום כיפור

נתניהו התערב, והמדינה שילמה מס בצורת על הבית בקיסריה

יועץ במבחן: חומרי המבקר בידי וינשטיין

ובבית הנשיא: תוספות של עשרות מיליוני שקלים בתקופת פרס

נתניהו: ההוצאות גדלו בתקופת מני נפתלי. יש ניסיון להפיל אותי

 

"אחרי תשע שנים שלו בשלטון כולנו ממורמרים מכך שהפקיר, זנח והתעלם מאזרחיות ואזרחי ישראל", הגיבו במחנה הציוני. "בזמן שהוא ישן בנחת במעונו המוגן, תושבי עוטף עזה הופקרו לחמאס שחפר מנהרות מוות מתחת לבית שלהם. הוא התעלם מהצעירים שלא יכולים לחלום על דירה בזמן שהוא מחזיק שלושה בתים וזנח כל ילד שלישי בישראל. בזמן שהוא אוכל סושי וארוחות בוקר באלפי שקלים. זו לא מנהיגות, זו בושה. ביבי, נכשלת. הביתה".

 

המבקר מצא כי בשנים 2012-2011, סך הוצאות מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים על מזון ואירוח רשמי יותר מהכפיל עצמו מסך ההוצאות בשנת 2009, השנה שבה חזר נתניהו למשרד ראש הממשלה. ההוצאות זינקו מ-211 אלף שקלים בשנת 2009 ל-490 אלף שקלים בשנת 2011. מאז ירדו ההוצאות והסתכמו בשנת 2013 על 226 אלף שקלים.

 

בליכוד הדגישו את הירידה בהוצאות המעון בשנתיים האחרונות וטענו כי הן גדלו בתקופה שבה ניהל את המעון מני נפתלי. "זהו עובד ממורמר לשעבר, המוביל מסע השמצות והכפשות נגד ראש הממשלה, כדי להוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בתקופת בחירות. הוצאות המעון הרשמי ירדו ופחתו משמעותית לאחר עזיבתו של נפתלי את התפקיד".

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הייתה בין המגיבים החריפים לדו"ח החמור שאף העלה חשש לפלילים בפרשות רהיטי הגן והבקבוקים. "מה לעזאזל הם אכלו שם? קורנפלקס עם חלב דולפינים? חביתה מביצי דינוזאור? סטייק מבשר קרנפים?".

 

על כך אמרה יחימוביץ' כי "העובדה שאחרי שהבזבזנות המופרעת הזאת נחשפה, הם הצליחו לקצץ את ההוצאות במחצית. זה מעיד יותר מכול עד כמה התקציב הזה היה מוגזם".

 

יו"ר מטה הבחירות של המחנה הציוני, ח"כ איתן כבל, אמר בתגובה על דו"ח המבקר: "אני לא מתרגש. באמת כבר מזמן הבנו שהמודל של נתניהו ורעייתו איננו עליזה ומנחם בגין אלא מרי אנטואנט ולואי ה-16. ביבי, היינו מוכנים לספוג את ההפקרות הזאת, אבל לפחות אם היית ראש ממשלה סביר".


 

 

כבל הוסיף ואמר כי "הבעיה איננה באורח החיים של המשפחה הקיסרית. נתניהו צריך ללכת הביתה לא בגלל הגלידה במקרר שלו אלא בגלל המקרר הריק של 2.5 מיליון עניים, לא בגלל סידורי הפרחים בעשרות אלפי שקלים, אלא בגלל העלבון של 700 אלף מקבלי שכר מינימום".

 

חברו במפלגה, ח"כ איציק שמולי, אמר כי דו"ח המבקר הוא חמור וחסר תקדים בחומרתו. "את הריקבון שעולה מהפרשיות האלה אפילו מושיק גלאמין לא יוכל לנקות הפעם בשביל נתניהו. יש לנו ראש ממשלה שכנראה חושב שהוא מלך באיזו מדינה באפריקה ומשתמש באופן שוטף בצורה מושחתת בכסף ציבורי למטרות אישיות. עם כל הבזבוזים האלה, ברור למה לא נשאר גרוש לסדר את הקירות המתקלפים בבית ראש הממשלה. הציבור מצפה מהיועץ וינשטיין לבדוק את הנושא במהירות עוד לפני הבחירות".

 

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) התארחה במשדר המיוחד באולפן ynet ולא הופתעה מהדו"ח. "אנחנו כבר התרגלנו להיות נדהמים מהבזבזנות והיחס של משפחת נתניהו ושל ראש הממשלה לכספי ציבור. התרגלנו לעובדה שהוא מאשים אנשים אחרים בבעיות שלו, הוא שם את רעייתו מול המצלמות, את העובדים שלו, כל פעם האשמה היא על גורם אחר, כמו שהאשמה תמיד על מישהו אחר במצוקות אחרות".

 

מפלגת יש עתיד פרסמה תגובה לאחר דו"ח המבקר, שבה נאמר כי היא סומכת על המבקר יוסף שפירא ועל היועץ המשפטי לממשלה שיעשו את עבודתם על הצד הטוב ביותר בבדיקתם את הנושא. "דו"ח המבקר מצייר תמונה שאזרחי ישראל כבר מבינים מזמן: ברחוב בלפור בירושלים יושב אדם מנותק, שהבעיות האמיתיות של אזרחי ישראל הן הדבר האחרון שמעניין אותו. מה שחשוב זה מצב האזרחים ולא מצב השטיחים".

 

מפלגת כולנו בראשות משה כחלון מסרה את התגובה הבאה לדו"ח החמור: "ראוי שבמקום שראש הממשלה יעסוק בדירת השרד שלו ובכספי הציבור היוצאים על מנת לתחזק אותה, הוא יפעל ביתר צניעות לפירוק מונופול מנהל מקרקעי ישראל כדי שכל אזרח ואזרחית במדינה יוכלו לרכוש דירה. אזרחי המדינה לא היו חולמים אפילו לבקש מיליוני שקלים מהמדינה כדי לממן את הוצאות הביגוד והמזון שלהם ובשלב התחלתי היו מסתפקים בזכות לקורת גג".

 

גם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה לדו"ח ואמרה כי "הדג מסריח מהראש". "הנהנתנות המופקרת של נתניהו במעון ראש הממשלה היא לפני הכול שיקוף מדויק של הניתוק המוחלט של הממשלה הזאת מאזרחי המדינה ואימוץ נורמות מושחתות של רפובליקת בננות. נתניהו ורעייתו מרשים לעצמם להוציא סכומים מופקרים, שלא היו כדוגמתם בתולדות המדינה בבית ראש הממשלה מבלי להניד עפעף. אם יחליט ראש הממשלה להזמין סושי ב-12 אלף שקלים ויחרוג מהתקציב, שיממן את הסושי מכיסו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
בנימין ושרה נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים