שתף קטע נבחר

אלמנת הקשיש שנדרס על-ידי אופניים: "הם טסים על המדרכות ובורחים, אטומים"

אלמנתו של אנטוניו רעיה (85) שנהרג מפגיעת אופניים חשמליים חוששת שהוא לא הקורבן האחרון. "לפחות שלא יברחו. שלא יתנו לו למות כמו שנתנו לבעלי". בראיון לאולפן ynet קראה להנהיג חובת התקנת מספרים לאופניים

"אם רוכבי האופניים החשמליים פוגעים במישהו, לפחות שיעזרו לו, שלא יברחו. שלא יתנו לו למות כמו שנתנו לבעלי למות בבית החולים". יום אחרי שאנטוניו רעיה נפטר מפצעיו, כשבועיים לאחר שפגע בו ילד שרכב על אופניים חשמליים, אלמנתו לילי חוששת שבעלה הוא לא הקורבן האחרון.

 

אנטוניו בן ה-85 מגבעתיים נפגע לפני יותר משבועיים בראשו בעת שהלך ברחבת המוזיאון בתל אביב לפי החשד מילד שרכב כנראה על אופניים חשמליים. הוא הובהל במצב קל יחסית לבית חולים איכילוב, אבל בהמשך הידרדר מצבו ואתמול הוא נפטר מפצעיו. המשטרה מחפשת עדים לתאונה שבה נפגע רעיה. אלמנתו לילי אמרה היום בראיון לאולפן ynet: "מה שאני אגיד לא יעזור, רוכבי האופניים החשמליים אטומים לגמרי, לא מעניין אותם כלום. הם טסים על המדרכות ואחר כך בורחים. מה אכפת להם אם מישהו נפל, נפגע בראש ושוכב שבועיים בלי הכרה?"

 

האם הכרת לפני כן את התופעה של ילדים שנוסעים מהר על אופניים חשמליים?

"אני מכירה את התופעה, היא מזוויעה, צריכים לבער אותה מהשורש. זו סכנה להולכי רגל, סכנה לילדים, סכנה לתינוקות. הם לא עושים חשבון, טסים על המדרכה שנועדה להולכי רגל. אני חושבת שצריך לשים מספרי רישוי על האופניים כמו שיש למכוניות ולאופנועים, ואם מישהו יראה משהו הוא לפחות יוכל לרשום את המספר".  

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

אנטוניו ולילי רעיה.  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
אנטוניו ולילי רעיה. (צילום: עופר עמרם)

 

האלמנה אומרת שעד עכשיו לא ממש ברור לה מה בדיוק קרה לבעלה. "כל הזמן אני שומעת גרסאות אחרות שלא

מגיעות משום מקור מוסמך. הבנתי שדרס אותו רוכב על אופניים חשמליים. צלצלו אליי מאיכילוב ואמרו לי שהוא נפגע מאופניים ונמצא בטיפול נמרץ. מאז אף אחד לא מוכן למסור לי שום מידע, לא המשטרה, לא הרופאים ולא אף אחד. זה נורא מתסכל".

 

היא קוראת למדינה לטפל ברוכבי האופניים החשמליים לפני שיקרו עוד אסונות. "עדיף לטפל בזה עכשיו, כאשר אנשים יודעים מהן התוצאות, מהם הנזקים שגורמים האופניים המטומטמים האלה ואיך האנשים נפגעים. צריך לטפל בזה, לא להשאיר את זה ככה".

 

לילי רעיה מספרת שבעלה היה בן אדם טוב ותרבותי. "כולם אהבו אותו. הוא היה נעים הליכות ואני יכולה להגיד עליו רק טוב, רק חיובי. הוא היה נהדר. אין בן אדם שלא אהב אותו, אם זה בעבודה, השכנים, החברים. כולם מתו עליו כי הוא היה כל כך נחמד ונעים. אין לי מילה אחת לשלילה להגיד, הכול טוב, רק אנשים כמוהו הולכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
לא הקורבן האחרון. אנטוניו רעיה ז"ל
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
לילי, אלמנתו של אנטוניו
צילום: עופר עמרם
מומלצים