שתף קטע נבחר

האו"ם יתערב? "דאעש מוכר איברי שבויים"

שלושה חודשים לאחר שעדויות ראשונות על שוק האיברים של דאעש פורסמו בתקשורת, דיווח שגריר עיראק באו"ם למועצת הביטחון כי בקברי אחים נמצאו גופות רבות עם איברים חסרים. הוא דורש חקירה מיידית

אין סוף לזוועות של דאעש. שגריר עיראק באו"ם, מוחמד אל-חכים, האשים את ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בקצירת איבריהם של שבויים ובמכירתם לצורך מימון פעילותו. הוא דרש ממועצת הביטחון לבדוק את הטענות, וצירף עדויות שמוכיחות לדבריו כי המעשים האכזריים נעשים באופן קבוע, מדי יום.

 

עוד חדשות בעולם :

ארץ הקרח והשלג: ארה"ב סוערת וקפואה

הולנד בבית העלמין היהודי: צרפת תגן עליכם

במו רגליה: צעירה שנולדה בלי ידיים נחשפת

 

לדברי השגריר העיראקי, גופות רבות עם חתכים כירורגיים ואיברים חסרים התגלו בשבועות האחרונים בקברי אחים שאנשי הארגון הותירו מאחור. מרבית האיברים החסרים, דוגמת לב, כליות, כבד, לבלב וקרנית העין, היו כאלו שמבוקשים בשוק השחור. אל-חכים הוסיף שידוע לו כי לפחות 12 רופאים עיראקים הוצאו להורג בקרבת העיר מוסול לאחר שסירבו לקצור איברי שבויים. 

 

השגריר מסר את הדיווח למועצה בדיון שנקבע לצורך קבלת סקירה על הנעשה בעיראק. הוא חזר והאשים את דאעש ברצח עם ובטבח קבוצות אתניות במדינה, והוסיף כי במהלך החודש האחרון לבדו נהרגו 790 בני אדם כתוצאה מפעולות הטרור הפושות באזור.

 

לפני שלושה חודשים סיפר רופא בשם סילוואן א-מוסולי לאתר החדשות האמריקני בערבית "אל-מוניטור", כי דאעש מפעיל שוק איברים של ממש בבית חולים במוסול. הוא טען שהארגון מפיק גורף רווחים רבים ממכירת האיברים וכי בנוסף, הוקמה חטיבה מיוחדת שכל תפקידה הוא להבריח את האיברים ולמכור אותם בשוק השחור.

 

בתחקיר שערך האתר, אשר צוטט בכלי תקשורת בכל רחבי העולם, נטען כי האיברים נמכרים בארצות ערב ובטורקיה. עם זאת, מומחים שציטט העיתון סברו כי מדובר רק בעניין של זמן עד שהאיברים ימצאו דרכם גם אל מדינות המערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אפיק המימון החדש של דאעש: קצירת איברי שבויים
צילום: shutterstock
מומלצים