שתף קטע נבחר

רשל נפטרה ב-2011 - וקיבלה הודעה לבוחר

ארבע שנים אחרי שהלכה לעולמה, נקראה רשל דדון להצביע בבחירות. בתה סיפרה כי המשפחה העבירה את כל המסמכים: "אם התוצאות לא מייצגות את רצון העם, אוי ואבוי לנו". משרד הפנים: זה מקרה חריג מאוד

בני משפחתה של רשל דדון ז"ל, שנפטרה לפני יותר מארבע שנים, הופתעו לקבל בסוף השבוע האחרון הודעה לבוחר הקוראת לה להגיע להצביע בבחירות לכנסת ה-20 שיתקיימו ב-17 במרס. בעוד במשרד הפנים טוענים כי מדובר בטעות, במשפחתה קוראים לפתוח בחקירת הנושא, בטענה כי ייתכן שמישהו משתמש בזכות ההצבעה של אנשים שכבר אינם בחיים.

 

כלתה של דדון, אילנה לב ארי: "הבת שלי מתגוררת בדירה של סבתה ז"ל והיא זו שקיבלה את ההודעה ביום שישי והביאה לי אותה. לא יכול להיות שזו טעות, כשהיא נפטרה העברנו למשרד הפנים את כל מסמכי הפטירה. היא גרה ביפו עד שנפטרה ונקברה בבית עלמין ירקון".  רשל דדון ז"ל, ההודעה לבוחר ותעודת הפטירה ()
רשל דדון ז"ל, ההודעה לבוחר ותעודת הפטירה
 

לב ארי חוששת שלא מדובר במשהו חד-פעמי. "לדעתי זה לא מקרה יחיד, אני אומרת את זה כי שמענו על מקרים דומים בעבר שמשתמשים בשמו ובזהותו של נפטר. הבחירות צריכות להיערך ביושר, ואם התוצאות לא מייצגות את רצון העם אז אוי ואבוי לנו".

 

במשרד הפנים טוענים מנגד כי מדובר במקרה חריג מאוד שאינו מעיד על הכלל, וכי הם אינם מכירים מקרה דומה מהשנים האחרונות. לדבריהם, מקרה כזה יכול לקרות בשל אי הוצאת תעודת פטירה כדין או אי העברתה למשרד הפנים, אלא שהמסמכים שבידי המשפחה מוכיחים שלא כך הדבר.

 

"ההודעות לבוחר נשלחות לאזרחים המופיעים במרשם התושבים. מבדיקה עולה שבמרשם התושבים לא דווח על פטירה של דדון. אנו מצטערים על האי נעימות שנגרמה", נמסר ממשרד הפנים.


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים