שתף קטע נבחר

משחקי השבוע: הרוסים על ימי הביניים

כמה מדברים על הפלייסטיישן, ניסויים בטכנולוגית ימי הביניים, נוסטלגיה עם מגהמן ב2.5 מימדים ועוד משחקים

מדברים על הסוני

ה-PS4 מנצחת את ה-Xbox One במכירות: על פי ניתוח שעשתה חברת Ico Partners, יתרון המכירות העולמי של ה-PS4 המוערך בכמה עשרות אחוזים, בא לידי ביטוי גם בתכיפות הופעתה של הקונסולה של סוני בתקשורת. תוצאות הניתוח, המקיף את תוכנו של חלק גדול מאתרי ומגזיני המשחקים הבולטים במהלך 2014, מראות שה-PS4 שימשה כנושאן של כ-400,000 ידיעות וכתבות, בעוד ה-Xbox One הסתפקה ב-300,000 אייטמים.

 

 

הפופולריות התקשורתית של שתי הקונסולות הייתה דומה בתחילת השנה שעברה (מעט יותר מ-30,000 הופעות לכל אחת בינואר), אבל יתרונה של ה-PS4 הלך וגדל בממוצע בהמשכה (יותר מ-50,000 הופעות ל-PS4 בדצמבר, מול פחות מ-30,000 ל-Xbox One).

 

קונסולות הדור הקודם כבר לא שלטו בעולם חדשות המשחקים אבל היו רחוקות מהיעלמות, עם 227,000 כתבות PS3 ו-171,000 כתבות Xbox 360.

 

לגבי המשחקים שיצרו הכי הרבה כתבות במהלך השנה, GTA V הגיע רק למקום החמישי עם 32,000 כתבות, מן הסתם בגלל שהוא הושק כבר בסוף 2013 במהדורה המקורית שלו לקונסולות היוצאות. Assassin's Creed :Unity נתן השראה ל-33,000 כתבות, Destiny ל-37,000 כתבות, מיינקרפט המשיך להיות חם עם 38,000 כתבות ובמקום המוזכר ביותר היה Titanfall, עם 40,000 כתבות.

  

הרוסים על ימי הביניים

Medieval Engineers זמין בגרסת גישה מוקדמת בחנות Steam. זה לא המשחק המלא, אם כן, אבל כבר מהווה מגרש ניסויים מעניין לבניית והשמדת מבנים בטכנולוגיית ימי הביניים, עם יוצר מפות פני שטח ומנוע פיזיקלי מפורט. יותר סוגי חומרים ולבני בניה, ומצבים מרובי משתתפים והישרדותיים, מתוכננים להמשך.

  

 

 

מי שאוהב משחקי בניה/הריסה צריך להעיף מבט על משחק נוסף שהגיע לא מזמן לגישה מוקדמת, Besiege. זה משחק מבוסס משימות שמטיל על שחקניו לבנות את מכונות המצור המוזרות וההרסניות ביותר בעזרת מגוון חלקים נעים, מגלגלים לשרשראות וקפיצים, במטרה להחריב מפות באופן מרהיב עין. ביקורות השחקנים מצויינות, למרות שגם כאן היצע התוכן עדיין מוגבל.

  

גרסה חדשה של Mega-Man 2.5D

פעולה נוסטלגית לשחקן אחד או שניים (על אותו מחשב), כולל האפשרות לסובב חלק מהשלבים הדו-מימדיים בתשעים מעלות כדי לחשוף, חלקים חדשים שלהם, זה מה שמציע Mega-Man 2.5D, משחק חובבים שמפותח כבר קרוב לשש שנים ושפיתוחו אמור להגיע לסופו הקיץ.

 

 

 

בינתיים שחררו המפתחים גרסת בטא חדשה שמוסיפה ארבעה שלבים לתוכן הגרסה הקודמת. הורידו מכאן.

 

 

משחקים שיושקו השבוע

Dragon Ball: Xenoverse הוא משחק דרגון בול חדש לקונסולות ישנות, חדשות ומחשב, ששחקניו יוכלו ליצור לעצמם דמויות מקוריות בעזרת מאות יכולות מיוחדות ואביזרי ציוד, להיפגש בעיר מרכזית ולצאת ממנה למשימות כבודדים או במשחק שיתופי.

 

 

  

המשחק החדש בסדרת הזומבים הותיקה, Resident Evil: Revelations 2, יופץ באופן אפיסודי החל מהשבוע, כאשר פרק חדש במשחק צפוי כל שבוע עד אפריל למחשב, PS3, PS4, Xbox 360 ו-Xbox One. המשחק המלא, ארבעה פרקי עלילה מרכזית ועוד שני פרקי בונוס, יהיה זמין באפריל.

 

Revelations 2 מתרחש במתקן ניסויים מסתורי על אי מרוחק, שם עוקב הסיפור אחר שני זוגות גיבורים: קלייר רדפילד ומוירה בורטון מנסות להימלט מהמקום לאחר שנחטפו לשם מסיבות לא ידועות, בעוד בארי בורטון מחפש באי את בתו בעזרתה של דמות חדשה, צעירה עם חושים יוצאי דופן.

 

 

 

פקדו על קבוצה של סוכנים בעלילת העתיד הקרוב שהגיבור שלה, מומחה להצפנה, נשאב לתחרות אלימה על המידע שמוחבא מאחורי הקוד שלו, במשחק טקטיקה עצמאי שבין שחקני הקול שלו נמצאים ויל ויטון (ווסלי קרשר), יורי לוונטל (הנסיך הפרסי בטרילוגיית "חולות הזמן") ואשלי ברץ' (טינה הקטנה בבורדרלנדס 2).

 

There Came an Echo יוצא ראשית למחשב, צפוי מאוחר יותר השנה גם ל-PS4 ו-Xbox One.

 

 

 

Oddworld: New & Tasty הוא גרסה מחודשת של משחק הפעולה-הרפתקה הקלאסי Oddworld: Abe's Oddysee משנות התשעים, בו פועל צנוע במפעל בשר חוצני צריך לשחרר את בני מינו משעבוד, כשלרשותו עומדות בין השאר היכולות לתת הוראות לעבדים המשוחררים ולהשתלט על גופיהם של חלק מהאויבים.

 

הגרסה המחודשת, שיצאה בראשונה ל-PS4 בשנה שעברה וזכתה לציונים גבוהים, משדרגת את המשחק המקורי במנוע גרפי חדש, שיפורי ממשק ועולם משחק מורחב. השבוע יוצאת מהדורת המחשב, ובמרץ מגיעות גם גרסאות PS3 ו-Xbox One.

 

 

 

ועוד גרסה מחודשת, הפעם של סדרת אסטרטגיה אהובה, הראשונה שהביאה תנועה משכנעת בחלל תלת-מימדי לז'אנר - Homeworld. שחקנים צעירים יוכלו לחוות לראשונה את מסעם של בני היגארה לעולם הבית שלהם, בעוד חצי הגלקסיה מנסה לעצור אותם, ומי שכבר שיחק יוכל לחוות את המשחק והמשכו שוב בגרפיקה מחודשת עם Homeworld Remastered.

 

המהדורה החדשה, שפותחה על ידי אולפן גירבוקס, כוללת גרסאות מחודשות ל-Homeworld ול-Homeworld 2, למרות שלמרבה הצער תיעדר ממנה חבילת ההרחבה Homeworld: Cataclysm לאחר שהמפתחים לא הצליחו להשיג את קוד המקור שלה.

 

  

Republique הוא משחק התגנבות בעתיד דיסטופי שעד כה הופץ באופן אפיסודי באפסטור; שלושת הפרקים שיצאו עד כה, מתוך חמישה מתוכננים, מושקים השבוע למחשב כ-Republique Ramastered עם שיפורים גרפיים. במשחק, שבפורמט הנייד קיבל ציונים שבין 75 ל-80, השחקן הוא מעין מלאך שומר של הגיבורה, וצריך לעזור לה לחמוק מסוכני הממסד על ידי שליטה במצלמות ובמערכות האלקטרוניות המשולבות בעולם שסביבה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים