שתף קטע נבחר

2014: יותר ניסיונות לפיגועים דרך המעברים

מנתוני המשטרה הצבאית עולה כי בשנה החולפת נתפסו במחסומים 14 מחבלים בדרך לפיגוע לעומת ארבעה ב-2013. עוד נמסר כי חלה עלייה של 55% בתפיסות שב"חים. אחד מהם תועד מסתתר בתא מנוע

עלייה בניסיונות לבצע פיגועים דרך המחסומים: ב-2014 נתפסו במעברים ובמחסומים 14 מפגעים בודדים שהיו בדרכם לבצע פיגועים בשטח מדינת ישראל, לעומת ארבעה שנה קודם לכן. כך עולה מנתונים שהציגו הבוקר (יום ה') קצין משטרה צבאית ראשי, תת-אלוף גולן מימון, ומפקד גדוד ארז שאחראי על המעברים בעוטף ירושלים, סגן-אלוף גיל ממון. מהנתונים עלה כי במהלך השנה החולפת בוצעו יותר מ-32 מיליון מעברים במחסומים.

 

 

עוד עלה מנתוני הפעילות כי ב-2004 חלה עלייה של 8% בתפיסות מסתננים, עלייה של 66% בתפיסות אמצעי לחימה כגון רובים, אקדחים ומחסניות וכן עלייה של 21% בתפיסות של תיעוד מזויף. הקצינים ציינו עוד כי חלה עלייה של 55% בתפיסות שוהים בלתי חוקיים (שב"חים), של 70% בתפיסות של הנהגים שהסיעו אותם ושל 11% בתפיסות מתחזים. בתמונות שהוצגו במהלך התדריך ניתן היה לראות פלסטינים שניסו להסתנן לישראל בתוך תאי מטען של כלי רכב ובמקרה אחד אפילו בתא המנוע.

תיקים פליליים שנפתחו בצה"ל (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
תיקים פליליים שנפתחו בצה"ל(צילום: יואב זיתון)

בהתייחס לתחום הטיפול בחיילים צוין כי מבין השוהים בבתי הכלא הצבאיים ב-2014 נשפטו 8% בגין עבירות פליליות, 21% בגין עבירות משמעת ו-71% בגין היעדרות (עריקות או השתמטות)

משירות צבאי. עוד עלה כי במהלך השנה החולפת טיפלו חיילי המשטרה הצבאית בתוך תחומי בתי הכלא הצבאיים ב-129 אירועי אלימות, 23 אירועי סמים, 31 אירועי פגיעה עצמית, 29 אשפוזים ו-16 שביתות רעב.

 

כמו כן, עלה כי ב-2014 נפתחו על ידי המשטרה הצבאית 4,098 תיקים פליליים. דגש ניתן גם לעבירות מין ולניסיון למזער את התופעה. בסך הכול נפתחו בתחום זה 62 תיקים בגין פגיעות פיזיות, 28 תיקים בגין הטרדה מילולית, 27 תיקים בגין הצצות ושמונה תיקים בגין מעשי אונס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
ארכיון
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים