שתף קטע נבחר

ליברמן: "הנאום בוושינגטון חשוב, אבל חשוב יותר לקבל החלטות בירושלים"

יו"ר ישראל ביתנו התייחס באולפן ynet לסערה סביב ביקור נתניהו בארה"ב. על צוק איתן: "הדרג המדיני טעה כשלא נתן הוראה ברורה לחסל את חמאס". על הרכבת הקואליציה: "בפעמיים האחרונות אנחנו הבאנו את נתניהו לשלטון"

"צה"ל לא קיבל פקודה לחסל את הסיפור מול חמאס. זה שהדרג המדיני לא נתן פקודה ברורה – זו טעות", כך אמר היום (ג') יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהגיע עם מספר 2 בסיעתו אורלי לוי-אבקסיס לראיון באולפן ynet לקראת בחירות 2015, והתייחס לתפקוד הממשלה בצוק איתן. "לא יכול להיות שצה"ל, הצבא הכי חזק במזרח התיכון, נלחם 51 יום מול חמאס ולא מסוגל לגמור את הסיפור". צפו בראיון:

  

- אתה רוצה להיות שר הביטחון ואתה הרבה שנים בממשלות. מה תעשה אחרת מול חמאס?

"קודם כול צריך לחסל את שלטון החמאס. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כל שנתיים סיבוב מולם. ברור לכולם שיהיה עוד סיבוב. המדינה לא יכולה להרשות להוריד כל שנתיים ארבעה מיליון איש למקלטים, לסגור בתי ספר וגני ילדים ולהפסיק עבודה סדירה במפעלים או לסגור שדה תעופה. לכן הסיבוב הבא חייב להיות האחרון".

 

מנגד, ליברמן סירב לפרט כיצד יתמודד מול המציאות ביום שאחרי: "ראינו במזרח התיכון שאתה יכול לחסל משטר, אבל הדבר הכי חשוב הוא מה קורה למחרת. גם כאן יש תשובות טובות אבל אני לא מתכוון לפרט אותן כאן".

היו"ר ליברמן ומספר 2, אורלי לוי-אבקסיס (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
היו"ר ליברמן ומספר 2, אורלי לוי-אבקסיס(צילום: עידו ארז)

על הסערה סביב נאומו של בנימין נתניהו בקונגרס אמר ליברמן: "כולנו מחויבים לתמוך בראש הממשלה שנמצא בביקור במדינה הכי חשובה בעולם, לכן כרגע אין חילוקי דעות. כולנו, בלי קשר לדעות ולמיקום במפה הפוליטית, מאוחלים לו הצלחה בנאום משכנע בקונגרס".

 

- זה נאום חשוב בעיניך?

"זה חשוב. מה שחשוב יותר זה לקבל החלטות בירושלים".

 

על הסוגיה הפוליטית והסיכוי להקמת ממשלת שמאל אמר ליברמן: "מרצ זה לא שמאל אלא מייצגים של הרשות הפלסטינית בכנסת ישראל. אין לי שום עניין לשבת איתם. אני רוצה להזכיר לך את 2009: קדימה ולבני קיבלו 28 מנדטים, ליכוד קיבלו 27 ואנחנו קיבלנו 15. המפתח היה אצלנו ולבני הציעה לנו כפול מנתניהו.

גם ב-2013, מי שהביא את נתניהו לשלטון הייתה ישראל ביתנו".

 

ח"כ לוי התייחסה בראיון לפן החברתי-כלכלי בישראל ביתנו: "אנחנו שמים על השולחן את מה שעשינו בשש השנים האחרונות: הנושא של ילדים בסיכון ופערים של המעמדות. יש אוכלוסייה מתחת לקו העוני שלא מחזיקה את הראש מעל המים ואנחנו צריכים לדאוג לבסיס - התפתחות הילדים - כדי למצות את הפוטנציאל. זה מביא רווחים לחברה וחוסך כסף, למשלם המסים.

 

- יש לכם במצע תשובות לזה?

"מי שהתעסק עם נושא הדיור הציבורי היה ישראל ביתנו. נלחמנו בתוך הקואליציה והבאנו שכר דירה ריאלי. בנוגע לילדים אנחנו מציעים לבוא ולתת לאותם הורים לצאת ולעבוד ולתת שכר לימוד חינם לגיל הרך. אימא שסיימה חופשת לידה יכולה לצאת לעבוד. גם הבאנו חוק להארכת חופשת הלידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ליברמן ולוי-אבקסיס באולפן ynet
צילום: עידו ארז
מומלצים