שתף קטע נבחר

מני נפתלי העיד עד 5 בבוקר ומסר מסמכים והקלטות; נתניהו שכר את עו"ד ויינרוט

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה העיד אל תוך הלילה במשטרה על ההתנהלות בבית ראש הממשלה, לאחר שקיבל חיסיון מהפללה עצמית. הוא גיבה את עדותו במסמכים והקלטות. במקביל, ראש הממשלה שכר את שירותיו של פרקליט הצמרת יעקב ויינרוט

במשך שעות ארוכות, עד השעה 5 לפנות הבוקר, העיד מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, במשטרה. עדותו של נפתלי על שנעשה לדבריו בבית ראש הממשלה, נעשתה לאחר שקיבל חיסיון מהפללה עצמית. במקביל פרסם אמש פרשן חדשות ערוץ 2 אמנון אברמוביץ כי נתניהו שכר את שירותיו של עו"ד הפלילי הבכיר, ד"ר יעקב ויינרוט. נפתלי גיבה את עדותו במסמכים והקלטות שהביא עמו.

 

אלה הדברים שאמר בכניסה למשטרה:

משמאל: תת ניצב אפרים ברכה, שליווה את העדות של נפתלי עד אור הבוקר. הכדור עובר עכשיו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין (מימין) (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משמאל: תת ניצב אפרים ברכה, שליווה את העדות של נפתלי עד אור הבוקר. הכדור עובר עכשיו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין (מימין)(צילום: גיל יוחנן)

אתמול התברר כי נפתלי קיבל חיסיון בגין המידע שימסור למשטרה על ההתנהלות בבית ראש הממשלה. לפני שבועיים הוא הגיע ליחידת להב 433 ולאחר שעה וחצי שבמהלכן סיפר נפתלי על ההתנהלות הכספית בבית משפחת נתניהו, הוא דרש לקבל חיסיון מפני העמדה לדין בטענה שאם ימשיך ויחשוף מידע על אירועים, שבחלקם היה מעורב, יהיה זה בגדר הפללה עצמית.

 

בשלב הזה, מפני שלחוקרים עדיין לא היה אישור שכזה מהיועץ המשפטי לממשלה, הוחלט לסיים את העדות, ולהעביר את החומרים לעיון הפרקליטות ולהחלטת היועץ. מאז אתמול בחנו בפרקליטות את החומרים שהביא נפתלי, והוחלט כי יש מקום לתת לו חסינות על הדברים הנוספים שיביא, גם אם הוא עצמו מעורב בהם.

נפתלי עם בא כוחו, עו"ד עופר אלמוג בכניסה ללהב 433 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
נפתלי עם בא כוחו, עו"ד עופר אלמוג בכניסה ללהב 433(צילום: ירון ברנר)

נפתלי אמר אתמול בכניסה למשטרה: "התפטרתי מהעבודה. אני פה עם פרצוף למעלה ואני הולך להגיד הכול - כולל הכול". מי שקיבל את פניו היה מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב אפרים ברכה.

 

בא כוחו, עו"ד עופר אלמוג, אמר: "הדברים הם הזויים וצריכים להיבחן. אני בשוק שהם עד עתה לא נבחנו". מפכ"ל המשטרה יוחנו דנינו אישר אמש כי נפתלי יקבל חיסיון בתמורה להעברת המידע.


פורסם לראשונה 19/02/2015 23:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
נתניהו ומני נפתלי
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מומלצים