שתף קטע נבחר

בתו של אשכול: "הליכוד מעוות את המציאות"

בראיון לגלי צה"ל הדפה בתו של ראש הממשלה השלישי את טענת הליכוד שלפיה אביה פתח במלחמת ששת הימים למרות התנגדות הבית הלבן: "אבא חיכה לאור ירוק מג'ונסון. הוא לא יצא למלחמה נגד ארה"ב, הוא דיבר איתם"

"זה דבר טוב שזוכרים אותו, אבל בסרטון של הליכוד יש עיוות מציאות בולט וכדאי להגיד את זה", כך אמרה הבוקר (יום א') פרופ' עפרה נבו-אשכול, בתו של ראש הממשלה השלישי לוי אשכול. נבו-אשכול אמרה את הדברים בראיון לגלי צה"ל בהתייחסותה לסרטון הבחירות של הליכוד, שבו נטען כי אביה בחר לפתוח במלחמת ששת הימים למרות התנגדות של הבית הלבן. "מה שיש שם", אמרה הבת, "זה שמתוך ניסיון להצדיק את נתניהו שנוסע לארה"ב, שאשכול גם כן פעל בניגוד לארה"ב. זה לגמרי לא נכון, וכל מי שהיה אז זוכר את תקופת ההמתנה".

 

פרופ' נבו-אשכול אמרה עוד על רקע יציאתו של ראש הממשלה לנאום בקונגרס כי "אבא רצה להמתין לשלוח את שליחיו לנשיא ג'ונסון עד שהוא קיבל אור ירוק. הוא לא יצא למלחמה נגד ארה"ב, הוא דיבר איתם, הוא היה איש חכם שיודע להתפשר ולשוחח עם אנשים. אז לעשות ממנו 'כמו שאנחנו מתנגדים לארה"ב'? יש בזה עיוות המציאות".

 

בתו של ראש הממשלה השלישי, שבעת המלחמה הייתה בת 25, אמרה במבט היסטורי על חלקו של אביה כי "אני לא יכולה להגיד שאני מרגישה עוול, אני מצטערת, זה לא עוול, זו דרכו של עולם.

אי אפשר לזכור את כולם. רבין נרצח, בגין הוא בגין, אבא שלי מאוזכר לא מעט ואני יכולה לצפות ליותר. אני שמחה שמזכירים אותו, אבל אני לא הייתי רוצה שישתמשו בו כדי לשקר ויחשבו שאם חוזרים על משהו זה נעשה נכון. הרי הסרטון הזה ירוץ ואחרי זה יכתבו 'כן, הוא יצא נגד ארה"ב כמו ביבי'".

 

פרופ' נבו-אשכול התייחסה גם לסרטון של המחנה הציוני, שבו נעשה ניסיון להשוות בין אביה לטענות שהופנו כלפי מועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה יצחק הרצוג. בסרטון נאמר: "קראו לו הססן, אמרו שהוא לא מבין בנושאים הביטחוניים. לוי אשכול הביס את צבאות האויב במלחמת ששת הימים". על כך אמרה הבת: "שם זה אמיתי, לא בגלל דעותיי אני מקווה. שם זה אמיתי, זאת אומרת שיש איזושהי טענה שיש סוגים שונים של מנהיגות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שימוש בסרטוני הבחירות. אשכול
מומלצים