שתף קטע נבחר

מינוי של נתניהו שיתק את סניף הליכוד אשדוד

ראש הממשלה מינה את שמעון כצנלסון מאשדוד לראש מטה העולים בתנועה, מבלי לקחת בחשבון שהוא יו"ר האופוזיציה בעיר. "נכון להיום העסק די משותק"

משבר בסניף הליכוד באשדוד: עד לאחרונה מפלגת הליכוד שלטה כמעט ללא עוררין באשדוד, העיר החמישית בגודלה בארץ. פעל בה מטה מרכזי של המפלגה, היו פעילויות בשכונות, כנסים ואירועים גדולים, אבל בחודש האחרון - דממה. המטה סגור, אין פעילות, אין שלטים ואין אווירת בחירות. חברי ליכוד באשדוד טוענים כי מינויו של יו"ר האופוזיציה בעירייה, שמעון (סנייה) כצנלסון, לתפקיד ראש מטה העולים הארצי בתנועה, לא היה מקובל על ותיקי הליכוד. ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, הביע בפני נתניהו את התנגדותו למינוי, אולם בסופו של דבר קיבל אותו. מאידך, השטח, כך נראה, לא מקבל את המינוי.  

לסרי. הסניף משותק ()
לסרי. הסניף משותק
 

מתוקף תפקידו החדש, כצנלסון אחראי על 33 ערים ברחבי הארץ ומטרתו לגייס למפלגה עולים מרוסיה. כצנלסון הוא מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שמודע לכך שאשדוד היא עיר של תומכי הליכוד ולאורך השנים המפלגה לא חסכה בהשקעתה בעיר. את הפעילות הוביל ראש העירייה לסרי, שיחד עם אנשיו הפכו את אשדוד לסמל הליכוד. "הייתה כאן שליטה מוחלטת של המפלגה, פעילות ענפה. ראש העירייה ואנשיו השקיעו בזה ללא הפסקה", מספר אחד הפעילים הפוליטיים בעיר.

 

באשדוד טוענים שנתניהו לא לקח בחשבון כי כצנלסון, שבעבר התמודד על ראשות העירייה מול לסרי, הוא יריב פוליטי שעומד בראש סיעת 'אשדוד יחד' ומכהן כיו"ר האופוזיציה בעירייה.

לסרי ואנשיו לא אהבו את המינוי אך לבסוף הסכימו לו. "זה נחת על ראש העירייה בהפתעה מוחלטת", מספר גורם בליכוד באשדוד. "לסרי וכצנלסון מעולם לא יוכלו לעבוד למען אותה מפלגה. לא יהיה מצב כזה בעולם, בין השניים יש יריבות פוליטית ארוכת שנים".

 

המינוי גרם כאמור לקרע עמוק בסניף הליכוד באשדוד וכרגע אין פעילות והנהגה למפלגה בעיר. גורמים בעיר סיפרו ל-ynet שכעת נעשים מאמצים ליצור בכל זאת עבודה בסניף, בזמן שנותר עד הבחירות, אך מאמצים אלה טרם נשאו פרי. בינתיים פועל מטה מצומצם של הליכוד באשדוד שבראשו עומד צ'רלי אלפסי, אך העוצמה של הליכוד בעיר נמצאת עדיין אצל לסרי ואנשיו. "נכון להיום העסק די משותק", אומר גורם בליכוד באשדוד.

 

כצנלסון לא חושב שהבעיה נוצרה בגללו: "אם אין פעילות של המפלגה בעיר, צריך לשאול את לשכת ראש העירייה מדוע. אני מנהל את המטה הכללי של העולים דוברי הרוסית ויש לנו פעילות יפה מאוד ב-33 ערים, ובהן גם אשדוד".

 

יו"ר סניף הליכוד באשדוד, צ'רלי אפללו: "עד עכשיו הסניף לא פתוח. לא התחלנו לעבוד בגלל אותה פרשה של ראש העירייה וסנייה. אני אומר לכל המעורבים: חברים, יש עוד כמה שבועות עד הבחירות - בוא נעבוד יחד, אחרת מה יהיה? אני חושב שצריך לפתוח את הסניף מיד ולהתחיל לעבוד. שימו את האגו והחשבונות הפוליטיים בצד או תדחו אותם לאחרי הבחירות. אשדוד היא מעוז הליכוד והליכוד ייפול בבחירות. אם הליכוד באשדוד לא פועל זו בשורה רעה מאוד למפלגה. נפלנו לסיטואציה מאוד בעייתית. היינו בישיבה אתמול עד 11 בלילה ולא הצלחנו לסגור כלום או לפשר בין הצדדים. אותנו מעניינת רק טובת המפלגה, אבל לצערי יש אנשים שיש להם דברים חשובים יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים