שתף קטע נבחר

"גלאמין השתמש בצילומים מסרט ללא אישור"

חברה שצילמה סרט על העיר ירושלים בשיטת תלת-מימד טוענת כי המעצב לא ביקש את אישורם להשתמש בצילומי האוויר לסרטון. גם המלחין של מנגינת בית הקלפים צייץ על השימוש בנעימה. תגובת גלאמין טרם התקבלה

סערת הסרטון של המעצב מושיק גלאמין במעון ראש הממשלה מסרבת להירגע: יומיים אחרי פרסומו בעמודי הפייסבוק של גלאמין ושל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טוענים היום (ג') שני גורמים שונים שנעשה שימוש בחומרים ללא אישורם. תגובתו של גלאמין טרם התקבלה. הערב לאחר פרסום הידיעה הוסר הסרטון מעמוד הפייסבוק של גלאמין, אך מאוחר יותר עלה שוב בעמוד כשצילומי האוויר לא מופיעים בו.  

 

הטריילר לסרט "ירושלים" שממנו נלקחו לכאורה צילומי האוויר:  

 

כתבות נוספות בנושא:

עונה לשרה: איציק שמולי מציג את ביתו בלוד

נקי ומהודר: המטבח הסודי שלא הוצג בסרטון נתניהו

דיסקין: "גורמים עויינים היו משלמים הון בשביל הסרטון"

 

נעם שלו, מחברת "היי-לייט סרטים", טוען כי נעשה שימוש בצילומי אוויר של העיר ירושלים מתוך טריילר לסרט שצולם ונקרא "ירושלים" ללא אישור החברה.

 

גורמים המעורים בפרטים סיפרו כי הסרט צולם בשנים 2013-2009 ומקושר בחוזה עם ערוץ נשיונל ג'אוגרפיק. לדבריהם, הסרט עלה עשרות מיליוני שקלים ומוקרן בבתי הקולנוע שמציגים סרטים בשיטת IMAX בשנתיים האחרונות.

 

עם זאת, בחברה טוענים כי מהטריילר לסרט, שמופיע באתר האינטרנט של החברה, הועתק לכאורה קטע שבו השתמש גלאמין בסרטון שלו בבית ראש הממשלה.

כך זה הופיע בסרטון של גלאמין ולקוח מהסרט "ירושלים" ()
כך זה הופיע בסרטון של גלאמין ולקוח מהסרט "ירושלים"

הציוץ של מלחין נעימת הפתיחה של בית הקלפים ()
הציוץ של מלחין נעימת הפתיחה של בית הקלפים

ל-ynet נודע כי החברה פנתה לגלאמין בעניין וביקשה להסיר לאלתר את הסרטון מעמודי הפייסבוק השונים, של גלאמין ושל ראש הממשלה. לטענת גורמים בחברה, גלאמין השיב כי הוא עובד על הורדת הסרטון מעמוד הפייסבוק, דבר שלא קרה נכון לכתיבת שורות אלה.

 

מחברת "היי-לייט סרטים" ומפיקי הסרט מסרו בתגובה: "נדהמנו למצוא את צילומי האוויר שלנו מהסרט 'ירושלים' משולבים בסרטון שצולם בבית ראש הממשלה. לא אישרנו לאיש, לרבות מר גלאמין, להשתמש בצילומים אלה. לשותפינו בחו"ל ובישראל אין כל קשר לקמפיין הבחירות של הליכוד או של נתניהו".

 

עוד נמסר מהחברה כי "אנו מצרים על ההפרה הבוטה של זכויות היוצרים שלנו בצילומי האוויר של ירושלים השייכים לנו וביקשנו מעורכי הדין שלנו לטפל בהיבטים המשפטיים של הפרה זו".

 

התייחסות מפתיעה נוספת הגיעה מכיוונו של ג'ף ביל, מלחין מנגינת הפתיחה של סדרת הדרמה המצליחה "בית הקלפים". בסרטון של גלאמין מתנגנת הנעימה של הסדרה וביל הגיב בחשבון הטוויטר שלו: "בחירה מעניינת. לא ביקשו ממני אישור עד כמה שידוע לי". יש לציין שלא היה צורך לבקש את אישורו של ביל כדי להשמיע את הנעימה.

 

למרות פניות חוזרות ונשנות, את תגובתו של גלאמין לא ניתן היה להשיג.


פורסם לראשונה 17/02/2015 18:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלאמין ושרה נתניהו בסרטון
מומלצים