שתף קטע נבחר

אב הבית לשעבר: "אדון וגברת נתניהו - תתביישו לכם"

מני נפתלי הגיב להאשמות הליכוד שההוצאות שפורסמו בדו"ח המבקר גדלו בתקופתו בבית ראש הממשלה. "הייתי המום מהכפשות נתניהו". עורכות דינו: הניסיון של משפחת נתניהו לקשור בין ההוצאות האדירות לבין מני - לא פחות משערורייה

לאחר ההאשמות מגיעה התגובה: מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, הגיב אמש (ג') לטענות הליכוד נגדו בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה החמור. עורכת דינו נעמי לנדאו פנתה לבני הזוג נתניהו ואמרה להם: "תתביישו לכם". ynet העביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

 

לדו"ח המבקר על הוצאות מעונות ראש הממשלה - לחצו כאן  

למסמך המבקר שמציין את החשש לפלילים - לחצו כאן

 

עוד על דו"ח המבקר המיוחד:

החשמלאי-החבר שהועסק תוך "מצג מטעה" והוזמן ביום כיפור

נתניהו התערב, והמדינה שילמה מס בצורת על הבית בקיסריה

יועץ במבחן: חומרי המבקר בידיי וינשטיין

נתניהו: ההוצאות גדלו בתקופת מני נפתלי. יש ניסיון להפיל אותי

הדו"ח והתגובות: "מני נפתלי הוא האיום האיראני החדש"

עובדים שילמו מכיסם על נתניהו - ולא קיבלו החזר

ובבית הנשיא: תוספות של עשרות מיליוני שקלים בתקופת פרס

 

המבקר מצא כי בשנים 2012-2011, סך הוצאות מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים על מזון ואירוח רשמי יותר מהכפיל עצמו מסך ההוצאות בשנת 2009, השנה שבה חזר נתניהו למשרד ראש הממשלה. ההוצאות זינקו מ-211 אלף שקלים בשנת 2009 ל-490 אלף שקלים בשנת 2011. מאז ירדו ההוצאות והסתכמו בשנת 2013 על 226 אלף שקלים.

 

בליכוד הדגישו את הירידה בהוצאות המעון בשנתיים האחרונות וטענו כי הן גדלו בתקופה שבה ניהל את המעון מני נפתלי. "זהו עובד ממורמר לשעבר, המוביל מסע השמצות והכפשות נגד ראש הממשלה, כדי להוציא כספים שלא כדין מקופת המדינה ולפגוע בראש הממשלה ובליכוד בתקופת בחירות. הוצאות המעון הרשמי ירדו ופחתו משמעותית לאחר עזיבתו של נפתלי את התפקיד".

 

נפתלי ובני הזוג נתניהו (צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע"מ) (צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע
נפתלי ובני הזוג נתניהו(צילום: יובל חן, אבי אוחיון/ לע"מ)

נפתלי אמר במסיבת העיתונאים כי אשתו הודיעה לו על הטענות שהשמיעו אנשי הליכוד לאחר פרסום הדו"ח. "אשתי אמרה לי מני, ראש הממשלה מכפיש אותך. הייתי המום. אני ממש פגוע ולא מאמין שהגעתי למצב הזה. כל עובדי ראש הממשלה יודעים מי אני".

 

עוד אמר נפתלי כי "רוב האנשים המבוגרים שפוגשים אותי, אם זה זה ברחוב, אם זה שכנים, אם זה אבא לשי או אמא שלי אומרים לי מני תהיה חכם, אל תהיה צודק. קח את מה שנותנים לך ותעזוב. אני כרגע לא מגיב על הנתונים ואסביר את זה כמו שצריך אחרי שאני אשב על הנתונים. יש דברים שלא קשורים אליי. החזקתי שם 20 חודשים בזמן שאף אחד לא החזיק יותר משנה. אתם תשמעו את כל הסיפור בהמשך".

קודם לכן התייחסו עורכות דינו של נפתלי, נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק אלכסנדר, לטענות הליכוד. "קראנו בתדהמה את תגובת ראש הממשלה", אמרה עו"ד פינצ'וק אלכסנדר. "הוא מוצא לנכון להטיל את כל כובד משקלו על אדם אחד שהועסק בביתו במשך תקופה ארוכה, ושהגן בגופו על ילדיו של ראש הממשלה. מני נפתלי היה עובד מוערך מאוד במעון, ולאחר 20 חודשים של העסקה פוגענית, השפלות והפרת כל חוקי העבודה, הוא בחר להתפטר מתפקידו ולמצות את זכויותיו. הניסיון של משפחת נתניהו לקשור בין ההוצאות האדירות במעון לבין עבודתו של מני נפתלי הוא לא פחות משערורייה והדברים יוכחו בבית המשפט".

 

עו"ד לנדאו הוסיפה: "בחלומות השחורים שלו, מני לא דמיין שראש הממשלה ורעייתו ינהלו קמפיין שישחיר את דמותו בכל מחיר. שכחו במשרד ראש הממשלה שמדובר בבני אדם ובעיקר בעובדים רק משום שמני נפתלי מבקש לנצל את זכותיו החוקיות כעובד. מר נתניהו, האם אתה מאשים את מני נפתלי בהוצאות של מיליונים על ניקיון על איפור על בגדים על מזון? על ריהוט, על גינון? ויש הרבה הוצאות. מר נתניהו האם אתה מאשים את מר מני נפתלי ברכישת מאות בקבוקי אלכוהול ואינספור נרות? האם המטרה הפוליטית שלך מקדשת את כל האמצעים? איך אתה מעז לקשור את מני נפתלי להוצאות של המעון בירושלים וגם לבית הפרטי שלך בקיסריה שממומן בכספי הציבור? אדון וגברת נתניהו תתביישו לכם".

מני נפתלי עם עורכות דינו במסיבת העיתונאים, אתמול (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מני נפתלי עם עורכות דינו במסיבת העיתונאים, אתמול(צילום: מוטי קמחי)


במחנה הציוני תקפו את ההאשמות של הליכוד נגד נפתלי בהוצאות המנופחות בבית ראש הממשלה. "מני נפתלי הוא האיום האיראני החדש של נתניהו", הגיבו במפלגה. "נתניהו שוב זורק אחריות על הש"ג ומאשים את אב הבית ה'ממורמר' שלו בהפקרות שלו".

 

דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם אחר הצהריים משרטט התנהלות בזבזנית של ההוצאות הציבוריות של משפחת נתניהו: גידול דרמטי בהוצאות המזון , הניקיון והביגוד - הוצאות שמגיעות בסך הכול למיליוני שקלים מחשבון הציבור. עוד מצא המבקר יוסף שפירא כי עובדים במשרד ראש הממשלה שילמו מכיסם הפרטי הוצאות אישיות של בנימין נתניהו - ולא קיבלו על כך החזר תמורת קבלות.

 

עוד נכתב בדו"ח כי החשמלאי אבי פחימה, שההתקשרות עמו בוצעה תוך "מצג מטעה", הוזמן לבית המשפחה ביום כיפור, וכי ראש הממשלה פעל והצליח להשיב לעצמו כספי מס בצורת על חריגה אישית מחשבונות מים. מבקר המדינה מוצא חשש לפלילים בשלוש פרשיות שונות: הבקבוקים, החשמלאי וריהוט הגן.

 

בתגובה לדברים של נפתלי ועורכת דינו, פרסם נתניהו הודעה שבה הזכיר תצהיר של עובד המעון אמנון זכאי, שבו האשים את נפתלי בהזמנת כמויות מזון גדולות ממלון פלאזה על דעת עצמו. 


פורסם לראשונה 17/02/2015 20:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מני נפתלי, אתמול
צילום: מוטי קמחי
צילום: דוד פרנקל, סטודיו גילי ומירית
עורכות הדין נאוה פינצ'וק אלכסנדר ונעמי לנדאו
צילום: דוד פרנקל, סטודיו גילי ומירית
מומלצים