שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לא פחות ציוני מביבי

  מה היה אומר אמציה בן חיים ז"ל על סרטון דאעש של הליכוד? איך היה מגיב דני ברונר ז"ל? הם וכל ה"שמאלנים" לא ציונים לפי הקריטריונים של נתניהו

  ביבי יקירי, הפעם באמת "לכלכת". הסרטון של הליכוד המתאר את ארגון הטרור דאעש הפונה לעזרת השמאל בדרכו לירושלים היה בבחינת ירידה לביבי שופכין. עד כדי כך אתה נואש? תאר לך מה היו אומרים על הסרטון האווילי כמה מחבריך הקרובים "השמאלנים" שכבר אינם בין החיים בכדי לצפות בו.

   

  עוד בערוץ הדעות של ynet

  לבחור בדו-קיום / הזאר מסרי-חוסיין

  אימא של נעם, לכי להצביע / לירון טייץ

   

  סרטון "דאעש" בקמפיין הליכוד    ( )

  סרטון "דאעש" בקמפיין הליכוד    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מה היה אומר אמציה בן חיים ז"ל מיד מרדכי שהציל אותך מטביעה ודאית במימי תעלת סואץ בעת מלחמת ההתשה? איך היה מגיב חיים בן יונה ז"ל מיחיעם, חברך הטוב ביותר מתקופת השירות, שנהרג באזור התעלה באותן שנים? ואיך היית מסביר זאת לאיש שחלק איתך את מגורי חדר הקצינים ביחידה, דני ברונר ז"ל מכברי? איך אתה מעז להפוך את מערכת הבחירות לשאלה על מיהו ציוני? האם אלו ואחרים, "שמאלנים", לא עונים על הקריטריונים שלך להיכנס לפנתאון הגבורה של מדינת ישראל כציונים?

   

  קיימת מחלוקת קשה בינך, הכאילו-תומך-אך-לא-באמת בפתרון שתי מדינות, לביננו. אנחנו, "השמאלנים", אשר אינם רוצים לאבד את אופייה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל ולהביא את הסיפור הציוני כולו אל סופו. אנחנו, שנלחמנו מלחמות אין-ברירה בגבורה ובנחישות, אך מסרבים להמשיך ולתחזק סכסוך הפוגע בכל אינטרס חיוני של מדינת ישראל. אנחנו, ביבי, ציונים על פי ההגדרה הכי נוקשה של התנועה הציונית ל"מיהו ציוני".

   

  הציונות שלך, זו שאינה מסוגלת להגיע להכרעה לגבי גבולותיה של מדינת היהודים, רוקנה מתוכן את אותה מדינת יהודים נכספת. המדינה אינה מקיימת שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה כמתחייב ממגילת העצמאות, הדת אינה מופרדת מהמדינה, אין חתירה לצדק חברתי לפי חזון נביאי ישראל, חופש הביטוי בסכנה וכך גם חופש התרבות, חופש העיתונות עיתונות והאקדמיה. במקומם קיבלנו מדינה רוויית שחיתות והדוניזם.

   

  במקומך, לא הייתי פותח את השאלה של "מיהו ציוני" לדיון. לא רק כי לא תצליח להטיל בנו דופי, אלא גם כי אתה ראש ממשלה, וטובת אזרחי המדינה שבראשה אתה עומד אמורה לעמוד לנגד עיניך לפני טובתך או טובת מקורביך. איזו מנהיגות אתה מראה כשאתה שולל את הלגיטימיות של הציבור הציוני המפוכח שרוצה שלום, תוך ניצול ציני של מעמדך? אתה פורם את החוטים העדינים הקושרים אותנו יחדיו כעם רק על מנת להסיט את הדיון הציבורי טרם בחירות מאוזלת ידך בכל תחום מתחומי חיינו.

   

  אתה נבחרת כראש ממשלה של כולנו. אנחנו, מחנה השמאל, נעשה כל שביכולתנו כדי שבבחירות הקרובות לא תיבחר בפעם הרביעית. נעשה זאת בהגינות וביושר ובחריפות מקסימלית, אך מבלי להטיל דופי בראש חוצות בציונותך או אי-ציונותך.

   

  השמצת השמאלנים באוזנו של הרב כדורי כבר גררה אותך להתנצלות מביכה. אינני מצפה להתנצלותך הפומבית כעת. אני רק תקווה כי בשוך הסערה תעלה לקברותיהם של אותם ציונים שמאלנים ששלהם אתה חב את חייך ותבקש מהם סליחה קטנה.

   

  אבשלום אבו וילן, לשעבר ח"כ מטעם מרצ 

   

  גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים