שתף קטע נבחר

מני נפתלי: אתבע את נתניהו על לשון הרע

פרקליטו של אב הבית שיגר מכתבי התראה לכמה גורמים, בהם ראש הממשלה ועורך דינו דוד שמרון, לאחר שטענו שהוא האשם בגידול בהוצאת מעון ראש הממשלה. המכותבים נדרשים להתנצל עד מחר ולשלם לאב הבית 100 אלף שקלים

סיבוב התכתשות נוסף בין ראש הממשלה לאב הבית לשעבר במעונו: עו"ד דן חי, פרקליטו של מני נפתלי, שיגר הערב (א') מכתבי התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וגורמים נוספים בגין הוצאת דיבה ולשון הרע.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

המכתב נשלח מלבד נתניהו גם לעורכי דינו דוד שמרון, שולי אשבול ויעקב בורובסקי, מנהל מטה ההסברה של הליכוד ניר חפץ, והשרים יובל שטייניץ וגלעד ארדן. עו"ד חי ציין במכתבו כי בימים הקרובים ייצאו מכתבי התראה לגורמים נוספים.

 

במכתב לראש הממשלה מציין עו"ד חי כי נתניהו פרסם פוסטים בעמוד הפייסבוק שלו נגד נפתלי. במכתב מצוין אחד הפוסטים שבו נכתב: "היום הוכח חד-משמעית כי עדותו של נפתלי מפוקפקת ובדויה. נפתלי הוא זה שניהל את המעון במשך שנתיים, שבהן ההוצאות זינקו. הוא החליט מתי ואיך להזמין ארוחות וניפח את ההוצאות".

 

במכתב לנתניהו נכתב כי "הפרסומים הפוגעניים שנעשו על-ידך כוללים בחובם שקרים שלמים וחצאי אמת, ונהיר כי נעשו בזדון כדי להסיט את האש ממך ומרעייתך. לצורך כך, בחרת ביודעין ובכוונת מכוון להלבין את פניו של מרשנו".

 

לטענת חי, מכתבי ההתראה נשלחו לאור ניסיונם של הגורמים שאליהם נשלחו המכתבים לקשור את נפתלי למסקנות דו"ח מבקר המדינה בגין הוצאות מעון ראש הממשלה. המכותבים נדרשים להתנצל על דבריהם נגד נפתלי עד מחר בשעה 12:00, אחרת יגיש אב הבית לשעבר תביעת לשון הרע נגדם.

 

במכתב לעו"ד שמרון נכתבו הדברים הבאים: "בימים האחרונים הנך מתראיין תחת כל עץ רענן ומפיץ האשמות שקריות ומחוסרות בסיס נגד מר מנחם נפתלי, במסגרתן נטען על-ידך כי מרשנו אחראי לגובה ההוצאות החריגות בבית ראש הממשלה".

מני נפתלי ובני הזוג נתניהו (צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות", עמוס בן גרשום לע"מ) (צילום: יובל חן
מני נפתלי ובני הזוג נתניהו(צילום: יובל חן "ידיעות אחרונות", עמוס בן גרשום לע"מ)

נפתלי דורש התנצלות ופיצוי כספי. עו"ד דוד שמרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
נפתלי דורש התנצלות ופיצוי כספי. עו"ד דוד שמרון(צילום: עידו ארז)

במכתב נכתב עוד כי "הפרסומים הפוגעניים נעשו בזדון כדי להסיט את האש ממקורביך, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. הפרסומים האמורים מהווים פגיעה קשה בשמו הטוב של מרשנו, העולה לכדי לשון הרע של ממש כפי שקבוע בחוק. אשר על כן, עליך להתנצל בפני מרשנו ולהעביר לו פיצוי כספי בסך 100 אלף שקלים בהתאם לחוק".

 

עו"ד דן חי אמר: "על פניו נראה כי גורמים רבים חברו יחדיו כדי להוציא את דיבתו של מר נפתלי, בכוונה תחילה ובזדון, במטרה להגן על ראש הממשלה ורעייתו. נפתלי נחוש להוציא את האמת לאור ולהגן על שמו הטוב".

 

ביום רביעי הגיע נפתלי למשרדי יחידת להב 433 כדי להעיד על ההתנהלות בבית ראש הממשלה. הוא קיבל חיסון בגין המידע שימסור, בין היתר על ההתנהלות הכספית בבית משפחת נתניהו.

 

גורמים משפטיים בכירים אמרו אתמול כי "אין מנוס מחקירה פלילית על ההתנהלות בבית ראש הממשלה". הם הוסיפו כי לכל הפחות, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, יזומן לחקירה תחת אזהרה.

 

נתניהו, יועציו והשרים - לא הגיבו עד לפרסום הידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
נתניהו ונפתלי
צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי
מומלצים