שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סופית: תאילנד אוסרת על פונדקאות להומואים

  הפרלמנט בתאילנד הוציא אל מחוץ לחוק פונדקאות להומוסקסואלים. כעת נותרים זוגות גברים רבים שהחלו את התהליך באי וודאות. מעכשיו תותר רק פונדקאות לזוגות הטרוסקסואליים, בהם הבעל או האישה הם תאילנדים

  תאילנד כבר לא תהיה יעד לפונדקאות: הפרלמנט התאילנדי קבע כי מעתה הפונדקאות במדינה אינה חוקית. כתוצאה מכך קיים חשש להליך הפונדקאות אותו החלו זרים רבים במדינה. האיסור על הפונדקאות החל בקיץ האחרון, בעקבות נטישתו של תאום הלוקה בתסמונת דאון, עם אמו הפונדקאית.

   

  תחילת הפרשה באוגוסט 2014, כאשר הזוג וונדי ודיוויד פמל התבשרו כי בבטנה של האם הפונדקאית פאתאראמון צ'נבואה זוג תאומים. אלא שבלידה התברר כי אחד מהתאומים סובל מתסמונת דאון.

   

  רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

   

  קראו עוד:

  אזהרת מסע: לא לנסוע לתאילנד לפונדקאות

  65 תינוקות ישראלים תקועים בתאילנד

  תינוק פונדקאות מת בתאילנד, האבות נאבקים להביאו לקבורה בישראל

   

  זוג ההורים החליט לנטוש את התאום, ושב לאוסטרליה רק עם האחות התאומה, פיפאה, שנולדה בריאה. התאום הננטש, הלוקה כאמור בתסמונת דאון, חי כעת עם היולדת הפונדקאית בבית במחוז צ'ונבורי, והמשפחה מקבלת תמיכה של כספי ציבור ועמותות, המסייעות לטיפול הרפואי לו הוא זקוק.

   

  בעקבות הפרשה, הודיעה הממשלה כי תחוקק חוק לאיסור הפונדקאות. השלטונות בתאילנד עוד שלחו מסר לזוגות חד מיניים בו הם מודיעים: "כשהאב הביולוגי ובן זוגו מאותו מין, הם אינם כשירים להיות הורים לילד".

   

  לאחר שהממשלה בתאילנד הזהירה כי תאסור שירותי פונדקאות בתשלום, הוציא משרד הבריאות הישראלי בקיץ, אזהרת מסע נגד פונדקאות בתאילנד.

   

  על פי החוק החדש, אותו חוקק הפרלמנט התאילנדי, ייאסר מעתה על זוגות גברים הומוסקסואליים לקבל שרותי פונדקאות במדינה. הפונדקאות תותר רק לזוגות הטרוסקסואליים, שאחד מהם, הבעל או האישה - הם תושבי תאילנד.

   

  האם הפונדקאית חייבת להיות תאילנדית בת 25 לפחות, וקרובת משפחה של אחד מבני הזוג. החוק החדש אוסר עוד על פרסום שרותי הפונדקאות, וקובע כי כל משרדי הפונדקאות, שפעלו ללא רשיון ממשרד הבריאות המקומי, יסגרו לאלתר.

   

  איסור הפונדקאות צפוי לסתום את הגולל על זוגות הומוסקסואלים רבים גם בישראל, שהחלו בתהליך פונדקאות בתאילנד וכעת יוותרו ללא מענה. בשנה האחרונה, כמאה זוגות ישראלים החלו בהליך הפונדקאות שם, מתוכם כמה עשרות אמורים ללדת בקרוב, ולא ברור האם יותר להם לשוב לישראל עם הרך הנולד.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הסוף לפונדקאות בתאילנד
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים