שתף קטע נבחר

ג'וליאני: "אני לא גזען, אמו של אובמה לבנה"

אחרי שהטיח בנשיא השחור כי הוא לא אוהב מספיק את אמריקה, ניסה ראש העיר ניו יורק לשעבר להסביר כי דבריו לא נבעו מגזענות. לא בטוח שהוא הצליח

רודי ג'וליאני ראש העיר ניו יורק לשעבר, השמיע השבוע ביקורת ארסית נגד הנשיא ברק אובמה והטיח בו שהוא לא אוהב את אמריקה. דבריו של ג'וליאני באו בתגובה להופעה פומבית של אובמה, שבה הוא התנצל על מעשים שארצות הברית ביצעה בעבר.

 

עוד חדשות בעולם :

אובמה וארדואן נגד דעאש: יחמשו המורדים

הנשיא הורה וראש עיר הבירה נעצר באלימות

אורוגוואי קלטה: עצירי גואנטנמו מעט עצלנים

 

ג'וליאני, שהשתתף באירוע איסוף תרומות לפריימריז עבור מושל ויסקונסין סקוט ווקר, רתח על דברי אובמה ואמר: "אני יודע שזה נורא לומר את זה, אבל אני לא מאמין שהנשיא אוהב את אמריקה. הוא לא אוהב אתכם ולא אוהב אותי. הוא לא התחנך כפי שאני התחנכתי לאהוב את ארצי". ביקורת קשה הוטחה בג'וליאני בגלל דבריו, ועלתה טענה כי הוא סולד מאובמה בשל היותו שחור. כשנשאל ג'וליאני על ידי כתב ה"ניו יורק טיימס" לתגובתו, השיב להגנתו: "לאובמה הייתה אימא לבנה, לכן איני גזען".

"אובמה לא אוהב את אמריקה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"אובמה לא אוהב את אמריקה"(צילום: AFP)
 

אובמה הוא בן לאב מקניה ולאם מקנזס, אך צבע עורו. אובמה קיווה שהרקע שממנו בא יהווה גשר בין לבנים ושחורים, אך נוכחותו של נשיא שחור בבית הלבן, כנראה עדיין קשה מדי עבור שמרנים לבנים לא מעטים.

 

"כמה אנשים חושבים שאני גזען, אבל הוא גודל על ידי אם לבנה, סבא לבן, למד בבית ספר לבן ואת מרבית הדברים שלמד הוא למד מאנשים לבנים. זו אינה גזענות. זהו סוציאליזם או כנראה אנטי קולוניאליזם", אמר ג'וליאני לעיתון.

"גדל עם לבנים". אובמה ()
"גדל עם לבנים". אובמה
 

הוא הסביר את כעסו על אובמה: "אני אשמח אם הוא יישא נאום על מה שטוב באמריקה ושלא יכלול את כל הביקורת. אני רוצה שנשיא אמריקני יעלה שוב את הרוח שלנו, כמו רונלד רייגן", הסביר ג'וליאני.

 

ההתפרצות של ג'וליאני באה לאחר נאום של הנשיא אובמה באירוע שנתי דתי תחת הכותרת "תפילת ארוחת

הבוקר הלאומית". באירוע מתח ביקורת על יציאה למלחמות בשם הדת. הוא פתח קודם בדאעש ובקיצונים מוסלמים, אך הזכיר גם את העבר הלא מחמיא של הנצרות, כולל אחריותה לעבדות.

 

"יש נטייה לסלף את האמונה שלנו" אמר אובמה. "אתם צריכים להיות מסוגלים לבקר את האיסלאם על חלקו בעשיית עוול אך צריך לבקר גם את הנצרות על הרע שגרמה. אני לא בטוח עד כמה רע היו הצלבנים". הדברים האלה הקפיצו ראשי דת נוצרים, וגמרו להתפרצות של ג'וליאני שאובמה אינו אוהב את אמריקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים