שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בקשה לייצוגית נגד לאומי: לוקח את כספי הפנסיה

  על פי כתב התביעה, בנק לאומי מחזיר לקופתו כספי פיצויים שהופרשו לטובת החיסכון הפנסיוני של עובדים המתפטרים תוך 3 שנים מתחילת העסקתם, וזאת בניגוד להוראות צו ההרחבה לפנסיה חובה. סכום התביעה: 10.5 מיליון שקל

  לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הוגשה בסוף השבוע האחרון תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית, כנגד בנק לאומי בטענה כי הוא לוקח שלא כדין את כספי הפיצויים של העובדים.

   

  • לאומי באזהרת רווח: ירשום רווח אפסי ברבעון הרביעי

   

  על פי כתב התביעה הבנק נוטל שלא כדין כספים שנצברו בקופת פיצויי הפיטורים של עובדים שמתפטרים טרם שחלפו 3 שנים מתחילת העסקתם. הבנק נוטל את כספי הפיצויים מכוח הסכמים קיבוציים מיוחדים שחלים על עובדי הבנק.

   

  אלא שלטענת התובע, אברהם שלם, עובד לשעבר של בנק לאומי, המיוצג על ידי עוה"ד יצחק איתן (פרנלדס), ארתור בלאייר ואלעד מן, הסכמים קיבוציים אלה עומדים בסתירה לצו ההרחבה לפנסיה חובה שנקבע במשק בשנת 2008.

   

  בהתאם להוראות הצו, כספי הפיצויים שמופרשים לקופת העובד ככלל אינם ניתנים להחזרה, אפילו כאשר העובד מתפטר מעבודתו.

   

  התובע טוען כי הוראות צו ההרחבה גוברות על ההסכמים הקיבוציים המיוחדים של בנק לאומי. לדבריו, הסכמים אלה אינם חוקיים והבנק נדרש להשיב לכל עובדיו שהתפטרו משנת 2008, טרם שמלאו 3 שנים מתחילת העסקתם, את כספי הפיצויים שהופרשו, בשיעורים לפי חוק פנסיית חובה.

   

  על פי כתב התביעה, כמות העובדים שהתפטרו ועומדים בקטגוריה זו, עומדת על כ-2,000 כאשר סך התביעה הכולל, מגיע בהתאם ל-10.5 מיליון שקל.

   

  (ת.צ. 59134-02-15 שלם נ' בנק לאומי)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים