שתף קטע נבחר

גוגל תנצח אתכם במשחקי וידאו

לראשונה, צוות חוקרים במעבדות המחקר של גוגל יצרו תוכנה המסוגלת ללמד את עצמה כיצד לשחק ולנצח במשחקי מחשב

על מחשבים לומדים שמענו בעבר. "כחול עמוק" של IBM שניצח בזמנו את אלוף השחמט העולמי גארי קספרוב או ווטסון, מחשב העל שמסוגל בין השאר לבשל. שניהם עברו הכשרה כדי להצליח במשימה ולשניהם היו מתכנתים שהזינו חוקים למערכת ועל פי הם הצליחו המחשבים להתמודד עם המשימה. התוכנה החדשה ששמה deep-Q Network למדה ללא אימון כלשהו כיצד לשחק ולנצח במגוון משחקים.

 

 

עתיד טכנולוגי מרהיב

תוכנת D.Q.N, לימדה את עצמה כיצד לשחק ולנצח בכחמישים משחקי אטארי 2600, קונסולת משחקים משנות ה-80. המשחקים אמנם פשוטים מבחינת גרפיקה, אך הבנת חוקי המשחק, ניווט בתוכו, ביצוע פעולות ומדידת התוצאות ועל פי הן הסקת מסקנות ותיקון ההתנהגות הופכים את התוכנה למערכת הלומדת עצמאית.

 

מנגנון הלמידה והסקת המסקנות של התוכנה החדשה יוכל לשמש את החברה בשירותיה הקיימים כמו זיהוי קולי ותרגום. לשפות ישנה חוקיות מסויימת שניתנת למדידה ולכימות. תוכנה המסוגלת להבין את חוקי השפה, תוכל להבין לא רק את כללי התחביר אלא גם כיצד לתרגם בין השפות השונות במדויק. בעזרת תוכנה שכזו, גוגל תוכל להציע לראשונה בעולם, שירות תרגום מכונה שבאמת יהיה מדויק. אותה טכניקה יכולה לשמש את גוגל גם ברכב ללא נהג שהיא מפתחת, שיאפשר למחשב המובנה במכונית להבין לא רק את חוקי התנועה, אלא גם לקרוא את התנהגות הנהגים האחרים ולצפות את תנועותיהם.

 

שליחות קטלנית  ()
שליחות קטלנית

 

מערכת המסוגלת ללמד את עצמה, היא משהו שראינו לא אחת בסרטים, הבולט מביניהם הוא Terminator שבו רשת המחשבים סקיינט הופכת למודעת ומשתלטת על העולם. D.Q.N יכולה כרגע להתמודד עם משחקים דו מימדיים כשהאתגר הבא יהיה להתמודד עם משחקים הדורשים הבנה במרחב כמו משחקי נהיגה וקרבות, שזה על פי דמיס האסאביס שהוביל את הפרויקט,  משהו שיכול לקרות בחמש השנים הקרובות. האסאביס טוען ש"אם התוכנה מסוגלת לנהוג במשחק מירוץ, היא יכולה תיאוריטית לנהוג במכונית אמיתית". ואם התוכנה תלמד להטיס מטוס קרב בסימולטור, היא תוכל להטיס מטוס בעולם האמיתי?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מור ורדי
גוגל תנצח אתכם בפונג
צילום: מור ורדי
מומלצים