שתף קטע נבחר

לא רוצים להצביע? הנשיא יזמין אתכם

ריבלין יוזם מפגש שכנוע אישי בביתו למיואשים. איך מגיעים?

כשבוע לפני הבחירות מתכוון נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לקיים מפגש יוצא דופן בטרקלין בית הנשיא: בין 100 ‭120-ל‬ ישראלים שהחליטו לא להשתתף בהליך הדמוקרטי ולא להצביע בבחירות יוזמנו למפגש עם הנשיא ריבלין שינסה לשכנע אותם למה חשוב למלא את חובתם הדמוקרטית.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע שבית הנשיא עתיד לצאת בקריאה ברשתות החברתיות לכל מי שאינו מתכוון להצביע בבחירות ולהזמין אותו להעביר את פרטיו המלאים, לצד הסבר מפורט מדוע החליט שלא להצביע.

האיש שימנה את ראש הממשלה קורא: בואו להצביע (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
האיש שימנה את ראש הממשלה קורא: בואו להצביע(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

בבית הנשיא מתכוונים לבחון את הטפסים כדי להשתכנע שלא מדובר במתחזים וגם כדי לפלח את הסיבה: ייאוש מהמצב הכלכלי, חוסר אמון בדמוקרטיה, יחסי יהודים-ערבים, יחסי חילונים-דתיים ועוד.

 

לאחר פענוח הטפסים יקבלו בין 100 ‭120-ל‬ מהפונים הזמנה אישית לפגישה עם הנשיא.

 במפגש, שייערך בבית הנשיא, ישתתף גם אחד הסוקרים המובילים, שיסביר לקהל המיואשים מה המשמעות של אובדן קולותיהם. יש מי שכבר קוראים למפגש הזה "כנס המיואשים‭,"‬ או בשם הרשמי שהוענק לו: "לא מתייאשים - בוחרים לבחור‭."‬

 

אנשי אקדמיה בכירים שהנשיא ריבלין התייעץ איתם לקראת המפגש סיפרו ל"ידיעות אחרונות" שריבלין מודאג מאוד מהסכנה של אובדן אמון הציבור בדמוקרטיה ולכן הציב את מימוש החובה הדמוקרטית כאחד היעדים החשובים שלו.

 

במפגש עם המיואשים ינסה הנשיא ריבלין להפעיל את כל קסמיו כדי לשכנע אותם לצאת ב-17‬ במרס מהבית ולהצביע. מקורביו של ריבלין אומרים כי הם מקווים שהפגישה עמו והמסרים שלו יניעו את האנשים ויוציאו אותם מהייאוש ומהאדישות.

 

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בבחינה, ואנו מקווים שבקרוב תהיה בשורה בנושא‭."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
הנשיא ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים