שתף קטע נבחר

מני נפתלי נפגש עם חוקרי המשטרה; יקבל חסינות בתמורה למסירת מידע על ההתנהלות בבית ראש הממשלה

אב הבית לשעבר במעון רה"מ דרש לפני שבועיים חיסיון, כדי למסור מידע לכאורה על ההתנהלות בבית ראש הממשלה. בשעה זו הוא נפגש עם חוקרי המשטרה, שיעניקו לו חיסיון תמורת מידע. נפתלי: "אני הולך להגיד הכול כולל הכול"

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי יקבל חיסיון בגין מידע שימסור למשטרה על ההתנהלות בבית ראש הממשלה. שבועיים לאחר שהגיע ללהב 433 וביקש את החיסיון, הוא כנראה יזכה לו כעת. לטענת אב הבית, יש בידיו מידע על ההתנהלות במעון ראש הממשלה. בשעה זו נפגש נפתלי עם חוקרי המשטרה במשרדי להב 433. נפתלי הגיע למשטרה מלווה בעורך דינו עופר אלמוג. לפי שעה, לא ידוע איזה מידע מחזיק בידו נפתלי ומה חשיבותו.

 

נפתלי אמר בכניסה למשטרה: "התפטרתי מהעבודה. אני פה עם פרצוף למעלה ואני הולך להגיד הכול - כולל הכול". מי שקיבל את פניו הוא מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב אפרים ברכה.

 

בא כוחו, עו"ד עופר אלמוג, אמר: "הדברים הם הזויים וצריכים להיבחן. אני בשוק שהם עד עתה לא נבחנו". מפכ"ל המשטרה יוחנו דנינו אישר הערב כי נפתלי יקבל חיסיון בתמורה להעברת המידע.

 

 

 

מני נפתלי ובא כוחו, עו"ד עופר אלמוג, מגיעים למשרדי להב 433, הערב  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מני נפתלי ובא כוחו, עו"ד עופר אלמוג, מגיעים למשרדי להב 433, הערב (צילום: ירון ברנר)

 

  

לפני כשבועיים יצר נפתלי קשר עם היחידה הארצית לחקירות הונאה וביקש למסור עדות בגין הדברים שהתרחשו בבית ראש הממשלה, ושעל חלקם כתב מבקר המדינה. לאחר שעה וחצי שבהן סיפר נפתלי על ההתנהלות הכספית בבית ראש הממשלה, הוא דרש לקבל חיסיון מפני העמדה לדין בטענה שאם ימשיך ויחשוף מידע נוסף על אירועים שהתרחשו בתוך הבית - שבחלקם הוא היה מעורב - יהיה זה בגדר הפללה עצמית.

 

בשלב הזה, מאחר שלחוקרים עדיין לא היה אישור שכזה מהיועץ המשפטי לממשלה, הוחלט לסיים את העדות, ולהעביר את החומרים לעיון הפרקליטות ולהחלטת היועץ. מאתמול בחנו בפרקליטות את החומרים שהביא נפתלי, והוחלט כי יש מקום לתת לו חסינות על הדברים הנוספים שיביא, גם אם הוא עצמו מעורב בהם.

 

היום כאמור זומן נפתלי שוב למשרדי יאח"ה למסור את הפרטים שהסתיר עד כה. נפתלי (36) כיהן כאב הבית במעון ראש הממשלה במשך 20 חודשים, בין פברואר 2011 לנובמבר 2012, עד שהתפטר משום שלא ניתן לו התקן שהובטח לו, לטענתו. נפתלי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים תביעה נגד משרד ראש הממשלה, נגד סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, נגד רעיית ראש הממשלה וכן נגד ראש הממשלה נתניהו עצמו, באופן אישי.

 

כמו כן הוא תובע התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקל מנתניהו, בגין לשון הרע והוצאת דיבה בעקבות ראיון שבו טען שנפתלי פוטר וסולק מעבודתו, אף שהוא התפטר. לאחרונה פנה נפתלי לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה לזמן לעדות את שרה נתניהו. הדיון הראשוני נקבע ל-8 בינואר, אך לאחר מכן נדחתה פתיחת ההליך לאחר הבחירות.

 

מוקדם יותר היום הצהיר נפתלי כי בכוונתו להגיש תביעת לשון הרע נגד בני הזוג נתניהו בגין "קמפיין ההשמצות השקרי שמנהלת משפחת נתניהו נגדו, ועל הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בו". בהודעה שפרסם כתב נפתלי: "נגמרו הימים שבהם כל אחד אומר מה שהוא רוצה, בלי שמץ של אמת ובלי לקחת אחריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מני נפתלי (משמאל) ונתניהו
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
צילום: מוטי קמחי
עו"ד עופר אלמוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים