שתף קטע נבחר

שדד בת 67 שמתה: 'רצחתי? היא מתה מזקנה'

בלה משיח הותקפה ונשדדה בחולון ולאחר מכן התמוטטה בביתה, אושפזה ונפטרה בבית החולים. במשטרה מייחסים לחשוד, בן 18, עבירת רצח. במהלך הדיון הוא התפרץ והטיח בחוקר המשטרתי: "מה רצח? היא מתה מזקנה"

החשוד ברצח תושבת חולון, בלה משיח (67), כפר בהאשמות נגדו וסיפק הסבר אחר למותה: "מה רצח? היא מתה מזקנה". הצעיר, אור עמר (18) תושב העיר אף הוא, הובא היום (ב') להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, ימים ספורים לאחר שמתה האישה בבית החולים.

 

משיח נשדדה ברחוב בעיר מגוריה ב-18 בפברואר, אז נפלה ומעדה, לאחר שהשודד דחף אותה. זמן קצר לאחר מכן חשה ברע והתעלפה. היא הובהלה לבית החולים וולפסון אך שם הידרדר מצבה, ולאחר שהועברה לבית החולים איכילוב, נלחמה על חייה עד שלבסוף נפטרה כעבור שבוע.

 

בלה משיח. נפטרה בבית החולים ()
בלה משיח. נפטרה בבית החולים
 

חוקר משטרת מרחב איילון ליאור סולמון אמר בדיון כי לאחר השוד שבה משיח לביתה אך שם הידרדר מצבה. את החשוד עצרו השוטרים בגין עבירה אחרת, והוא שוחרר אתמול ממעצר, אך בהמשך נעצר שוב בחשד לביצוע המעשה, והמשטרה מייחסת לו מעשה רצח. הוא צעק על החוקר בבית המשפט: "מה רצח? היא מתה מזקנה!". החוקר המליץ על בדיקה פסיכיאטרית, וסיפר כי בחקירה ראשונית שתק עמר ואיים על החוקרים.

 

החוקר סיפר שיש עדויות שקושרות אותו למעשה, וכן כי משיח הספיקה לספר למקורביה על שאירע. תוצאות הנתיחה שלאחר המוות עדיין לא התקבלו, אך החוקר הבהיר: "יש בידינו מסמכים רפואיים המעידים על ההידרדרות במצבה", ומסר כי סבלה מחבלת ראש. כמו כן עלה חשד כי פריטים של המנוחה שימשו את החשוד לביצוע עסקאות. הוא אף חשוד שאיים על החוקרת המשטרתית איומים "קשים ביותר".

 

עורך דינו של עמר, דן באומן מהסנגוריה הציבורית, אמר בדיון כי בתקופה האחרונה הוא נעצר כמה פעמים, והשתחרר ממעצר יום לפני האירוע המיוחס לו, אך הוא כופר בהאשמות. "נוכח הרקע הפסיכיאטרי וההתרשמות האישית שלי, אני מבקש שייבדק", אמר עורך הדין. הוא סיפר כי לפני חודש נחשד בהטרדת אישה.

 

באומן סיפר עוד: "פגשתי צעיר מבולבל, במצב נפשי רעוע ככל הנראה לא מהיום. הוא מכחיש כל קשר לעבירה ולא מבין מה רוצים ממנו. איך יכול להיות ששמו כבר עלה במשטרה לפני ימים אחדים ואילו רק אתמול נעצר ושוחרר? הוחלט לעצור אותו בגין הרצח רק אתמול?"

 

השופט ירון גת הבהיר כי הוא חשוד בגרימת מוות בכוונה תחילה, שוד ואיומים. מעצרו הוארך בכמה ימים. 

 

ויקטוריה בתה של בלה משיח, עדיין יושבת שבעה על אמה. ל-ynet סיפרה: "זה שתפסו אותו משפר מעט את ההרגשה, אבל את אימא לא ניתן להחזיר". היא הוסיפה כי האם "חיה 67 שנים ורק התחילה ליהנות מהחיים, יש לה שמונה נכדים". לגבי הערתו של עמר על סיבת המוות אמרה ויקטוריה: "זה אדם אכזרי. איך הוא העז לומר שהיא מתה מזקנה?" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אור עמר. חשוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים